Uncorrected proof و ISI Master List چیست؟

Uncorrected proof و ISI Master List چیست؟

Uncorrected proof و ISI Master List چیست؟

چندی پیش کاربران سایت سوالاتی در خصوص

Proof، Uncorrected proof،  corrected proof، accepted manuscripts، In Press، DOI، ISI Master List و  Corresponding Author

در بخش نظرات سایت پرسیده بودند که بنا بر وظیفه در همان پیج سوالات پاسخ این عزیزان داده شد. از انجایی که این پاسخ ها  مورد استقبال دیگر مخاطبان سایت قرار گرفت لذا به جهت استفاده دوستان دیگر این پاسخ ها به صورت منسجم در قالب زیر براتون پست شده است.

اگر به یک ژورنال لاتین مقاله ارسال کرده باشید یا قصد دانلود مقاله از پایگاه هایی همچون science direct  را داشته باشید مطمنا اصطلاحات فوق را زیاد مشاهده کردید. اگر قصد دارین مفهوم این اصلاحات را بدانید پاسخ های زیر را مطالعه کنید.

—————————————–

اصطلاح Proof به چه معناست؟

این اصطلاح برای نسخه قبل چاپ مقاله کاربرد دارد و در واقع به معنای تایید مقاله از طرف نویسنده است. یعنی ژورنال ها معمولا بعد از اینکه مقاله را آماده کردند و خواستن زیرچاپ بفرستن یکبار مقاله را به نویسنده ارسال می کنند تا وی مقاله را نسخه خوانی کرده، اشکالات و غلط های احتمالی رفع کند و در نهایت نسخه را جهت زیر چاپ رفتن تایید کند.
—————————————–

In Press, Uncorrected proof

مقالاتی هستند که هنوز مراحل نهایی تصحیح و ویرایش را طی نکرده اند و ممکن است قبل از چاپ نهایی، متن آنها تغییر کند.
—————————————–

In Press, corrected proof

مقالاتی هستند که مورد بررسی و تصحیح نویسندگان قرار گرفته اند و ممکن است هنوز موضوع بندی و مراحل تعیین شماره صفحات مقاله در مجله چاپی مربوطه انجام نشده باشد.
—————————————–

accepted manuscripts

مقالاتی هستند که مورد بازنگری و پذیرش هیئت ویراستاری جهت چاپ قرار گرفته اند، اما هنوز ساختار و سبک مورد نیاز مجله اعمال نشده است.
—————————————–

In Press

شامل مقالات پذیرفته شده و بازنگری شده ای هستند که هنوز شکل چاپی آن ها منتشر نشده است. با توجه به اینکه این نوع مقالات هنوز دارای جزئیات کتابشناختی کامل نیستند اما می توانند با استفاده از سال انتشار و شماره doi مورد استفاده قرار بگیرند.
—————————————–

DOI چیست و چه کاربردی دارد؟

Doi  یک شماره بین المللی و دیجیتالی است که توسط موسسه بین المللی Crossref به هر مقاله اختصاص می یابد و به نوعی ID  مقاله در فضای مجازی می باشد. البته این کد فقط به ژورنال هایی اختصاص می یابد که در Crossref ایندکس باشند. این شاخص ملاکی برای اعتبار یک ژورنال نیست. بسیاری از مجلات معتبر داریم که هنوز doi به مقالات اختصاص نمی دهند و برعکس مجلاتی کم اعتباری هم ممکن است باشد که doi دارند ولی هنوز یه جای به خصوص ایندکس نشده اند.

در واقع چون تخصیص doi  برای مجله بارمالی و فشار کاری به همراه دارد لذا بسیاری از مجلات هنوز تصمیم به ایندکس شدن در Crossref را نگرفته اند.
جهت کسب اطلاعات در این خصوص به لینک زیر مراجعه کنید
http://www.iran-moshaver.ir/1393/06/02/doi/
اصلی ترین کاربرد doi در ارجاع دهی مقالات است که به نوبه خود می تواند باعث افزایش ارجاعات یک مقاله شود.

—————————————–

ایا فلان ژورنال دارای doi  هست؟ ایا این ژورنال در Crossref ایندکس هست؟ چگونه doi  ژورنال را پیدا کنم?

برای اینکه اطلاع پیدا کنید یک ژورنال در crossref ایندکس هست یا نه چند روش وجود دارد.

اولین راه این است که مجله در بخش indexing  خودش گفته باشد که در Crossref ایندکس هست.

راه دو اینه که جلوی هر مقاله ژورنال کد doi درج شده باشد مانند doi:10.6088/ijaser.05001

و سوم اینکه به سایت زیر مراجعه کرده و عنوان ژورنال یا مقاله خود را جستجو کنید.

http://www.crossref.org/titleList/

—————————————–

ISI Master List چیست و چه کاربردی دارد؟ آیا اگر نام یک ژورنال در آن باشد آن ژورنال ISI است؟

ISI Master List یه اصطلاح ابداعی شیوه نامه تشویق مقالات دانشگاه آزاد است و در سطح بین المللی چنین ایندکسی نداریم. اگر دقیق تر بگیم ISI Master List یعنی تمام مجلات isi – ولی تو ایران به مجلاتی که در تامسون ایندکس شده اند و هنوز ایمپکت فاکتور نگرفته اند ISI Master List گفته می شود و امتیاز جداگانه ای براش در نظر گرفته می شود. معمولا ژورنال هایی که در zoological record تامسون و اخیرا درEmerging Sources Citation Index ایندکس هستند ISI Master List گفته می شود. این مجلات شرایط لازم جهت ورود به لیست تامسون را کسب کرده اند ولی در فرایند ارزیابی های تامسون هستند و بعد از سه سال اگر ارجاعات یا عملکرد مناسب نداشته باشند ممکن است از لیست wos حذف شوند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید
http://www.iran-moshaver.ir/1393/09/08/isi-isc-pubmed/
—————————————–

Corresponding Author چه کسی است و چه وظیفه‌ای دارد؟

یعنی نویسنده مسئول مقاله که عهده دار تمام مکاتبات با ژورنال است و در قبال پرسش های مختلف یا اختلافات احتمالی باید پاسخگو باشد. به زبان عامیانه یعنی طرف حساب ژورنال

یه مقاله فرستادم به یک ژورنال elsevier الان نزدیک ۲۰ روزه with editorهست.
سابقه نداشته برای with editor اینقدر طول بکشه.
سوال من از شما اینه،مشکل به نظرتون چی میتونه باشه؟

عوامل مختلفی می تونه در این تاخیر دخیل باشد.
مثلا ممکن است به جهت حجم زیاد مقالات سابمیت شده هنوز فرصت بررسی فراهم نشده باشد یا مدیر اجرایی مقاله شما را به سردبیر صحیح ارجاع نداده باشد و مشکلات فنی و غیره.
بهترین راهکار این است که به ژورنال ایمیل ارسال کنید و از اینکه مقاله درست به دستشون رسیده اطمینان حاصل کنید.
روال متداول این است که بعد از ۳۰ روز حتما یه پیگیری از ژورنال داشته باشید اگر پاسخ دریافت کردید که توضیح می دهند در غیر این صورت دو هفته بعد مجددا ایمیل پیگیری ارسال کنید و اگر مجددا پاسخی دریافت نکردید به فکر ژورنال دیگری باشید.

به جهت قدردانی از زحمات نویسنده این بخش، لطفا لینک مطلب را در سایت، وبلاگ یا شبکه های اجتماعی خود قرار دهید.

کپی برداری از مطالب این سایت صرفا با ذکر لینک منبع مجاز می باشد. ارجاع به لینک منبع توسط گوگل توصیه شده و تاثیر مثبتی در سئو سایت شما خواهد داشت. با اشتراک گذاری لینک صفحه در شبکه های اجتماعی، ایران مشاور را به دوستان خود معرفی کنید...

جهت سفارش آموزش انجام پایان نامه یا تحلیل آماری روی ثبت سفارش آنلاین کلیک کنید.

ثبت-سفارش

**************

سریع ترین راه ارتباطی با ما = تکمیل فرم ثبت سفارش یا پیگیری

**************

در کمتر از یک روز کاری نتیجه بررسی را از ایران مشاور دریافت کنید.
درخواست فوری

سلام دوست خوبم امیدوارم مطلب ما مفید بوده باشه... ایران مشاور پایگاهی برای مطالب آموزشی در موضوعات انجام پایان نامه، نگارش رساله، تحلیل آماری پایان نامه، اکسپت مقاله، چاپ مقاله، ادیت نگارش علمی و روش شناسی پژوهش است که فعالیت خود را از سال 1390 شروع کرده است. بازخوردهای بسیار خوب دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها برای انتشار مطالب متناسب با نیاز مخاطبان همیشه یاریگر ایران مشاور بوده است. شما هم اگر نیازمند آموزش، راهنمایی یا مشاوره در زمینه موضوعات فوق بودید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید

کانون متخصصان ایران مشاور با هدف آموزش تخصصی انجام پژوهش در سطوح آموزش عالی شکل گرفته است. این مرکز در راستای تقویت بنیه علمی کشور با نیازسنجی از جامعه علمی اقدام به برگزاری دوره های آموزش تخصصی نگارش پروپوزال، انجام پایان نامه، مدیریت زمان انجام پایان نامه دکتری، تحلیل آماری و شبیه سازی، تکنیک ها و فرایند بررسی اعتبار مجلات علمی پژوهشی و ISI ، شناسایی مجلات نامعتبر و جعلی، اصول و تکنیک های سابمیت مقاله به ژورنال های خارجی، پیگیری و چاپ فوری مقالات ISI و ISC و همچنین اصلاح و ویرایش مقالات ISI می نماید.جهت اطلاعات بیشتر از طریق شماره تماس های موسسه یا کانال تلگرامی با ما در ارتباط باشید. از اینکه پاسخگویی سوالات شما باشیم بسیار خرسندیم.

جهت مشاوره با تلگرام همین الان کلیک کنید

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶۸۱

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.