تفاوت ISI, ISC, PubMed, Scopus, Thomson
آنلاین درخدمیتم پشتیبانی تلگرامی

رتبه بندی مجلات(مقالات) بین المللی و داخلی از نظر اعتبار و امتیاز

مجلات بین المللی

اگر بخواهیم مجلات بین اللملی را از نظر درجه و اعتبار بررسی کنیم، بایستی تفاوت موسسات اصلی نمایه کننده(ایندکس) مجلات را بدانیم. در حالت کلی چهار ایندکس کننده معتبر بین المللی در علوم مختلف عبارتند از شرکت تامسون رویترز(Thomson Reuters)، اسکوپوس(Scopus)، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)  و در زمینه پزشکی هم پاب مد(PubMed) مهمترین ابزار برای جستجوی پایگاه داده های آزاد (دیتابیس) مدلاین است.

مجلات تامسون(ISI, WOS)

شرکت تامسون رویترز(Thomson Reuters) یک شرکت چندملیتی رسانه‌های گروهی است که زیر مجموعه هایی دارد که یکی از این زیر مجموعه ها پایگاه  Web of science می باشد، پایگاه (Web Of Science (WOS یک نمایه استنادی علمی است که توسط تامسون رویترز ایجاد شده است که جستجوی استنادی جامع را فراهم می‌کند. به صورت عامیانه و متداول مقالاتی که در این پایگاه نمایه می شوند به مقالات ISI  شهرت یافته اند، WOS  دو نوع مجله دارد که یکی دارای ایمپکت فاکتور بوده و دیگری بدون ایمپکت فاکتور هستند، به مجلاتی از WOS  که دارای ایمپکت فاکتور هستند مجلات JCR   گفته می شود و به مجلات بدون ایمپکت فاکتور، مجلات ISI Listed گویند.

برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در موسسه تامسون می توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید:

http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl/#journal_lists

مجلات اسکوپوس(Scopus)

اکنون  به بررسی موسسه اسکوپوس می پردازیم، اسکوپوس یکی از نمایه‌های استنادی معتبر و شناخته‌شده‌است که اطلاعات کتاب‌شناختی حدود ۲۵ میلیون سند را در خود جمع‌آوری کرده‌است. اسکوپوس اطلاعات محصولات حدود ۵هزار ناشر علمی را از سراسر جهان در خود جای داده‌است. در مجموع اسکوپوس اطلاعات ۱۶ هزار و پانصد مجله علمی پژوهشی را در خود نمایه کرده‌است. اسکوپوس(Scopus) یکی از محصولات الزویر(Elsevier) است که استفاده از اطلاعات آن نیاز به اشتراک و پرداخت هزینه دارد.

برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در موسسه اسکوپوس می توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید:

http://www.scimagojr.com/journalsearch.php

مجلات پاب مد(PubMed)

پاب‌مِد (PubMed) مهمترین ابزار برای جستجوی پایگاه داده‌های آزاد (دیتابیس) مدلاین است، که حاوی اطلاعات بیبلیوگرافی پژوهشی برای تمام رشته‌ای علوم پزشکی و زیست‌شناسی است. این دیتابیس تا سال ۲۰۰۸ حاوی ۱۷ میلیون عنوان بود که قدیمیترین آنها به سال ۱۸۶۵ باز می‌گردد. پاب مد مجموعه‌ای از اطلاعات کیفی مرکز ملی اطلاعات زیست‌فناوری و سایر نهادهای و سازمان‌های دولتی حوزه سلامت ایالات متحده آمریکا است. این دیتابیس بطور رایگان برای جهانیان قابل دسترس است.

برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در پاب مد می توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/nlmcatalog/

مجلات ISC

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)  یک سامانه اطلاع رسانی علمی است که در صدد تجزیه و تحلیل مجلات علمی کشورهای اسلامی بر اساس معیارهای علم سنجی معتبر اسلامی می‌باشد. پس از تامسون و اسکوپوس، ISC (پایگاه استنادی علوم جهان اسلام) سومین پایگاه استنادی برای سنجش عملکرد پژوهشی کشورها محسوب می شود که ۵٧ کشور در آن مشارکت دارند.

برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در پاب مد می توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید:

http://mjl.isc.gov.ir/Default.aspx?lan=en

اکنون پس از بررسی اجمالی ایندکس های معتبر بین المللی، لازم است تا با ارزش و اعتبار این ایندکس ها  در ایران آشنا شویم، که ما در این قسمت ایندکس ها را به سه سطح A,B,C  تقسیم بندی می کنیم.

ISI,ISC

مجلات داخلی

در حالت کلی در ایران سه نوع مجله داریم که اعتبار و درجه علمی آنها از سوی یکی از سه ارگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و حوزه علمیه تعیین می شود و به ترتیب اعتبار عبارتند از:

مجلات علمی- پژوهشی

 هر تولیدی که به دنبال جستجوی حقایق و برای کشف بخشی از معارف و نشر آن در  میان مردم و به قصد حل مشکلی یا بیان اندیشه ای در موضوعی از موضو ع های علمی، از طریق مطالعه ای نظام مند، برای یافتن روابط اجتماعی میان پدیده های طبیعی به دست آید و از دو خصلت اصالت و ابداع برخوردار باشد و نتایج آنها به کاربردها، روشها و مفاهیم و مشاهدات جدید در زمینه علمی با هدف پیشبرد مرزهای علمی و فن آوری منجر گردد، علمی – پژوهشی قلمداد می شود. در واقع هدف اصلی مقاله علمی پژوهشی ایجاد یک استدلال است. یکی از بخش های چنین مقاله ای مرور ادبیات است. در یک مقاله علمی پژوهشی، ادبیات بعنوان اساس و بنیان کار ارائه می شود و بینش جدیدی را که پژوهشگر به دنبال ایجاد آن است، پشتیبانی می کند. مخاطبین اصلی این گونه مجلات پژوهشی، اساتید دانشگاهها، دانشجویان دوره های دکتری و کارشناسی ارشد، پژوهشگران شاغل در مراکز علمی، تحقیقاتی و تولیدی هستند.

مجلات علمی- ترویجی

 یک مقاله علمی ترویجی یا مرور ادبیات، اطلاعات منتشر شده در حوزه یک موضوع بخصوص در یک محدوده زمانی را مورد بحث و بررسی قرار می دهد. مقاله علمی ترویجی(مرور ادبیات) می تواند خلاصه ای از مقالات و منابع موجود باشد اما معمولا سازماندهی خاص خود را دارد و خلاصه و استنتاج‌ها را ترکیب می‌کند و اطلاعات را در ساختاری نو ارائه می دهد. مقاله علمی ترویجی می تواند تفسیری جدید از مقالات و کارهای قبلی ارائه دهد یا اطلاعاتی جدید را با تفاسیر قبلی در هم آمیزد، یا سیر جریان پیشرفت فکری حوزه مورد بحث و مباحثات مربوط به آن را ترسیم کند. مقاله علمی ترویجی بسته به موقعیتف ممکن است مقالات و منابع را مورد ارزیابی قرار دهد و مناسب ترین و مربوط ترین منابع را به خواننده پیشنهاد کند. این مقالات بر پایه جابه‎جایی، تلفیق و ترکیب دانش موجود تهیه می شوند و معمولاً به روشن شدن زوایای مساله‎ای کمک می‎نمایند، از این گونه مقالات می‎توان به مقالات مروری، تدوینی، ترجمه‎ای، تحلیلی اشاره کرد. به لحاظ ارزش علمی در بین مقالات، در این مقاله‎های تحلیلی ارزش و اعتبار بالاتری دارنداما هدف یک مقاله علمی ترویجی خلاصه کردن و استنتاج مباحث و ایده های دیگران است، بدون اینکه پژوهشگر چیز جدیدی به آن اضافه کند. اینگونه مجلات دستاوردهای علمی، فنی و حرفه ای آموزنده و جالب را به زبانی ساده برای افراد دارای تحصیلات دانشگاهی، دانش آموزان سالهای بالای دبیرستانها، صنعتگران، مخترعین، مبتکرین و افراد دارای تحصیلات غیرکلاستیک ارائه میدهند.

مجلات علمی- تخصصی

این مجلات معمولا وابسته به برخی سازمانها و نهادهای خاص بوده و مباحث تخصصی در یک زمینه را مطرح می کنند و نویسندگان مختلف می توانند مطالب خود را برای این مجلات ارسال کنند. نکته قابل توجه در مورد این نوع مجلات این است که این مجلات معمولا هیچ گونه امتیاز و مجوز علمی را از ارگانهای زیربط مثل وزارت علوم،تحقیقات  و فناوری، وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی یا حوزه علمیه دریافت نکرده اند و صرفا به منظور اطلاع رسانی و بالا بردن آگاهی های قشر خاصی از افراد جامعه در زمینه های تخصصی به چاپ مطالب می پردازند.

مثل مجله علمی – تخصصی رشد که وابسته به وزارت آموزش و پرورش بوده و به فعالیت در زمینه مباحث آموزشی می پردازد.

همایش ها و کنفرانس ها

همایشها و کنفرانسهای علمی پژوهشی، از نظر سطح برگزاری در سطوح مختلف منطقه ای، ملی، بین المللی و دانشجویی برگزار می شوند. برای اینکه کنفرانس در هر یک از رده های فوق قرار بگیرد، باید دارای ویژگی های خاصی باشد.

از نظر تعریف عمومی می توان گفت که همایش (کنگره)، گردهمایی است رسمی، متشکل از متخصصین و افراد با تجربه که در آن ضمن طرح تازه های علمی، نتایج تحقیقات و پژوهشهای انجام شده در موضوع علمی مشخص بصورت ارائه مقاله، سخنرانی و پوستر برگزار می گردد و نتایج و دستاوردهای کنفرانس، به صورت عمومی و رسمی منتشر گردد. کنگره دارای سخنرانان متعدد بوده و بصورت دوره ای از یک تا پنج سال یکبار تکرار می گردد. طول مدت کنگره معمولا سه روز یا بیشتر می باشد. برای برگزاری هر کنگره تشکیل تعدادی کمیته تخصصی ضرورت دارد.

از نظر نامگذاری از واژه های متعددی مانند کنفرانس، همایش، گردهمایی، سمیناز، کنگره، سمپوزیوم استفاده می شود که از نظر فنی و اجرایی در حال حاضر در کشور ایران هیچ تفاوتی در این عناوین وجود ندارد و تعریف دقیق و مشخصی برای این واژه ها انجام نپذیرفته است. لذا از نظر برگزاری، به صورت مشخص و صریح می توان گفت که هیچ تفاوتی بین انتخاب واژه ها و عبارات فوق وجود ندارد و استفاده از عنوان کنگره، نشان دهنده بزرگتر بودن یا کوچکتر بودن و یا سطح اعتبار نیست. در پایگاه مرجع برگزاری کنفرانسها نیز، از کلیه عبارات فوق برای اشاره به یک جمع علمی استفاده می شود.

همایش ها و کنفرانس های بین المللی

مصادیق عینی بین المللی شدن یک کنفرانس:

۱- محورهای کنفرانس صرفا متمرکز بر معضلات داخلی نباشد.

۲- انجمنها و تشکلهای بین المللی، کنفرانس را همراهی کرده باشند.

۳- درصدی از مقالات از خارج از کشور ارسال شده باشد.

۴- زبان رسمی کنفرانس، انگلیسی باشد.

۵- کتاب مجموعه مقالات انکلیسی باشد.

۶- مستندات تبلیغاتی انگلیسی هم ارز مستندات تبلیغاتی فارسی باشد.

۷- در نشریات معتبر بین المللی آگهی کنفرانس درج گردد.

۸- کارگاههای آموزشی توسط متخصصان غیرداخلی ارائه گردد.

۹- کنفرانس شرکت کننده غیر ایرانی داشته باشد

۱۰- عنوان کنفرانس در وب سایتها و دایرکتوریهای بین المللی قرار گیرد.

۱۱- کنفرانس، حامیان رسانه ای بین المللی هم داشته باشد.

۱۲- کنفرانس، داوران بین المللی هم داشته باشد.

۱۳- وب سایت کنفرانس هم بخش فارسی و هم انگلیسی داشته باشد

همایش ها و کنفرانس های ملی

کنفرانسهایی که از نظر علمی و دریافت مقالات یا شرکت کنندگان جنبه کشوری داشته و برگزار کنندگان آن حداقل در سطح منطقه ای فعالیت نموده و یا نتایج آن در سطح ملی قابل ارائه شده باشد ، ملی خواهد بود.

نکته قابل ذکر این است که ارزش و اعتبار همایشهای بین المللی بیشتر از همایشهای ملی است

به جهت قدردانی از زحمات نویسنده این بخش، لطفا لینک مطلب را در سایت، وبلاگ یا شبکه های اجتماعی خود قرار دهید.

کپی برداری از مطالب این سایت صرفا با ذکر لینک منبع مجاز می باشد. ارجاع به لینک منبع توسط گوگل توصیه شده و تاثیر مثبتی در سئو دارد.

اشتراک مطالب آموزشی رایگان

سلام دوست خوبم امیدوارم مطلب ما مفید بوده باشه... مطلب فوق با تقاضای یکی از کاربران خوب سایت، پست شده است. شما هم اگر نیاز به مطلب آموزشی دارید که حس می کنید دوستانتان می تونند ازش استفاده کنند از بخش نظرات به ما اطلاع دهید. همچنین اگر خودتان تمایل به اشتراک مطلب دارید محبت کنید از مسیر زیر آپلود فرمایید تا به صورت رایگان در اختیار همه قرار بگیرد. با اشتراک گذاری لینک صفحه در شبکه های اجتماعی، ایران مشاور را به دوستان خود معرفی کنید...

حداکثر سایز 10 MB

جهت سفارش مقاله، پایان نامه یا تحلیل آماری روی ثبت سفارش آنلاین کلیک کنید.

ثبت-سفارش

**************

سریع ترین راه ارتباطی با ما = تکمیل فرم ثبت سفارش یا پیگیری

**************

در کمتر از یک روز کاری نتیجه بررسی را از ایران مشاور دریافت کنید.
لطفا صبر کنید

۱۳۳ دیدگاه برای “تفاوت ISI, ISC, PubMed, Scopus, Thomson”

 1. روزبه گفت:

  لطفا بفرماید ای اس ای ایمپکت دار چه تفاوتی با JCR داره.؟طبق توضیحات داده شده بنظر یکی هستند اما برخی مجلات و ژورنالها رو می بینم ای اس ای ای اف دار و برخی JCR هستند
  با تشکر از پشتیبانی خوب شما

  • بخشی که به محاسبه ایمپکت فاکتور ژورنال های WOS می پردازد JCR نام دارد مخفف Journal Citation Reports و بنابراین ای اس ای، ای اف دار یعنی همان JCR
   همچنین بخشی که به محاسبه ایمپکت فاکتور ژورنال های Scopus می پردازد SJR مخفف Scientific Journal Rankings و بنابراین اسکوپوس ای اف دار، یعنی همان SJR

 2. مهسا گفت:

  آیا چاپ کردن مقاله حقوقی در این مجله امتیاز برای پایان نامه دارد اصلا نمیدن از کجا بفهمم مجله ای درست هست یا نه jljsjournal.COm میخوانم راهنمایی کنید از کجا بفهمم

 3. فهیمه گفت:

  با سلام وتشکرازاطلاعاتی که در ختیار کاربران قرار میدهید. مجلات علمی که مقالات Dssرا چاپ میکنند معرفی بفرمائید ممنون

 4. j گفت:

  آیا مقاله ای که در همایشی پذیرفته شده که یکی از برگزارکنندگان پایگاه استنادی جهان اسلام(isc) می باشد و در آنجا نمایه خواهد شد ، از نظر ارزش علمی جهت ارائه به دانشگاه برای دفاع از رساله دکتری،به اندازه مقاله علمی پژوهشی هست؟ اگر بخشنامه یا دستورالعملی در این زمینه وجود دارد ، لطفاً راهنمایی بفرمایید . چون گفته شده اگر در اکسپت نام همایش آورده شود قابل پذیرش برای دفاع رساله دکتری نمی باشد.

  • سلام دوست عزیز
   بستگی به دانشگاه و ایین نامه تحصیلات تکمیلی دارد
   در بسیاری از دانشگاه ها جهت دفاع مقاله همایش پذیرفته نیست و صرفا به مجله توجه میشه
   با این حال لطفا دانشگاه خودتان را اطلاع دهید تا بهتر راهنمایی شود.

 5. آی اس آی گفت:

  با سپاس از پست شما

 6. کاوس گفت:

  سلام تشکر بابت اطلاعات کامل ومفیدتون. بنده فوق دیپلم الکترونیک هستم اما دارای فعالیت تحقیقاتی علمی شخصی هستم.اکنون میخواهم دریک مجله isiدرزمینه فیزیک، یکی ازمقالاتم را چاپ نمایم. لطفا به عنوان گام اول راهنمایی فرمایید چکارباید انجام دهم /تشکر

  • سلام دوست عزیز
   تبریک به خاطر چنین تصمیمی
   مسلما گام اول یافتن ژورنال مناسب هست
   جهت راهنمایی می توانید مقالات تخصصی سایت را مطالعه کنید یا از طریق سفارش مقاله با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 7. مطهری (همه هنگی) گفت:

  سلام
  آیا نمایه شدن مقاله در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دارای ارزش بیشتری است یا در یکی از مجلات داخلی کشورمان

  • مسلما پایگاه استنادی علوم جهان اسلام امتیاز بیشتری دارد به ویژه اینکه در سال های اخیر ایمکت فاکتور مجلات را هم محاسبه می کند.
   البته بسیاری از مجلات علمی پژوهشی معتبر داخلی در این پایگاه حضور دارند.

 8. ناصر گفت:

  سلام لطفا مجلات علوم سیاسی if مثبت را معرفی کنید و ایا شما هم کار پذیرش و چاپ هم انجام می دهید اگر می دهید چقدر زمان می برد و چقدر هزینه دارد ممنون

 9. مریم گفت:

  با سلام.مجله ای که برای چاپ مقاله ام انتخاب کردم مستر ژورنال لیست داره.یعنی ایمپکت نداره؟برای مصاحبه دکترا امتیازی براش محسوب میشه؟

  • بستگی بر آیین نامه دانشگاه دارد
   بسیاری از دانشگاه ها و به ویژه دانشگا آزاد به مستر ژورنال لیست امتیاز قایل می شوند.
   تنها نگرانی این ژورنال ها این است که ممکن است یک سال و دو سال بیشتر در مستر ژورنال لیست دوام نیارند و از لیست خارج شوند
   بنابراین برای اهداف بلندمدت نمی توان روشون حساب باز کرد.

 10. مهدوی گفت:

  با سلام میشه بفرمایید چگونه استعلام یک مجله علمی تخصصی را بگیرم.میترسم سایت جعلی باشه
  مجله تازه های حقوقی

  • هویت این مجله و مجلات مرتبط با این سایت معلوم نیست.
   این مجله با اینکه ادعا شده برای دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشد ولی توصیه می شود قبل از هر اقدام با این دانشگاه مکاتبه شود.
   همچنین فعلا این مجلات در لیست مجلات معتبر وزارتین قرار ندارند
   شاید مجله تازه کار باشد به هر حال تا زمان ایندکس کامل اقدام به چاپ مقاله نکنید به ویژه که دامین ها دانشگاهی نیستند و توسط یک فرد با ایمیل دانشگاه امیر کبیر ثبت شده است.
   person: Yaghoub Azizi
   e-mail: y.azizi@aut.ac.ir
   address: Tehran, SBU, SBU, Tehran, IR
   phone: +۹۸۲۱۹۸۹۸۲۳۴۵
   مجلات مرتبط با این سایت
   فصلنامه رهیافتی در مدیریت نوین ISSN: 2476-6062
   فصلنامه «تازه های حقوقی» ISSN: 2476-5929
   فصلنامه رویکردهای نوین در روانشناسی ISSN: 2476-5910
   فصلنامه شعر و زبان معاصر ISSN: 2476-6089
   صاحب امتیاز: دانشگاه علمی کاربردی شماره(۱) گچسارن
   محل انتشار: کهگیلویه و بویر احمد- گچساران
   لطفا دقت لازم را داشته باشید و بدون بررسی اقدام نفرمایید
   به ویژه اینکه انتخاب عنوان کلی و رشته های پرمخاطب و غلط املایی فاحش در سایت
   تمامی حقوق این وب سایت مطعلق
   هشداری نسبت به این مجلات است.

 11. روح اله گفت:

  سلام

  دوست خوبم

  من دلم می خواهد در مجله های ساده وعادی حقوقی مثل دادگستر،دادرسی یا بخش حقوقی مجلات پر تیراژ یا کم تیراژد

  یک مقاله مناسب چاپ کنم.

  خواهش می کنم من را راهنمایی وکمک کنید.

  پیشاپیش از لطف ومحبت شما عزیزان سپاسگزارم.

  باتشکر فراوان

 12. مجید گفت:

  با سلام لطفا راهنمایی کنیدمقالات خارجی بازاریابی از کدوم سایت سرچ کنم مقالات بروز شده

 13. کرامت سلیمی گفت:

  با سلام وعرض ادب واحترام
  دو مقاله جداگانه در باره دلایل علمی دروغ بودن سلا ح هست ه ای میفرستم که خواهش میکنم در صفحه اصلی سایتتان منتشر کنید.
  لینکهای زیر را ببینید

  مطلب ارسالی را درصفحه اصلی سایت و کانال تلگرامتان قرار دهید تا صدهاهزار و شایدهم میلیونها نفر به بازدیدکنندگان اضافه شود

  • سلام. جناب سلیمی مطلب شما را کامل مطالعه کردیم
   مطالب بسیار زیبا و تحلیل های متفاوتی از موضوع بود.
   با این حال به جهت عدم تناسب با محتوای سایت ما، انتشار نیافت.
   هر چند که مخاطبان علاقه مند می توانند درباره دلایل علمی دروغ بودن سلا ح هس ته ای در اینترنت جستجو کنند.
   حتما توصیه می کنیم بحث جالبی هست.

 14. Grace گفت:

  سلام
  من یک سوالی در مورد نحوه سرچ کردن دارم. الان من دنبال موضوع مشخصی هستم، آیا بهتر است اول در گوگل اسکولار سرچ کنم یا نه برم تو تک تک سایت های الزویر، وایلی، اشپرینگرو … سرچ کنم؟
  سوال بعدی هم اینه آیا فقط در عنوان مقالات سرچ کنم یا اینکه نه کلی سرچ کنم؟
  خواهش میکنم کمکم کنید خیلی سر در گم هستم

  • بهتره جستجوی خودتان را در پایگاه های معتبر زیر انجام دهید.
   (پایگاههای اطلاعاتی Proquest, Springer, scopus Science Direct, wiley, Ebsco, Sage)
   گوگل اسکالر قابلیت محدود کردن نتایج را ندارد و ممکن است دقیقا به آنچه که می خواهید دست پیدا نکنید.
   همچنین انتخاب استراتژی جستجو به موضوع شما بستگی دارد.
   اگر موضوع شما یا همان کلید واژه شما گسترده است و ممکن است با جستجوی آن بیش از ۵۰۰ مقاله بهتون پیشنهاد بشه بهتره نتایج خودتان را با انتخاب مواردی چون فقط در عنوان یا Abstract, Tiltle, Keywords محدود کنید حتی می تونید بازه زمانی را هم کمتر کنید. اصولا عنوان نتایج بهتری را نشان می دهد.
   با این حال اگر عنوان یا کلید وازه جستجو محدود است All Fields براتون مفید خواهد بود.

 15. .. گفت:

  سلام می خواستم از پایان نامه های خارجی در علوم پزشکی کمک بگیرم باید به کدوم دیتابیس مراجعه کنم؟

 16. ایمان گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم این
  مجله معتبر هست یا نه و مهم تر از ان if چند هست و if ان بالا هست یانه
  JOURNAL OF POLITICS AND LAW
  ISSN: 1913-9047
  با تشکر

 17. رضا گفت:

  باسلام راجع به اعتبار مجلات زیر راهنمایی فرمایید ممنونم
  Indian Academy of Applied Psychology
  وضعیت اعتباری : Scopus
  ISSN: 0019-4247
  کشور صاحب امتیاز: هند
  سایت ژورنال: http://jiaap.org/ Default.aspx
  International Education Studies
  وضعیت اعتباری :
  Scopus
  کشور صاحب امتیاز: کانادا
  ISSN 1913-9020 (Print) , ISSN 1913-9039 (Online)
  مصوب وزارت علوم و شورای راهبردی موجود در لیست اسکوپوس
  مورد تایید وزارت علوم از ردیف ۸۳۲۹ موجود در لینک زیر فهرست نشریات اسکوپوس ۲۰۱۲
  http://www.msrt.ir/fa/rppc/ Pages/Files/ValidPublications. aspx

 18. bineshan گفت:

  سلام،
  آیا امکان داره یک ژورنال هم جزء مجلات تامسون باشه، هم اسکوپوس و هم ISC?

  • بله دوست عزیز
   ژورنال هایی که ایندکس تامسون و اسکوپوس هستند بسیار زیادن
   موردهایی هم داریم که در هر سه پایگاه ایندکس هستند.
   در این مواقع حتما ذکر کند که ژورنال در هر سه پایگاه ایندکس هست.

 19. مسعود گفت:

  سلام خسته نباشید من دارم در مورد یک موضوع به نام مواد هوشمند جست وجو میکنم اما نمیدونم دقیق باید چی سرچ کنم و از کجا شروع کنم میتونید به من راهنمایی کنید من هنوز دوره کارشناسی هستم و میخواهم تو ISI دنبال بگردم ممنون میشم کمکم کنید

 20. بهار گفت:

  سلام
  ببخشید من یه مقاله به مجله information prossesing in Agricultural فرستادم که اصلاحیه خورده این مجله الزیویر و Science direct نمایه میشه اما تو تامسون نیست و ایمپکتش صفر .نمیدونم ایا معتبره برا مصاحبه دکتری ممنون میشم پاسخ بدید

 21. سارا گفت:

  با سلام، من ۲ مقاله در زمینه معماری پایدار کار کردم که در International Journal of Human-Computer Studies پذیرش گرفتم ، می خواستم بدونم این ژورنال معتبر هستش؟ و شامل چند نمره برای ارشد می شه؟
  ممنون می شم پاسخ بدید

 22. تينا گفت:

  سلام خسته نباشید
  مجله isi در حیطه هنر با if مثبت برای پذیرش در یکی از دانشگاه های خارجی مقطع phd لازم دارم خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.

 23. الهام گفت:

  با سلام رشته من فیزیولوژی گیاهی است و موضوع کاری من در زمینه اکولوژی هست و قصد دارم مقاله ای اس ای بنویسم اما مجله ای اس ای که تایید وزارت علوم باشه و راحت مقاله منو اکسپت کنه پیدا نکردم میشه راهنماییم کنید کجا باید سرچ کنم. با سپاس

 24. mehdi گفت:

  سلام میخواستم ببینم آگه مقاله‌ای در مجله داخلی علمی تخصصی چاپ شود اشکالی دارد در مجله علمی ترویجی هم همون مقاله چاپ شود ممنون میشم البته یه سوال دیگم داشتم آگه بفهمند مقاله ای داخلی تکراری است عکس العملشون چیه ممنون

  • بله اشکال دارد و اگر متوجه شوند برخی از مجلات زیر مقاله اعلام می کنند که مقاله نمونه ای از سرقت علمی است.
   با این حال شما اگر نسخه مقاله را توسعه دهید و داخل مقاله هم اشاره کنید که این نسخه تکمیل شده مقاله ای است که در فلان مجله قبلا چاپ شده، از ابتدا چون داور از آن اطلاع داشته لذا مشکلی براتون ایجاد نخواهد شد. در نمونه های بین المللی زیاد شاهد چنین جملاتی هستیم مثلا می نویسند این مقاله نسخه کامل تر و بهبود یافته مقاله ای است که در فلان همایش ارایه شده است.

 25. حیدر گفت:

  باسلام
  لطفا مشخصات Journal of Maritime Research را ببینید و بگویید معتبر هست یا خیر؟ با سپاس فراوان از سایت عالیتون

 26. پری گفت:

  سلام دوستان
  من رشتم علوم قرانی است ومیخواهم مقالاتی رابه ژورنالهای ISIدارای ایمپکت فاکتوربفرستم به همین دلیل تخصصی در مورد این ژورنالها ندارم ممنون میشم اگر دوستان ژورنال ISI با if مثبت معرفی کنند از طرفی نمیخوام ژورنال از اعتبار زیادی برخورد باشد که مقالم رجکت بخوره و شانس اکسپت بالا بره.
  با تشکر

  • شما می توانید در ژورنال های تخصصی scopus که مرتبط با موضوع مذهب و قران هست مقاله خود را چاپ کنید یا متناسب با حیطه مقاله خودتان در ژورنال های علوم اجتماعی یا علوم تربیتی نیز اقدام کنید.
   جهت یافتن ژورنال مناسب به سایت سایماگو مراجعه کنید.

 27. منصوره گفت:

  آیا می شود ژورنالی در لیست JCR باشد ولی در تامپسون نمایه نشده باشد؟
  چه تفاوتی بین ژورنال های JCR و ISI می باشد.

 28. محمد گفت:

  من مقاله ای به یکی از ژورنال های خارجی فرستادم که issn print وقتی در تامسون رویترز چک می کنم isi هست ولی برای من وقتی ایمیل زدن از ژورنال issn online نوشتن .فرقشون چیه؟ من issn online که میزنم isi نیست

 29. سینا گفت:

  سایت خوبی دارید تشکر

 30. رضا گفت:

  سلام
  دو سوال؟
  ۱) ارزش علمی مجله زیر برای چاپ مقاله برای رشته کامپیوتر چقدر است؟ آیا این مجله ارزشمند است؟
  Electronic Notes in Theoretical Computer Science
  ۲) چطوری میشه فهمید زمان پذیرش و هزینه چاپ یک مجله چقدر است؟
  ممنون.

 31. بهار گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید در مورد میزان اعتبار مجله information processing in Agricultural میخواستم بدونم همچنین میزان امتیازش در مصاحبه دکتری و ایا میزان اعتبارش بیشتر از پزوهشی داخلی است یا نه؟

 32. ssss گفت:

  سلام مجله Modern Applied Science دارای چه شرایطی میباشد؟

 33. parastou گفت:

  باعرض سلام و وقت بخیر.
  میخواستم بدونم ژورنال biomacromolecular journal(BMMJ)که یه ژورنال داخلی انگلیسی است. درجه علمی اون در چه حدی است واز نظر علمی از مجلات علمی پژوهشی بالاتراست یاخیر؟!

 34. ali گفت:

  سلام دوستان
  من رشتم کامپیوتر است و ۲ تا مقاله میان رشته ای در زمینه بیوانفورماتیک و بیولوژیکی دارم به همین دلیل تخصصی در مورد این ژورنالها ندارم ممنون میشم اگر دوستان ژورنال ISI با if مثبت معرفی کنند از طرفی نمیخوام ژورنال از اعتبار زیادی برخورد باشد که مقالم رجکت بخوره و شانس اکسپت بالا بره.
  با تشکر

 35. Elmira گفت:

  سلام
  میخواستم درباره IranianEFL Journal بپرسم که جزو کدوم دسته از ژورنال ها هستش؟

 36. atf گفت:

  با سلام یه مقاله در ژورنال economic system تو سایت science direct دیدم خیلی خوشم اومد میخوام واس ایران کار کنم . استادم خیلی تاکید میکنه ک طوری کار کنم ک تو سایت gcr یا scopus ثپت بشه …. راهنمایی های لازم رو برین یه دنیا ممنون میشم

  • جهت راهنمایی بیشتر باید بیشتر از مفاد مقاله اطلاع پیدا کنیم.
   ولی توصیه کلی این است که در روش شناسی کاملا سعی کنید مطابق مقاله بیس پیش برید و تمام ارجاعات و رفرنس نویسی مقاله را صحیح و مطابق اخلاق پژوهش انجام بدین. مسلما اگر موضوع یک مسئله بین المللی است و در ایران نیز این مسئله مشهود است می توان کار کرد و مقاله خوبی نوشت.

 37. زهرا گفت:

  با سلام
  میخواستم ببینم از کجا میشه متوجه شد مدت زمان انتظار برای چاپ نهایی مقاله در هر ژورنال چقدر است؟ پیدا کردنش برای خیلی از ژورنال ها واقعا ممکن نیست

  • چند روش وجود داره
   ۱- ژورنال خودش اعلام می کند و نسبت پذیرش را متناسب با روند پیشین خود محاسبه می کند مثلا اخیرا اکثر ژورنال های الزویر این بخش را دارند
   ۲- اگر ژورنال زمان سابمیت و چاپ را در مقاله ذکر می کند از ۵ شماره اخیر ۱۰ درصد مقالات را نمونه گیری کنید و خودتان تخمین بزنید میانگین زمان پذیرش این مقالات چقدر بوده است.
   ۳-به ژورنال ایمیل بزنید و سوال کنید
   ۴- به نویسندگان دیگر ایمیل بزنید و سوال کنید

 38. الهام گفت:

  سلام
  ببخشید میخواستم تو ژورنال مقاله سابمیت کنم
  Biosciences Biotechnology Research Asia
  میخواستم ببینم معتبره؟ ای اس ای هست؟
  خیلی ممنون میشم وقتمم کمه جواب بدین ممنون
  سپاس

 39. karim گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  از مجلات زیر کدام برای رشته اقتصاد معتبر و بهتر است؟

  IJBMER(2229- 6247
  IJAREMS(2226-3624

  و چند ژورنال معتبر دیگر متناسب با رشته معرفی کنید.
  ممنون

 40. شهلا گفت:

  سلام. ببخشید با ارسال مقاله به ژرنال معتبر به محض فرستادن کد رهگیری می دن؟ من با دادن کد رهگیری که این مقاله بررسی میشه یک نمره میگیرم و تا اخر اسفند نهایتن وقت دارم این کد رو بدم به استاد. چقدر طول میکشه کد بدن؟

  • سلام
   هر مقاله که به ژورنال ارسال میشه براش manuscript NO تعلق می گیره.
   ژورنال هایی که به صورت سیستمی سابمیت میشه بلافاصله بعد سابمیت این کد به مقاله تعلق می گیره.
   ژورنال هایی که از طریق ایمیل سابمیت میشن بستگی بر سیاست ژورنال ممکن است دو یا سه روز بعد سابمیت و یا بعد از داوری این کد را به مقاله شما اختصاص بده.
   برای راهنمایی بیشتر می تونید با کارشناسان بخش اکسپت تماس بگیرید یا از طریق فرم سفارش انلاین ثبت سفارش نمایید.

 41. تينا گفت:

  ایا journal of industrial engineer reserch مالزی با IF 0/519 آیا isi آن برای پذیرش در دانشگاه های اروپا یا آمریکا معتبر است یا نه من فارغ التحصیل ارشد پژوهش هنر برای پذیرش دانشگاه لازم دارم. ممنون

 42. کیانوش گفت:

  باسلام و احترام
  آیا شما از ژورنال
  Biomedical & Pharmacology Journal
  با issn 0974-6242 اطلاعاتی دارید؟
  اسکوپوس هست؟
  مدت زمان پذیرش و چاپ چند روز است؟
  هزینه ها؟

  با تشکر

 43. محمد گفت:

  با سلام
  آیا مجلات اسکوپوس هم ایمپکت فاکتور دارند و در صورت نداشتن مشکل دارند؟ مقاله ای به مجله زیر فرستادم و مقاله اصلاحات خورده، جهت انجام اصلاحات تردید دارم چون میترسم مجله خوبی نباشه. لطفا راهنمایی کنید
  Journal of Internet Commerce

  • ناشر این ژورنال تیلور فرانسیس است که ناشر شناخته شده و معتبری است.
   بله مجلات اسکوپوس نیز ایمپکت فاکتور معتبر دارند که تحت عنوان sjr شناخته می شوند.
   این ژورنال دارای ایمپکت فاکتور ۰٫۲۸ است
   اگر نظر ما را بخواهید شک نکنید و اصلاحات را انجام دهید.
   چون روند رشد ایمپکت فاکتور این ژورنال از سال ۲۰۰۶ صعودی و مثبت بوده است و احتمال افزایش ایمپکت فاکتور ان نیز وجود دارد.

 44. سید جواد گفت:

  سلام
  مقال ای در زمینه پزشکی داروسازی داشتم در سالهای پیش برای مجلات معتبر امریکایی و اروپایی با ایندکس های ۲ و بالاتر فرستادم هیچکدوم چاپ نکردند کدام مجلاته که داوری
  اسانتری برای ما ایرانی ها در این زمینه داشته باشه
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز
   لطفا از ثبت سفارش مقاله درخواست خود را به ما ارسال فرمایید تا کارشناسان بخش اکسپت شما را راهنمایی کنند.
   برای مجله ایندکس پابمد می تونیم براتون اقدام کنیم.

 45. فرزانه گفت:

  سلام .. ممکنه راهنمایی کنید کدام یک از این مجلات معتبرتره و برای یک مقاله کارآفرینی بهتره. ممنون

  International Journal of Advanced and Applied Sciences – ISI

  Journal of Applied and Natural Science – ISI

  International Journal of Applied Business and Economic Research – Scopus

 46. سونيا گفت:

  سلام
  میخوام در زمینه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی
  مقاله isi برای پذیرش دانشگاه فرانکفورت آلمان مقاله تهیه کنم
  ممکنه اسم چند مجله علمی مرتبط با مدیریت رو به من بفرمایید
  و در ضمن راهنمایی ام کنید برای دریافت مقاله از طریق مجموعه خودتون
  که چقدر هزینه باید بشه و چه مراحلی رو انجام بدهم
  ممنونم

 47. َhasti گفت:

  آیا مجله indian journal of science and technology ، مجله isi یا isi listed میباشد؟ (با توجه به اینکه JCR داره ۱٫۳ فکر کنم)

  • این ژورنال ایندکس اسکوپس است. دارای ایمپکت فاکتور ۱٫۳۶ اس جی ار
   isi listed نیست
   کشور هند
   ژورنال خوبی است با این حال اگر دانشگاه ازاد هستید حتما لیست سیاه اخیر این دانشگاه را چک بفرمایید
   تا جای که اطلاع دارم این ژورنال به ناحق و به صورت غیرکارشناسانه در لیست سیاه اخیر دانشگاه ازاد قرار گرفته بود.

 48. ارجمند گفت:

  سلام. قبلا پیام دادم اما تو لیست دیده نمیشه. دوباره میفرستم لطفا جواب بدین
  آیا مجله
  ISSN : 2321-0850

  International Journal of Modern Communication Technologies & Research
  آی اس آی است؟
  ممنون میشم اگه زودتر جواب بدین

 49. رضا گفت:

  سلام
  از دو مجله زیر کدامیک جهت چاپ مقاله کامپیوتر برای امتیاز مصاحبه دکترا و همچنین برای رزومه پژوهشی بهتر و معتبر هست؟:
  ۱- مجله تجارت الکترونیک و رایانه (علمی تخصصی)
  ۲- مجله علمی پژوهشی خارجی زیر:
  Specialty Journal of Electronic and Computer Sciences

  و همچنین فرق مجله علمی تخصصی و علمی پژوهشی در چیست کدامیک امتیاز بالاتری دارند؟
  با تشکر

  • هر دو مجله در یک حد هستند و امتیاز خاصی بدان ها تعلق نخواهد گرفت.
   توصیه می شود به دنبال مجلاتی باشید که دارای حداقل یک ایندکس معتبر داخلی یا بین المللی باشد.
   ایندکس های معتبر از نظر وزارتین را به زودی در سایت بارگزاری خواهیم کرد.

 50. رضا گفت:

  سلام مجدد
  اولاً ممنون از پاسختان
  من یکسری بررسی ها در مورد سه مجله ای که گفتم انجام دادم و متوجه شدم دو مجله isi زیر در لیست مجلات isi معتبر وزارت علوم نیستند:
  ۱- Indian Journal of Science and Technology
  ۲- Dav international journal of science
  اما مجله scopus زیر در لیست مجلات اسکوپوس معتبر وزارت علوم هست:
  International Journal of Control Theory and Applications
  به نظر شما این مجله scopus معتبر و خوبی هست و مزایای اصلی یک مجله معتبر رو میشه نام ببرید؟؟

 51. رضا گفت:

  سلام
  من میتوانم مقاله ام را در یکی از سه مجله زیر به چاپ برسانم میخواستم ببینم کدام یک از سه مجله معتبر تر و بهتر است در آن مقاله خود را چاپ کنم؟
  ۱- Indian Journal of Science and Technology
  (isi)
  ۲- International Journal of Control Theory and Applications
  (scopus)
  ۳- Dav international journal of science
  (isi)
  با تشکر

  • INDIAN JOURNAL OF SCIENCE AND TECHNOLOGY
   Monthly ISSN: 0974-6846
   INDIAN J SCIENCE & TECHNOLOGY, C/O PROF NATARAJAN GAJENDRAN, NO 23/9-NEEKLAMAL APR, FLAT-14, 3RD MAIN RD,GANDHI NAGAR, CHENNAI, INDIA, ADYAR, 600 020
   Coverage
   Zoological Record
   این مجله ژورنال معتبر و خوبی است- روند داوری را حداقل برای ایرانی ها سخت می گیرد. و دارای ایمپکت اس جی ار ۱٫۳۳ است. ایندکس تامسون و اسکوپوس

 52. رشیدی گفت:

  با سلام میخواستم بپرسم شما کار ترجمه هم انجام میدید؟ اگر انجام می دهید هر صفحه ای چقدر؟ و تضمین شده است؟ برای مجلات خارجی میخوام. ممنون و خواهشمندم هر چه سریع تر پاسخ بنده را بدهید.

 53. سحر گفت:

  با سلام و تقدیم احترام
  احتراما آیا مجله :
  International Journal of Industrial Engineering: Theory, Applications and Practice
  ISSN: 1943-670X
  معتبر است؟ ایا ای اس ای است؟ یا ای اس سی ؟یا علمی پژوهشی؟
  در چه پایگاه های معتبری ایندکس میشود؟

  ممنون میشم اگر زود پاسخ دهید. بسیار فوری است.
  با ارزوی موفقیت

 54. تقي گفت:

  در مورد ژورنال journal of middle east applied science and technology جناب آقای دکتر من از دفتر مجله پرسیدم گفتند درسته در HSC نمایه نمیشیم اما چندین نمایه دگر داریم که دوتا از آن نمیه ها شامل IET inspec و نمایه Agricola از نمایه های معتبر وزارت علوم هستند که در آخرین سیاهه وزارت علوم در لیست هستند تازه گفته INSPEC از محصولات همون تامسن رویترز است. خواستم بگم بااین وجود و این موضوع که ما در زمان چاپ مقالمون این ژورنال آی اس سی بوده بنظرتون زمانی در مصاحبه دکترا و اینها ببریم ترتیب اثری میدن؟ بنظرم حداقل باتوجه به دو ایندکس باید بررسی کنند. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام دوست عزیز
   متاستفانه بسیاری از کارشناسان ایندکس های تخصصی را نمی شناسند و صرفا روی ایندکس های تامسون و اسکوپوس تاکید دارند.
   ولی شما حتما اشاره کنید که مقاله شما در ایندکس های تخصصی IET inspec و Agricola و INSPEC نمایه شده است. شاید کرامتشان شامل حال شما شد..

 55. نظر گفت:

  سلام.
  عنوانSJR که برای مجلات نمایه میشود به چه معناست؟ آیا فقط برای مجلات علمی پژوهشی نمایه می شود یا برای مجلات ISI هم هست

 56. شهلا احمدی گفت:

  سلام.
  چند تا ژورنال معتبر ایرانی و بین المللی تو حوزه مدیریت میخوام ،و ایمپکت فاکتورشون هم برام مهمه چند باشه.ممنون میشم راهنماییم کنید

 57. سینا گفت:

  سلام من لیست jcr معتبر سال۲۰۱۴_۲۰۱۵ از کجا میتونم گیر بیارم

 58. هانیه گفت:

  باسلام و تشکر از سایت پرمحتواتون.
  من دانشجوی سال اخر رشته مدیریت دولتی هسم و تمایل به ثبت مقاله ISIدارم. اما هیچ پیش زمینه ای در این باره و نحوه چگونگی انجامه اینکار ندارم.لطفا منو راهنمایی کنید.

 59. مهدیه گفت:

  با سلام
  من در april 2015 در یک ژورنال isc مقاله چاپ کردم.ولی از طریق سایت متوجه شدم که در april از لیست ژورنال های isc خارج شده است. به نظر شما مقاله من که در همان ماه چاپ شده جزو isc محسوب می شود یا نه؟
  با تشکر

 60. مرتضی گفت:

  با سلام
  آیا در زمینه علوم اسلامی و قرآنی، مجله ISI وجود دارد؟

  • با سلام – بلهدر این زمینه مجلات ای اس ای خوب وجود دارد که متناسب با موضوع مقاله می تواند متغییر باشد.
   چند نمونه از این مجلات را ما در اینجا خدمت شما ارایه کرده ایم
   ISLAMIC AFRICA
   Quarterly ISSN: 2154-0993
   NORTHWESTERN UNIV PRESS, 629 NOYES STREET, EVANSTON, USA, IL, 60208
   Coverage
   Arts & Humanities Citation Index
   Current Contents – Arts & Humanities

   JOURNAL OF ISLAMIC STUDIES
   Tri-annual ISSN: 0955-2340
   OXFORD UNIV PRESS, GREAT CLARENDON ST, OXFORD, ENGLAND, OX2 6DP
   Coverage
   Arts & Humanities Citation Index
   Current Contents – Arts & Humanities

   JOURNAL OF SCIENCES-ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN
   Quarterly ISSN: 1016-1104
   UNIV TEHRAN, ENGHELAB AVE, PO BOX 13145-478, TEHRAN, IRAN, 00000
   Coverage
   Zoological Record
   BIOSIS Previews

   JOURNAL OF SHIA ISLAMIC STUDIES
   Quarterly ISSN: 1748-9423
   ISLAMIC COLL ADVANCED STUDIES-ICAS, 133 HIGH RD, LONDON, ENGLAND, WILLESDEN, NW10 2SW
   Coverage
   Arts & Humanities Citation Index
   Current Contents – Arts & Humanities

 61. محمد گفت:

  با سلام لطفا توضیح بدید که مجلات اسکوپوس هم ایمپکت قاکتور دارن یا فقط اچ ایمپکت هست… اچ ایمپکت یه مجله که مفاله بنده رو اکسپت کرده ۵ هیت اما نمیدونم ایمپکت فاکتورش چنده و از لحاظ علمی در چه وضعیتی.. ممنون میشم از راهنماییتون.. اسم مجله در زیر آورده شده است
  Theoretical and Empirical
  Researches in Urban Management

 62. نازنین گفت:

  سلام

  من مجله ای برای رشته مدیریت گرایش بازاریابی میخوام که هزینه زیادی هم نداشته باشه و توی سایت تامسون باشه. ممنون میشم در صورت امکان چندمجله که پاسخگویی سریعی هم دارند معرفی کنید

  با تشکر

 63. طاهره گفت:

  با سلام.میشه این سایت رو بهم بگین که رتبه علمیش برای رشته نرم افزار چند هست و چقدر نمره پژوهشی به اون اختصاص داده می شه؟
  با تشکر
  modern education and computer science
  International Journal of Information Technology and Computer Science(IJITCS)

 64. محمد گفت:

  سلام ، آیا این ژورنال معتبر است ؟
  if داره ؟
  ISSN: 0012-6837

 65. محبوبه گفت:

  سلام.
  ضمن تشکر از پاسخگویی شما
  لطفا می فرمایید این مجله برای رشته مدیریت چگونه مجله ای محسوب می شود و چه ضریب تاثیری دارد….
  European Online Journal of Natural and Social Sciences

 66. z -gh گفت:

  ایا مجله
  Journal of Materials and Environmental Science ، isi هست و ایمپکت فکتورش چنده
  میشه لطف کنید سریع ج بدید ممنون

 67. محبوبه گفت:

  با سلام مجله European Online Journal of Natural and Social Sciences
  در رشته مدیریت جزو کدام دسته از مجلات قرار میگیرد؟ و چه ضریب تاثیری دارد.با تشکر

 68. ملیحه درستکار گفت:

  All gemeineForst Und Jagdzeitung, ISSN: 0002-5852. آیا ژورنال معتبری است ؟ ودر چه زمینه ای مناسب است و ایمپکت فکتور آن چند است؟

  • ALLGEMEINE FORST UND JAGDZEITUNG
   Monthly ISSN: 0002-5852
   J D SAUERLAENDERS VERLAG, BERLINER STRASSE 46, BAD ORB, GERMANY, 63619
   Coverage
   Science Citation Index Expanded
   Current Contents – Agriculture, Biology & Environmental Sciences
   دارای ایمپکت فاکتور به شرح ذیل
   Journal ISSN: 0002-5852

   JOURNAL IMPACT FACTOR DETAILS
   ۲۰۱۳/۲۰۱۴ Impact Factor : 0.705
   ۲۰۱۲ Impact Factor : 0.239
   ۲۰۱۱ Impact Factor : 0.25
   ۲۰۱۰ Impact Factor : 0.25
   ۲۰۰۹ Impact Factor : 0.411
   ۲۰۰۸ Impact Factor : 0.444
   ادرس معتبر ژورنال
   sauerlaender-verlag.com
   ادرس جعلی ژورنال
   sauerlander-verlag.com
   لطفا نهایت دقت در بررسی ادرس سایت ژورنال صورت بگیرد چون دامنه سایت معتبر و جعلی تنها در یک حرف با هم تفاوت دارند.
   دقت شود در ارشیو سایت اصلی خبری از نویسندگان ایرانی نیست و برعکس ارشیو سایت جعلی اکثریت نویسندگان ایرانی یا اسیایی هستند.
   این ژورنال المانی در پایگاه های خوبی ایندکس شده است و ایمپکت فاکتور نسبتا خوبی دارد

 69. فاطمه گفت:

  سلام
  من برای گرفتن مجوز دفاع از پایان نامه م نیاز به مقاله چاپ شده دارم.شما در زمینه رشته ادبیات چه مجلات و سایت هایی رو پیشنهاد می کنید که معتبر باشن و زود مقاله چاپ کنن.ممنونم. آیا در زمینه مجلات علمی پژوهشی داخلی برای چاپ سریع می تونید به من کمک کنید؟

 70. فاطمه گفت:

  سلام
  در مورد مجلات آی اس آی رشته ادبیات فارسی، می تونید چند مجله رو به من معرفی کنید؟ممنونم

 71. محسن گفت:

  ا سلام- ممنون از سایت پر محتوا و جذالبتون. میخواستم بدونم از ۳ مجله زیر کدام مجله بیشتر اعتبار داره ؟خیلی فوریه. با تشکر

  • سلام
   هر سه ژورنال تقریبا در یک سطح هستند و برای اهداف کوتاه مدت مناسب هستند.
   دو مجله اول ایندکس تامسون و مجله بعدی ایندکس اسکوپوس است.
   اگر براتون ایندکس تامسون مهم است دو مجله اول برای اهداف کوتاه مدت می تواند مهم باشد
   ولی اگر نگران خارج شدن دو مجله اول از تامسون هستید می توانید در مجله اسکوپوس اقدام کنید. چون اسکوپوس معمولا سخت گیر نبوده و به نسبت تامسون کمتر به روز رسانی می شود.

 72. Sh گفت:

  با سلام،
  مجله biotechnology for biodesel جز مجلات isi. و مورد تایید ایران هست.?
  تشکر

  • سلام- اگر مد نظر شما ژورنال زیر است
   BIOTECHNOLOGY FOR BIOFUELS
   Irregular ISSN: 1754-6834
   BIOMED CENTRAL LTD, 236 GRAYS INN RD, FLOOR 6, LONDON, ENGLAND, WC1X 8HL
   Coverage
   Science Citation Index Expanded
   می توان گفت بله این مجله بسیار معتبر و دارای ایمپکت جی سی آر و اس جی آر ۲ به بالا است.
   همچنین ایندکس تامسون، اسکوپوس و پابمد است.
   یعنی کاملا یک isi خوب می باشد.

 73. مینو گفت:

  با عرض سلام خدمت شما.چند تا سوال داشتم از خدمتتون.۱-مجله Asia pacific journal of management
  ۴۵۶۱-Issn:0217,در سایت اسپرینگر، آی اس آی و رایگان هست؟۲-چقدر طول میکشه تا اکسپت بده؟۳-IF این مجله در سال ۲۰۱۴ ، ۲/۰۹۱ هست آیا این میزان قابل قبوله بنظرتون؟۴-اگه امکان داره میخواستم خواهش کنم که چند نمونه مجلات آی اس آی در ایران رو به من معرفی کنید.ممنونم بخاطر راهنماییتون.

  • بله این مجله ای اس ای و رایگان است.
   طبق اعلان ژورنال تقریبا یک ماه طول می کشد تا اولین نتیجه بهتون اعلام شود (این نتیجه ممکن است ریجکت- روایز یا اکسپت باشد)
   ایمپکت فاکتور جی سی آر آن برابر ۲٫۰۹ است که ایمپکت بسیار بالا محسوب می شود.
   شانس پذیرش مقاله در این ژورنال زیر ۱۰ درصد است.

 74. سعید گفت:

  چطور بفهمیم که مجلاتی که نمایه ی سایت تامسون (مستر لیست) هستند، کدامشان ایمپکت فاکتور دارند یا نه؟
  لیست ایمپکت ژورنالها به رایگان موجود نیست، چطور میتوان این لیست را تهیه کرد؟

 75. آرش گفت:

  با سلام
  آیا ژورنال INDIAN JOURNAL OF SCIENCE AND TECHNOLOGY هم جزو ISI می باشد و ارزش علمی دارد؟ indjst.org/

 76. سارا گفت:

  با سلام و ادب
  احتراما آیا ژورنال Asian pacific journal of cancer prevention هم اکنون جزء ISI و تامسون رویترز می باشد؟
  با تشکر از راهنمایی های ارزنده تان

 77. Aida گفت:

  سلام Engineering Research Journal
  ١١١٠١١٨٠ معتبر است

 78. علي د گفت:

  با سلام ،ضمن تشکر سئوال من این بود که کدامیک از ژورنالهای ذیل(ISC) جهت چاپ مقاله با موضوع مدیریت اعتبار بالاتری دارد؟بطور کلی کدام ژورنال از اعتبار بالاتری برخوردار است؟

  Engineering Research Journal (ERJ), ISSN: 1110-1180

  Jurnal Ump – Social Sciences And Technology Management ISSN: 09577572

 79. مریم گفت:

  آیا ژورنال هایی که در سایت تامسون هستند ولی در قسمت coverage آن نام zoological نوشته شده یعنی ایمپکت نداشته باشند هم مورد تایید وزارت علوم میتواند باشد؟

پاسخی بگذارید