اصطلاحات رایج در ارسال مقاله به ژورنال های بین المللی و ISI

اصطلاحات رایج در ارسال مقاله به ژورنال های بین المللی و ISI

اصطلاحات رایج در ارسال مقاله به ژورنال های بین المللی و ISI

ژورنال(Journal)

همان مجله است که ممکن است دو سالنامه، سالنامه، دو فصلنامه، فصلنامه، ماه نامه، هفته نامه باشد ولی این عبارت در بیان آکادمیک ایران بیشتر بیانگر مجلات خارجی است! به طور کلی هر چه تعداد شماره های یک ژورنال کمتر باشد شانس پذیرش مقالات کمتر می شود و بر عکس. بنابراین تنها در صورتی مقاله خود را به سالنامه یا دو سالنامه ارسال کنید که یقین داشته باشید حرفی برای عرضه دارد.

سابمیت (Submit)

یعنی شما مقاله را ارسال کردید به یک ژورنال همین! این اصطلاح خیلی نشان نمیدهد که شما مقاله نویس هستید!! هر کسی میتواند مقاله سابمیت کند مهم بقیه ماجراست! یعنی شما اگر بفرمائید من ۲۰ تا مقاله سابمیت کردم این اصلا به معنای توان بالای علمی شما نیست! این یعنی مقاله‌تون رو فرستادید همین و بس! البته اگر مقاله ای توسط استاد شما یا زیر نظر استاد شما ارسال شده باشد برای جلسه دفاع پایان نامه نمره مثبت دارد چون هیچ استادی مقاله بدون محتوا سابمیت نمی کند. فرایند سابمیت مقاله نسبت به هر ژورنال متفاوت است. مثلا الزویر از سیستم سایت خود استفاده می کند و برخی ژورنال های دیگر ایمیل را ترجیح می دهند.

منیو اسکریپت (manuscript)

 یا دست نویس همان مقاله شما است که هنوز در جایی مورد چاپ قرار نگرفته است. وقتی مقاله یا دست نویس شما مورد داوری قرار گرفته و چاپ شد می توان با آن paper  یا article  گفت.

منیو اسکریپت نامبر (manuscript NO)

 شماره دست نویس ارسالی می باشد. وقتی شما مقاله خود را به ژورنال سابمیت می کنید کدی به مقاله شما اختصاص می یابد و شما جهت پیگری های بعدی قبل از هر چیز باید این کد یا شناسنامه مقاله را گزارش کنید.

ادیتور(Editor)

 شخصی است که اداره مدیریت ژورنال را برعهده دارد. ادیتور مقالات شما را برای بررسی علمی به یک، دو، سه چهار نفر که پتانسیل بررسی مقاله شما را دارند (و اصطلاحا داور گفته میشود) ارسال میکند و از آنها میخواهد که نظرشان را درباره مقاله شما بگویند.

ویت ادیتور (With Editor)

یعنی مقاله شما رسیده است به دست ادیتور و ادیتور دارد به دنبال شخصی یا کسانی (همون یک، دو، سه نفر) میگردد که قبول کنند مقاله شما رو داوری کنند.

آندر ریویوو (Under Review)

یعنی مقاله شما الان زیر دست داورهاست و آنها دارند واسه شما یه آشی میپزن!

 ریفرینگ یا ریفرکردن (Refereeing)

یعنی همان داوری کردن. در این مرحله مقاله شما توسط داور (referee) یا داوران مورد داوری قرار می گیرد. این اصطلاح در برخی از ژورنال ها معادل همان  Review یا بررسی کردن است.

ریوایز (Revise)

این اصطلاح بر دونوع است! مینور ریوایز (Minor Revise) و ماژور ریوایز  (Major Revise)  همانطور که از اسم ها مشخص است مینور یعنی زیاد ایراد نگرفتن از مقاله‌ و ماژور یعنی زیاد ایراد گرفتن!  در ماژور ریوایز یا اصلاحات اساسی ممکن است مقاله شما بعد از اصلاحات مجددا به داور جهت تایید اصلاحات صورت گرفته ارسال گردد. ولی در مینور ریوایز معمولا اصلاحات توسط مدیر یا کارشناس اجرایی مورد بررسی قرار می گیرد بنابراین همیشه و حتما بخش های اصلاح شده را با رنگ دیگر مشخص سازید.

ریسابمیت (Resubmit)

این در واقع همان ریواز است ولی مقاله شما خیلی وحشتناک ایراد داشته!!! با این تفاوت که وقتی شما مقاله تون ریواز میخورد (حالا چه مینور و چه ماژور) بعد از اینکه شما ایرادات رو رفع کردید دیگر مقاله شما برای داوری مجدد ارسال نمیشود اما وقتی که مقاله شما رسابمیت میخورد متاسفانه شما باید ایرادات رو رفع کنید و مقاله رو دوباره بفرستید و این یعنی اینکه مقاله شما بار دیگر باید کاملا  و دقیق داوری بشود. البته معمولا داور میگویند شما میتوانید این مقاله رو دوباره برای خودمان رسابمیت کنید اما میتونید برای ژورنالهای دیگه هم بفرستید (میل خودتون).

اکسپت (Accept)

مبارکه دیگه مقاله تون پذیرفته شده، البته کار شما اینجا تمام نمی شود ممکن است ژورنال پاراف (proof)   مقاله را از شما بخواهد یعنی بعد از قالب بندی و قبل از چاپ جهت تایید نهایی مشخصات ، مقاله به شما مجددا توسط ژورنال ارسال می گردد.

ریجکت (Reject)

ناراحت نباشید میفرستید برای یه ژورنال دیگر!! البته این بدین معنا نیست که مقاله شما سطح علمی قابل قبولی ندارد و ممکن است به دلیلهای دیگه ای باشد برای مثال ممکن است شما مقاله برای ژورنال مناسبی نفرستادید. قبل از ارسال مقاله حتما بخش scope  مجله را مطالعه فرمایید و در صورتی مقاله خود را به آن ژورنال ارسال فرمایید که متناسب با اهداف و قلمرو مجله باشد. این قسمت بحث زیاد داره و انتخاب مجلات مناسب برای مقالات بسیار تخصصی و حتی یک هنر است و متاسفانه حتی بسیاری از اساتید به این هنر مسلط نیستند. جهت راهنمایی در خصوص ژورنال ها، ایمپکت فاکتور آن ها و اعتبار هر یک می توانید از بخش زیر نظرات خود را برای ما ارسال کنید تا نتایج در همین جا به شما اطلاع داده شود. به در خواست شما در عرض چند روز پاسخ داده خواهد شد.

کپی برداری از این مطلب با ذکر لینک منبع بلامانع است.

ضمنا جهت قدردانی از زحمات نویسنده متن، لطفا بر آیکن گوگل پلاس سایت کلیک نمایید. با تشکر

به جهت قدردانی از زحمات نویسنده این بخش، لطفا لینک مطلب را در سایت، وبلاگ یا شبکه های اجتماعی خود قرار دهید.

کپی برداری از مطالب این سایت صرفا با ذکر لینک منبع مجاز می باشد. ارجاع به لینک منبع توسط گوگل توصیه شده و تاثیر مثبتی در سئو سایت شما خواهد داشت. با اشتراک گذاری لینک صفحه در شبکه های اجتماعی، ایران مشاور را به دوستان خود معرفی کنید...

جهت سفارش آموزش انجام پایان نامه یا تحلیل آماری روی ثبت سفارش آنلاین کلیک کنید.

ثبت-سفارش

**************

سریع ترین راه ارتباطی با ما = تکمیل فرم ثبت سفارش یا پیگیری

**************

در کمتر از یک روز کاری نتیجه بررسی را از ایران مشاور دریافت کنید.
درخواست فوری

سلام دوست خوبم امیدوارم مطلب ما مفید بوده باشه... ایران مشاور پایگاهی برای مطالب آموزشی در موضوعات انجام پایان نامه، نگارش رساله، تحلیل آماری پایان نامه، اکسپت مقاله، چاپ مقاله، ادیت نگارش علمی و روش شناسی پژوهش است که فعالیت خود را از سال 1390 شروع کرده است. بازخوردهای بسیار خوب دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها برای انتشار مطالب متناسب با نیاز مخاطبان همیشه یاریگر ایران مشاور بوده است. شما هم اگر نیازمند آموزش، راهنمایی یا مشاوره در زمینه موضوعات فوق بودید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید

کانون متخصصان ایران مشاور با هدف آموزش تخصصی انجام پژوهش در سطوح آموزش عالی شکل گرفته است. این مرکز در راستای تقویت بنیه علمی کشور با نیازسنجی از جامعه علمی اقدام به برگزاری دوره های آموزش تخصصی نگارش پروپوزال، انجام پایان نامه، مدیریت زمان انجام پایان نامه دکتری، تحلیل آماری و شبیه سازی، تکنیک ها و فرایند بررسی اعتبار مجلات علمی پژوهشی و ISI ، شناسایی مجلات نامعتبر و جعلی، اصول و تکنیک های سابمیت مقاله به ژورنال های خارجی، پیگیری و چاپ فوری مقالات ISI و ISC و همچنین اصلاح و ویرایش مقالات ISI می نماید.جهت اطلاعات بیشتر از طریق شماره تماس های موسسه یا کانال تلگرامی با ما در ارتباط باشید. از اینکه پاسخگویی سوالات شما باشیم بسیار خرسندیم.

جهت مشاوره با تلگرام همین الان کلیک کنید

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶۹۱

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۰۸ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. مهدوي
  ۷:۲۹ ۱۳۹۷/۰۵/۰۶

  سلام خسته نباشید ببخشید من یه سری دیتا جمع آوری کردم تو زمینه پزشکی ولی کارم مداخله نبوده حالا مقاله نوشتم فقط کد اخلاق نداره امکان چاپش هست؟
  آیا می توانم از کد اخلاق دیگه مثلا کد اخلاق پایان ناممم استفاده کنم
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • ایران مشاور
   ۶:۴۸ ۱۳۹۷/۰۵/۱۶

   بستگی به روش پژوهش شما و جامعه آماری دارد.
   با این اطلاعات نمی توان پیشنهاد داد.
   به هر حال کدهای اخلاقی در مطالعات علوم پزشکی بایستی متناسب رعایت شود
   بهترین کار این است که در بخشی از مقاله که به کدهای اخلاقی اشاره شده، به جای کد اخلاق به مواردی که رعایت کرده اید تا نتایجتان دچار تحریف نشود و تعارض منافع ایجاد نشود اشاره کنید.

 2. علی
  ۶:۰۸ ۱۳۹۷/۰۴/۰۳

  سلام.
  من دانشجوی دکتری هستم و می خواهم مقاله ام را ارسال کنم. با توجه به اینکه می خواهم از گرنتم استفاده کنم(دانشگاه آزاد)،تشویقی مقاله را بگیرم و هزینه ای هم برای چاپ مقاله مایل نیستم بپردازم (مجله اپن اکسس نیست) باید در قسمت های مربوطه زیر، هنگام سابمیت تیک بله را بزنم یا خیر.تویسنده مسئول و اول هم خودم هستم.
  ?Is there funding to report for this submission

  ?Do you have any competing and/or relevant financial interest(s) to disclose

  هزینه مقاله را تمام نویسندگان می پردازند؟
  تشکر

  • ایران مشاور
   ۶:۵۹ ۱۳۹۷/۰۵/۱۶

   گزینه خیر را انتخاب کنید
   فقط در بخش تقدیر و تشکر مقاله از دانشگاه به جهت حمایت طرح تشکر کنید.
   البته اگر در فرمت دانشگاه لزومی برای اشاره به گرنت نیست بهتر است نویسید

 3. Behnam
  ۶:۵۰ ۱۳۹۷/۰۳/۱۹

  با سلام
  مقاله ای رو برای یکی از مجلات الزویر فرستادم که حدود ۵ ماه پیش نظرات دو داور رو دریافت کردم که یکی از داورا یه سری ایرادات نوشتاری گرفته بود و در کل فقط توصیف کارهای مقاله بود و تعریفی از مقاله نکرده بود اما داور دوم با اینکه تعداد کامنت های بیشتر گذاشته بود و درخواست ماژور ریوایز کرده بود از مقاله بسیار تعریف کرده و نوشته بود که منتظر چاپ بعد از ویرایش هستم. بعد اتمام مراحل ریوایز و بازنگری دوباره داوران وضعیت مقاله به حالت ready for decision در اومد که متاسفانه الان ۷۳ روز است به همین وضعیت مونده است. دوبار از طریق سیستم به سردبیر مجله یکبار هم به ایمیل شخصی ادیتور مربوطه ایمیل کردم ولی متاسفانه جوابی دریافت نکرده ام. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • ایران مشاور
   ۷:۰۲ ۱۳۹۷/۰۵/۱۶

   معمولا این اتفاق رخ می دهد ممکن است سردبیر منتظر نظر داور سوم باشد
   اگر بعد از ۹۰ روز همچنان وضعیت تغییر پیدا کند یک ایمیل پیگیری وضعیت مقاله به سردبیر ارسال کنید و بگید که بنا به دلایلی لازم است از نتیجه سریع تر مطلع شود یا doi مقاله را داشته باشید.

 4. مونا
  ۱۱:۲۶ ۱۳۹۷/۰۲/۱۴

  با سلام
  مقاله ای را برای یک مجله فرستادم پس از چند روز پیام اصلاح قسمت‌هایی از چکیده برای من ارسال شد، در صفحه revise لینک whitdraw مقاله هم بود که سهوا روی این لینک کلیک کردم و وضعیت مقاله به whitdraw تغییر کرد، الان اگه مجددا مقاله را به همان ژورنال بفرستم مشکلی پیش میاد؟

  • ایران مشاور
   ۹:۳۵ ۱۳۹۷/۰۳/۰۷

   whitdraw یعنی اینکه شما مقاله را از مجله پس گرفته اید
   چون این کارتون سهوی بوده بهتره قبل سابمیت مجدد قضیه را در قالب ایمیلی به سردبیر توضیح دهید
   بهترین راهنمایی را سردبیر می تواند بکند
   شاید اصلا نیازی بر سابمیت مجدد نباشد و فرایند را ادامه دهند

 5. علی
  ۱:۲۶ ۱۳۹۷/۰۱/۰۸

  با سلام
  من یک آزمایش انجام دادم و نتایج حاصل از اون آزمایش رو به صورت مقاله دارم به ژورنال میفرستم.از طرف دیگه همون آزمایش رو با روش دیگه و پارامترهای دیگه مورد بررسی قرار دادم.
  آیا میتونم کار جدیدم رو هم به صورت مقاله بفرستم؟

  • ایران مشاور
   ۱۰:۲۳ ۱۳۹۷/۰۱/۱۴

   اگر از روش متفاوتی استفاده کرده اید می توانید در مقاله جداگانه نیز ارایه دهید.
   از لحاظ اخلاقی در چنین مواقعی معمولا در انتهای مقاله جدید به مقاله قبلی اشاره می گردد.

 6. Davood
  ۲:۵۶ ۱۳۹۶/۱۲/۲۸

  با سلام و خسته نباشید. من مقاله ای رو به یه ژورنال فرستادم. بعد از چند روز این ایمیل رو برام فرستاده.

  I am continuing to process your manuscript (referenced above) but would be grateful if you could let me know how your research for this manuscript and the manuscript itself was funded.

  Please reply as soon as possible so that I can amend the submission data for your manuscript accordingly.
  من از جایی پشتیبان مالی نشدم. حالا در جواب ایمیل باید چی بنویسم. ممنون میشم کمکم کنید؟

  • ایران مشاور
   ۱۰:۳۷ ۱۳۹۷/۰۱/۱۴

   همین پاسخ را به انگلیسی به ژورنال ارسال کنید
   یعنی به ژورنال اعلام کنید که من از جایی پشتیبان مالی نشدم.
   از فرمت cover letter ژورنال استفاده کنید و به conflict of interest اشاره کنید
   اگر ژورنال فرمت پیشنهادی ندارد از فرمت های استاندارد استفاده کنید
   برای نمونه
   [Date]

   Dear Dr. [Editor name],
   I/We wish to submit a new manuscript entitled “[title of article]” for consideration by the [journal name].
   I/We confirm that this work is original and has not been published elsewhere nor is it currently under consideration for publication elsewhere.
   This research did not receive any specific grant from funding agencies in the public, commercial, or not-for-profit sectors.
   We have no conflict of interest to declare
   Please address all correspondence concerning this manuscript to me at [email address].
   Thank you for your consideration of this manuscript.
   Sincerely,
   [Your name]

 7. mahsa
  ۹:۳۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۷

  سلام. میشه در مورد نحوه ویرایش کردن مقاله و بارگذاری ان در سایت توضیح دهید.
  ایا موارد ویرایش شده باید با رنگ مشخص شود یا لازم نیست؟
  ایا باید مقاله را از دوباره ارسال کنم به عنوان یک مقاله جدید؟
  اصلا از کدام قسمت باید وارد شوم؟

  • ایران مشاور
   ۶:۱۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۷

   بله همیشه در اصلاحات داوران بخش های اصلاح شده را با رنگ قلم یا هایلایت مشخص کنید
   پاسخ سوال دوم بستگی به نوع اصلاحات دارد اگر ژورنال درخواست resubmit کرده که مجددا باید ارسال کنید در غیر این صورت توسط سردبیراعلام می شود که از کجا فایل اصلاح شده باید بارگذاری شود.
   معمولا از بخش ارسال مقاله همان جایی که مقاله قبلی را ارسال کردید گزینه ارسال فایل وجود دارد
   اگر پیدا نکردین حتما از مدیر اجرایی پیگیری کنید تا راهنمایی کنند

 8. مجید
  ۱۲:۵۰ ۱۳۹۶/۰۶/۱۱

  سلام دوست عزیز

  یه مقاله برای یک نشریه isi فرستادم و الان چند روزه که در حال داوری است،

  تصمیم دارم تا مطمئن نشدم که نشریه کارم رو چاپ میکنه اون رو روی اکانت رسیرچ گیتم قرار ندم. از چه مرحله ای به بعد میتونم مطمئن باشم که نشریه کارم رو چاپ میکنه ؟

  یه سوال دیگه هم داشتم

  تا به حال پژوهشکده یا دانشکده ای (در علوم بنیادی)دیدید که حاضر باشه از محققی که در زمینه مورد علاقشون کار میکنه بصورت غیرحضوری حمایت کنه؟ (منظورم حمایت مالی و عضویت هستش نه کار مشترک)

  بابت زحماتتون خیلی ممنون

  • ایران مشاور
   ۲:۱۲ ۱۳۹۶/۰۶/۱۱

   پاسخ به سوال اول:
   بعد از اکسپت مقاله معمولا شماره چاپ ژورنال اعلام می شود اگر اعلام نشد یه درخواست به سردبیر بفرستید و اعلام کنید که قصد دارید به مقاله رفرنس بدین و شماره چاپ را لازم دارید. اون موقع می توانید نسخه مقاله را با اشاره به شماره چاپ در شبکه های اجتماعی خود قرار دهید.
   البته یکی از قابلیت های ریسرچ گیت، ثبت پروژه هست قبل از چاپ مقاله یه پروژه در حیطه موضوعی مقاله تعریف کنید و از با یک سوال واگرا نظرات جامعه علمی را در این خصوص جویا شوید.

   پاسخ سوال دوم:
   معمولا پژوهشکده ها به جهت افلیشین مقاله از پروژه ها حمایت می کنند. اگر امکان درج افیلیشن موسسه یا پژوهشکده در مقاله شما وجود دارد پس چند پژوهشکده را انتخاب کنید و وارد تامل بشوید. تو ایران چنین حمایت های نادر هست ولی بی سابقه هم نبوده. و اگر امکان درج افیلیشن اونجا وجود ندارد بهتر است از بنیاد نخبگان اقدام کنید.

 9. یداله
  ۱۲:۵۸ ۱۳۹۶/۰۶/۰۳

  با سلام.
  در publish on line ژورنالی که مقاله من چاپ گردیده متاسفانه در آخر نام خانوادگی بنده ، حرف کوچک انگلیسی a، اضافه شده است ، لطفا راهنمایی نمایید چگونه این مشکل را برطرف نمایم.

  • ایران مشاور
   ۱۰:۵۳ ۱۳۹۶/۰۶/۰۵

   یه درخواست به ژورنال ارسال کنید به همراه نسخه آخری که برای ژورنال فرستاده بودین
   اگر اشتباه از خودشان باشد معمولا اصلاح می کنند
   تجربه چنین اتفاقی را داشتیم حتی مدت ها بعد از چاپ که اعمال کرده اند

 10. پریا
  ۳:۳۱ ۱۳۹۶/۰۵/۰۲

  باسلام
  ببخشید من یک سؤال داشتم، من مقاله ای را سابمیت کردم برای ژورنال تیلور، با توجه به موضوع مقاله من که ترکیبی و شامل حوزه های مختلف بود که بر اساس اون باید مدل پژوهش را می دادم،از اینکه موضوع مقاله من با حیطه موضوعی ژورنال متناسب است یا خیر شک دارم، برای یک ژورنال دیگر که فرستاده بودم در یک ایمیل گفت به دلیل عدم ارتباط موضوع نمی توانیم بپذیریم در ژورنال جدیدی که سابمیت کردم ایمیلی که داد به شرح زیر است Your manuscript entitled” has been successfully submitted online and is presently being given full consideration for publication in the International Journal.

  Your manuscript ID

  Please mention the above manuscript ID in all future correspondence or when calling the office for questions. If there are any changes in your street address or e-mail address, please log in to Manuscript Central at https and edit your user information as appropriate.

  You can also view the status of your manuscript at any time by check

  Thank you for submitting

  Best regards
  و در خود سایت هم وضعیت
  Awaiting admin processing 
  اشت،الان می خواستم از شما خواهش کنم محبت بفرمایید با توجه به متن ایمیل یعنی موضوع مقاله من توسط ژورنال بررسی و پذیرفته شده و مرتبط با موضوع ژورنال بوده؟

  و اینکه با توجه به وضعیت مقاله در سایت،الان در چه مرحله ای ثرار دارد؟

  با سپاس فراوان

  • ایران مشاور
   ۴:۴۰ ۱۳۹۶/۰۵/۰۸

   وضعیت Awaiting admin processing را معمولا بلافاصله بعد از سابمیت مقاله مشاهده کردیم و معنای ان این است که مقاله در دست مدیر اجرایی هست و ایشان باید مقاله را به سردبیربرسانند یا به اتفاق هم داور انتخاب کنند. این مرحله نباید بیشتر از یکی یا دو هفته طول بکشد.
   بنابراین مقاله شما از نظر مدیراجرایی یا سردبیر ژورنال معیارهای لازم جهت ادامه فرایند داوری و چاپ در مجله بین المللی را دارد.
   و فعلا در مرحله Awaiting admin processing یا به عبارتی تخصص داوران قرار دارد.

 11. مریم
  ۳:۴۰ ۱۳۹۶/۰۴/۲۷

  عرض سلام و وقت بخیر.
  آیا این امکان وجود دارد که در صورت پشیمانی پس از سابمیت مقاله ، توقف داوری و عدم بررسی مقاله را درخواست کنیم؟
  اگر بله؛ چگونه و به جه صورت؟ و تا چه مدت پس از سابمیت این امکان وجود دارد؟

  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید .

  • ایران مشاور
   ۲:۰۴ ۱۳۹۶/۰۴/۳۱

   سلام
   بله شما می توانید درخواست
   withdraw
   مقاله را به سردبیر ارسال کنید
   این هم یک نمونه نامه

   Dear Mr. XXX [Editor’s Name],

   I would like to withdraw my manuscript titled XXXX [Title of paper] from further consideration by your journal. The manuscript ID is XXXX and the date of submission was XXXX.

   Please confirm that the withdrawal process is complete. I apologize for any inconvenience caused.

   Sincerely,

   XXXX [Your name and contact details]
   اگر سردبیر تقاضای دلیل کرد در نامه بعدی شما می توانید دلیل تصمیمتان را به اطلاع سردبیر برسانید

 12. سام
  ۱:۳۸ ۱۳۹۶/۰۴/۱۱

  سلام
  مقاله تز دکترای من برای ژورنالی ارسال شده، ثبت اطلاعات نویسندگان را یکی از دستیاران استادم انجام داده و متاسفانه اسم کوچک من را به عنوان نویسده اول مقاله به اشتباه اسم دیگه ای ثبت کرده. مقاله دو هفته هست ارسال شده و دست سردبیره. آیا نمونه متنی برای درخواست اصلاح نام دارید؟ آیا بهتره بذارم و در ریوایز اصلاحش کنیم یا الان به سردبیر نامه بزنم؟
  ممنونم

  • ایران مشاور
   ۱۲:۰۸ ۱۳۹۶/۰۴/۱۲

   آیا سابمیت شما از طریق سیستم ژورنال بوده یا مستقیما از طریق ایمیل ژورنال؟
   اگر سابمیت سیتمی هست حتما موقع ثبت نام اسم و مشخصات صحیح درج شده و اگر ایمیلی بود امکان تغییر در زمان ریوایز مقاله وجود خواهد داشت.
   اگر فقط اسم کوچک نویسنده اشتباه درج شده و این اشتباه فقط در متن مقاله بوده و در بخش های مختلف چون copy right form و ثبت نام و مکاتبات چنین اشتباهی نداشته جای نگرانی ندارد و همون موقع ریوایز می تونید اصلاح کنید.

 13. شهاب
  ۱۲:۱۲ ۱۳۹۶/۰۲/۰۳

  با سلام و احترام
  در راهنمای نویسندگان مجله Physiology & Behavior که یک مجله آمریکایی با انتشارات الزویر می باشد اینگونه آمده است:
  This journal offers authors a choice in publishing their research:
  Open access • An open access publication fee is payable by authors or on their behalf, e.g. by their research funder or institution.
  Subscription• No open access publication fee payable by authors.
  حال سوالم از شما عزیزان این است که آیا اینگونه بیان شده است که این مجله در ازای چاپ مقاله Open access هزینه ای از نویسندگان یا حامیان مالی آن تحقیق دریافت خواهد کرد و در مقابل در ازای چاپ مقاله Subscription هزینه ای دریافت نخواهد کرد؟
  با تشکر

  • ایران مشاور
   ۹:۰۹ ۱۳۹۶/۰۲/۰۷

   اگر لینک سایت را می فرستادین بهتر می تونستیم راهنمایی کنیم
   Subscription
   یعنی اشتراک
   در اینجا به نظر می رسد که افرادی که مقاله خود را اوپن اکسس می کنند نیازی به پرداخت هزینه اشتراک مجله را ندارند

 14. سارا
  ۷:۵۹ ۱۳۹۵/۱۲/۲۸

  با سلام و خسته نباشید. می خواستم ببینم هنگامی که مقاله ای ریوایز میخوره در مرحله پاسخ ریوایز میشه جای افراد نویسنده را جا به جا کرد؟ و یا افیلیشن رو تغییر داد؟

  • ایران مشاور
   ۱:۵۲ ۱۳۹۶/۰۱/۰۱

   سلام
   طبق اخلاق پژوهش و مقررات ژورنال ها اضافه کردن نویسندگان جدید به لیست مجاز نیست.
   با این حال شما می توانید افلیشن را اصلاح کنید یا با همکاهنگی سردبیر ترتیب نویسندگان را تغییر دهید.
   دقت کنید که گاها در سابمیت های سیستمی تغییرات علاوه بر متن مقاله لازم است در سیستم نیز اعمال گردد.

 15. بهرام
  ۱۲:۰۶ ۱۳۹۵/۱۱/۰۲

  بی نهایت از لطف تان سپاسگزارم

 16. بهرام
  ۱۰:۳۶ ۱۳۹۵/۱۰/۳۰

  با سلام
  به مدت یک سال و هشت ماه است که به یکی از مجلات isi ریاضی مقاله ای فرستادم ولی هنوز under review است. به اکسپتش خیلی نیاز دارم.
  به نظرتون چکار کنم
  با تشکر و احترام

  • ایران مشاور
   ۵:۵۹ ۱۳۹۵/۱۱/۰۱

   اگر واقعا گزینه دیگری دارید یعنی ژورنالی می شناسید که زودتر جواب می گیرید یه ایمیل به ادیتور ژورنال ارسال کنید و شرایط خودتان را محترمانه توضیح دهید که درخواست تسریع فرایند را داشته باشید حتی به ادیتور پیشنهاد بدین که می تونید در صورت تمایل ایشان چند داور بین المللی جهت داوری مقاله پیشنهاد کنید. اگر ادیتور پاسخش منفی بود می تونید در قالب متن زیر در خواست مقاله withdraw را بدین و جای دیگه ای مقاله را سابمیت کنید
   Dear editor

   I’m writing about my manuscript, XXX by XXX, which I submitted on date XXX. I realize your normal response time has not yet elapsed. However, I’ve received an offer of publication from another journal. You, awesome journal, are my first choice and I would prefer to work with you, so I wonder if you could tell me where my submission is at in your queue. I’ve asked the other journal to give me 2 weeks to consider their offer, would you be able to provide me with a response in this time frame?

   Thank you

   Signature

 17. فاطمه
  ۱:۴۰ ۱۳۹۵/۱۰/۲۰

  سلام‌و‌خسته نباشید
  من یه مقاله تحقیقی نوشتم. تا حالا واسه چندتا از ژورنالهای ای اس ای فرستادم متاسفانه ریجکت شد. یعنی به جز یه جا اصلا به مرحله داوری نرسید. الان یه ساله که درگیر شدم.واقعا ناراحتم چون چندماه دیگه به اکسپت این مقاله نیاز دارم. موضوع کار من سرطان پستان بوده.میشه چندتا ژورنال مناسب معرفی کنید؟

 18. roya
  ۱۰:۴۸ ۱۳۹۵/۱۰/۱۱

  با سلام، لطفا مراحل سابمیت مقاله تصحیح شده همراه جواب کامنتها( minor revision خورده رو) را توضیح بفرمایید. با تشکر

  • ایران مشاور
   ۱:۲۱ ۱۳۹۵/۱۰/۱۳

   منظور از minor revision یعنی اصلاحات جزئی به عبارت دیگر ژورنال تمایل به چاپ مقاله شما را دارد و طبق دیدگاه داوران برخی اصلاحات را از شما تقاضا کرده که معمولا این اصلاحات بیشتر ساختار یا تغییر برخی جملات و مطالب است.
   شما باید تک تک اصلاحات ایراد شده را بخوانید اگر امکان اصلاح آن وجود دارد اصلاحات خودتان را با رنگ فونت متفاوت انجام دهید و اگر از نظر شما ضرورتی بر اصلاح نیست از طریق کامنت دلایل خودتان را ذکر کنید البته توصیه می کنیم تا حدامکان سعی کنید اصلاحات را اعمال کنید.
   مجدد تاکید می شود که اصلاحات شما بهتر است با رنگ فونت مشخص باشد. نسخه اصلاح شده و نسخه داوری را جداگانه نگه دارید و با همدیگر مقایسه کنید و در صورت سابمیت از طریق ایمیل هر دو نسخه را ارسال کنید. البته دقت کنید عنوان فایل ها را دقیق نوشته باشید و با همدیگر متمایز باشد. اگر سابمیت از طریق سیستم است که فقط نسخه اصلاح شده را ارسال فرمایید

 19. ایدا
  ۱۰:۳۱ ۱۳۹۵/۰۹/۲۴

  با سلام من سه مقاله دارم می خوام در مجلات isiچاپشان بکنم چند تا سوال داشتم از خدمتتان :
  من اگر مقاله ها را به صورت open access چاپ نکنم باز هم باید هزینه ای را پرداخت کنم؟
  در ضمن آیا در این صورت از میزان امتیاز مقالاتم در صورت چاپ کاسته خواهد شد یا نه؟
  با تشکر

  • ایران مشاور
   ۱۰:۲۶ ۱۳۹۵/۰۹/۲۷

   ژورنال های غیر open access هزینه ندارند
   open access بودن ژورنال دلیلی بر تعلق امتیاز نیست و بلکه طبق ایین نامه ها ایندکس ژورنال، حاضر بودن در لیست مجلات معتبر و ایمپکت فاکتور لحاظ می گردد.
   در دنیا بسیاری از نویسندگان مشهور نیز ممکن است با پرداخت هزینه ای مقاله خودشان را open access کنند دلیل کار انها این است که چون دانشگاهشان بر مبنای استنادات امتیاز می دهد بنابراین می خواهند با این کار citation مقاله بیشتر بشه.

 20. اتنا
  ۱۱:۳۵ ۱۳۹۵/۰۹/۱۵

  با سلام.لطفا سوالم را پتسخ فرمایید.باتشکر

 21. اتنا
  ۸:۳۷ ۱۳۹۵/۰۹/۱۴

  با سلام و عرض ادب و احترام
  وقتی یه مقاله در مرحله under reviewقرار میگیره یعنی از مرحله ای که بخوان بگن عنوان شما با موضوع مقاله سازگاری نداره گذشته؟؟؟

 22. فرهاد
  ۵:۱۹ ۱۳۹۵/۰۹/۰۹

  با سلام
  مقاله ام بعد از ششماه مینور ریوایز خورد.بعد یکماه فرصت دادن برای پاسخگویی..بعدمن جواب سوالات رو دادم و اپلود مجدد..الان دو روز گذشته و کماکان میزنه
  Revision Needs Approval
  این ینی چی؟کاری باید انجام دهم من یا باید منتظر بمونم سردبیر نظر بده؟؟

  و سوال دوم گزینه Decline to Revise دقیقا چه معنی میده تو فضای ثبت مقاله؟

  خیلی ممنونم از سایت خوبتون

  • ایران مشاور
   ۱۲:۵۰ ۱۳۹۵/۰۹/۱۰

   سلام
   احتمالا هنوز ادیتور فرصت نکرده تا ریوایز شما را بررسی کنید.
   همچنان منتظر باشید تا ان شاالله ریوایز شما مورد تایید قرار بگیرد.
   در خصوص سوال دومتون که بسیار سوال خوبی است عرض کنم که این گزینه به معنای ردکردن ریوایزهای پیشنهادی داوران است. گاها ممکن است داوران اصلاحاتی را ذکر کرده باشند که با منطق آن پزوهش سازگار نیست و پژوهشگر تمایلی بر اعمال این اصلاحات ندارد بنابراین از گزینه ردکردن ریوایز استفاده می کند. در چنین مواقعی مقاله به پنل ادیتور ارسال می شود و ایشان در خصوص مقاله تصمیم نهایی می گیرد ممکن است رای به نفع داوران یا به نفع نویسنده صادر شود.
   The ‘Decline to Revise’ link is used when the Author decides not to submit a Revision.
   البته این گزینه به همراه گزینه Remove در زمان دیگری هم کاربرد دارد و اون زمانی است که نویسنده قصد Withdrawn داشته باشد و بخواهد فرایند مقاله را به هر دلیلی متوقف کند. معمولا قبل از تصمیم نهایی سردبیر امکان Withdrawn بدون محرومیت از ارسال مقالات بعدی به آن مجله وجود دارد.
   اگر پاسختان را دریافت کردید لطف کنید روی ایکن گوگل پلاس سایت کلیک کنید یا این صفحه را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.
   سپاس

   • فرهاد
    ۱۰:۰۰ ۱۳۹۵/۰۹/۱۱

    سلام و عرض ادب مجدد
    خیلی ممنونم از لطف شما..بسیار کامل و عالیبودتوضیحاتتون..خیلیممنونم و از خدا براتون بهترینها رو میخوام…کارهایی که گفتید رو هم به پاسزحماتتون انجام میدهم

    • ایران مشاور
     ۳:۰۳ ۱۳۹۵/۰۹/۱۳

     سپاس دوست عزیز
     خوشحالیم که مفید واقع شده.
     محبت امثال شما جهت ادامه طریق، انرژی مضاعف می بخشد.
     همچنان پایدار باشید

  • حمید
   ۶:۲۰ ۱۳۹۵/۰۹/۲۰

   Needs Approval یعنی شما هنوز تایید نکردید
   هنوز مقاله شما به ژورنال نرسیده؛ اما تو سایتشون اپلود شده
   اگه ژورنال الزویر هست، سمت چپ یه لینک ابی رنگ میبینید، چند لحظه موس رو روی اون لینک نگه دارید تا یه منو برای شما باز بشه
   سپس از بین گزینه ها روی Approve کلیک کنید

   بعد از Approve کردن، درست مثل موقع سابمیت کردن، یه ایمیل تأیید برای شما میاد

 23. یاسمن بهمن
  ۲:۵۳ ۱۳۹۵/۰۹/۰۶

  سلام.من خواستم واسه یه مجله مقاله بفرستم.ولی نه تامسون نه اسکوپوس نه مجلات معتبر isi نتونستم پیداش کنم. خب یعنی معتبر نیست؟
  The International Journal of Humanities & Social Studies’
  Impact Factor: 0.981 (IIFS)
  (ISSN 2321 – ۹۲۰۳)
  ممنون میشم کمکم کنید دوست عزیز .

  • ایران مشاور
   ۲:۴۱ ۱۳۹۵/۰۹/۰۹

   سلام
   بله این ژورنال در هیچ یک از پایگاه های معتبر ایندکس نمی باشد و صرفا یک مجله لاتین است و امتیازی بهش تعلق نخواهد گرفت.
   ایمپکت فاکتور ذکر شده هم معتبر نیست و از یک سایت جعلی اخذ شده است.

   • یاسمن
    ۴:۰۷ ۱۳۹۵/۰۹/۲۰

    یک دنیا ممنونم از لطف بی کران شما دوست عزیز.

 24. اتنا
  ۸:۲۷ ۱۳۹۵/۰۹/۰۱

  Awaiting Editorial Assistant Processing وقتی این جمله رو در قسمت author——–status مینویسن یعنی چی؟؟؟ لطفا بهم جواب بدین

  • ایران مشاور
   ۷:۰۳ ۱۳۹۵/۰۹/۰۴

   یعنی هنوز مقاله شما توسط ادیتور به داوران ارسال نشده است
   احتمالا یا داور مناسب پیدا نشده یا ادیتور تمایل دارد مقاله بیشتر بررسی شود و اون را به دستیار خودش ارجاع داده است.

 25. اتنا
  ۱۲:۲۱ ۱۳۹۵/۰۹/۰۱

  با سلام
  وقتی یک مقاله رو میفرستیم و برای ما یک کد پیگیری از طریق مجله ایمیل میشه.آیا باید منتظر ایمیلهای بعدی مجله باشیم یا خودمون به مجله با کد پیگیری مراجعه کنیم؟

  • ایران مشاور
   ۷:۰۰ ۱۳۹۵/۰۹/۰۴

   این کد در پیگیری های بعدی حتما باید همراه ایمیل ارسال شود.
   زمان پیگیری بستگی به ژورنال دارد برخی از ژورنال ها در همان ایمیل گزارش می کنند که بعد چند هفته نتیجه نهایی ارسال خواهد شد و برخی اطلاع نمی دهند.
   قاعده این است که بعد از ۶ الی ۸ هفته اگر هیچ پاسخی از ژورنال دریافت نشد ایمیل پیگیری وضعیت مقاله ارسال شود.

 26. فرزاد
  ۴:۲۳ ۱۳۹۵/۰۶/۰۵

  If your electronic artwork is created in a Microsoft Office application (Word, PowerPoint, Excel) then please supply ‘as is’ in the native document format.
  Regardless of the application used other than Microsoft Office, when your electronic artwork is finalized, please ‘Save as’ or convert the images to one of the following formats (note the resolution requirements for line drawings, halftones, and line/halftone combinations given below):
  EPS (or PDF): Vector drawings, embed all used fonts.
  TIFF (or JPEG): Color or grayscale photographs (halftones), keep to a minimum of 300 dpi.
  TIFF (or JPEG): Bitmapped (pure black & white pixels) line drawings, keep to a minimum of 1000 dpi.
  TIFF (or JPEG): Combinations bitmapped line/half-tone (color or grayscale), keep to a minimum of 500 dpi.

  میتونید این میگه چی.؟ مثلا اگه فیگورمون رو تو آفیس آماده کردیم باید به فرمت دیگه مثل tff ببریم. ؟ یا این در مورد فیگورهایی هست که در برنامه هایی غیر از آفیس تهیه شده.

  • ایران مشاور
   ۵:۰۳ ۱۳۹۵/۰۶/۱۶

   در مورد اشکال و تصاویر ایجاد شده با آفیس به همان صورت بکار ببرید ولی اگر از نرم افزار دیگری استفاده کرده اید در فرمت TIFF (or JPEG) با رعایت حداقل و حداکثر پیکسل ذخیره کنید.

 27. مجید
  ۱۲:۳۱ ۱۳۹۵/۰۶/۰۵

  ببخشید. تو اینجا میگه تک تک جداول باید در یه فایل ورد باشه یا هر کدوم جدا.؟
  همینطور در مورد فیگورها؟
  کلا فیگور کپشن چیه؟
  One author has been designated as the corresponding author with contact details:
  • E-mail address
  • Full postal address
  • Phone numbers
  All necessary files have been uploaded, and contain:
  • All figure captions
  • All tables (including title, description, footnotes)
  Further considerations
  • Manuscript has been ‘spell-checked’ and ‘grammar-checked’
  • References are in the correct format for this journal
  • All references mentioned in the Reference list are cited in the text, and vice versa
  • Permission has been obtained for use of copyrighted material from other sources (including the Web)

  • ایران مشاور
   ۲:۰۴ ۱۳۹۵/۰۶/۰۵

   figure captions یعنی توضیحات اشکال یا تصاویر مقاله – همانطوری که هر جدول باید دارای شماره و توضیحات باشد. شکل و تصاویر استفاده شده در مقاله نیز باید توضیحی زیرشان داشته باشند که توضیح بده این شکل چه چیزی هست.
   آنچکه از متن میشه استنباط کرد این است که علاوه بر متن مقاله شما باید یکسری فایل ضروری هم آپلود کنید. یکی از این فایل های ضروری این است که تمام جداول و شکل ها را جداگانه در یک فایل ورد قرارداده و اپلود فرمایید.

   • مجید
    ۷:۴۴ ۱۳۹۵/۰۶/۰۵

    یعنی هر فیگور رو توی یه ورد. یانه مثلا بیایم کل فیگورها رو توی یه ورد و کل جداول رو هم تو یه ورد دیگه. در ضمن اینجا اسمی از فیگورها رو نیاورده و فقط از کپشن فیگور اسم برده

   • مجید
    ۷:۵۱ ۱۳۹۵/۰۶/۰۵

    یعنی بیام مثلا هر فیگوری رو توی یه ورد بیارم یا نه کل فیگورها رو توی یه ورد. همینطور در مورد جداول.
    در ضمن تو متن انگلیسی بالا اسم از کپشن فیگور آورده نه خود فیگور!!!

 28. منتظر
  ۹:۱۸ ۱۳۹۵/۰۶/۰۴

  سلام دوستان
  حدود ۶ هفته پیش مقاله ای به مجله Engineering Applications of Artificial Intelligence که یه ژورنال الزویر هست فرستادم ولی وضعیتش از روز اول تا الان در حالت with editor هست. کسی میدونی برای این مجله روند ارسال مقاله چطور هست؟ تا کی باید صبر کنم ؟ منظور editor با توجه به ایمیلی که حدودا دو هفته پیش زدم چیه ؟
  Your paper is now in the review process and once the handling editor makes a decision, we will notify immediately.

  • ایران مشاور
   ۲:۳۴ ۱۳۹۵/۰۶/۰۴

   منظور editor این هست که هنوز ادیتور بهشون پاسخ نداده است و همچنان باید منظر باشید.
   معمولا فرایند اولین پاسخ در ژورنال های الزویر به جهت حجم بالای سابمیت ها بین ۲ تا ۳ ماه (هشت هفته) طول می کشد.
   اگر بعد از این مدت همچنان مقاله with editor بود مجددا پیگیری کنید و اگر پاسخ قانع کننده ای دریافت نکردید درخواست withdraw ارسال کنید و مقاله را جای دیگه سابمیت کنید.
   خود ژورنال میانگین فرایند داوری را بین ۳ الی ۶ هفته در سال ۲۰۱۵ اعلام کرده است با توجه به سوابق ژورنال نیز به نظر میرسد چند هفته هم صبر کنید پاسخ را دریافت خواهید کرد به ویژه اینکه یکبار ایمیل پیگیری ارسال کردین و در ایمیل اعلام شده که به محض تصمیم ادیتور به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

   • منتظر
    ۳:۳۳ ۱۳۹۵/۰۶/۰۴

    بسیار ممنون از راهنمایی و کمک شما
    لطف خیلی بزرگی کردید

 29. مجید
  ۸:۵۴ ۱۳۹۵/۰۶/۰۳

  سلام. مگر نمیگوین مقالاتی که اپن اکسس نیست پولی از نویسندگان نمیگیرند و این پول فقط در اپن اکسس هاست پس این جمله ای که تو ژورنال آمده به چه معناست
  • No open access publication fee payable by authors.

  • ایران مشاور
   ۱۱:۱۵ ۱۳۹۵/۰۶/۰۳

   این جمله هم همان مطلب رو داره تاکید میکنه
   یعنی اینکه ژورنال هزینه چاپ اوپن اکسس نداره تا نویسنده مجبور به پرداختش بشه.

   • مجید
    ۱۲:۲۳ ۱۳۹۵/۰۶/۰۴

    پس یعنی هم فرم اپن اکسس و هم فرم غیر از اون نیازی بابت پرداخت پول ندارن؟
    یعنی این مجله پولی بابت اپن اکسس که سایر مقالات میگیرن ، نمیگیره

    • ایران مشاور
     ۲:۰۱ ۱۳۹۵/۰۶/۰۴

     اگر عنوان مجله را میگفتین بهتر می تونستیم راهنمایی کنیم.
     انچه که در متن پیش مطرح بود ژورنال اعلام کرده بود که نیازی نیست نویسندگان هزینه چاپ (با هر عنوانی) پرداخت کنند.

     • مجید
      ۱۲:۱۳ ۱۳۹۵/۰۶/۰۵

      عنوان مجله
      INTERNATIONAL DAIRY JOURNAL
      لطف بفرمایید چک کنید

     • ایران مشاور
      ۲:۱۱ ۱۳۹۵/۰۶/۰۵

      این ژورنال دارای اعتبار بسیار بالایی بوده.
      ایمپکت جی سی ار ۱٫۹۳ و اس جی ار ۰٫۹۹ دارد.
      یعنی هم در تامسون و هم در اسکوپوس ایندکس هست و ناشر معتبری هم دارد.
      کشور انگلیس (اکسفورد)
      International Dairy Journal
      ISSN: 0958-6946
      به صورت ماهنامه چاپ میشه و مجله سطح بالایی است.

 30. فرزاد
  ۸:۵۱ ۱۳۹۵/۰۶/۰۳

  سلام. این متن چی میگه؟
  یعنی بطور کل ایمیل تایید رو به تمام نویسندگان میزنند که تایید کنند یا فقط به نویسنده مسئول؟
  Upon acceptance of an article, authors will be asked to complete a ‘Journal Publishing Agreement’ (see more information on this). An e-mail will be sent to the corresponding author confirming receipt of the manuscript together with a ‘Journal Publishing Agreement’ form or a link to the online version of this agreement.

  • ایران مشاور
   ۱۱:۲۱ ۱۳۹۵/۰۶/۰۳

   این متن بیانگر این است که بعد از اکسپت مقاله نویسندگان باید توافق نامه انتشار ژورنال را تایید کنند. نسخه مقاله و فرم توافق نامه به نویسنده مسئول ارسال خواهد شد ولی معمولا تمام نویسندگان ان فرم را لازم است امضاء کنند. مسئول تمام مکاتبات با ژورنال فقط نویسنده مسئول است.

   • فرزاد
    ۱۲:۲۱ ۱۳۹۵/۰۶/۰۴

    ببخشید این فرم رو به ایمیل نویسندگان ارسال میکنند یا فقط به نویسنده مسئول که بده به نویسندگان دیگر امضا کنند؟

 31. reza
  ۱۱:۰۸ ۱۳۹۵/۰۵/۱۳

  با سلام و احترام

  من در تاریخ ۲۳ ژوئن مقاله ام رو در یک ژورنال ISI سابمیت کردم که در تاریخ ۲۶ ژوئن به حالت With Editor رفت. در تاریخ ۱۳ جولای status Data از ۲۶ ژوئن به ۱۳ جولای تغییر کرد ولی تا امروز همچنان در حالت with editor قرار داره- علتش چیه؟ لطفا کامل توضیح دهید.

  با تشکر

  • reza
   ۱۲:۱۶ ۱۳۹۵/۰۵/۱۳

   ضمنا من یک ایمیل هم برای پیگیری آخرین وضعیت مقاله به ژورنال مورد نظر فرستادم ولی هیچ پاسخی ندادن

   • ایران مشاور
    ۴:۵۴ ۱۳۹۵/۰۵/۲۳

    احتمالا ژورنال در حالت غیر فعال است
    وقتتون را تلف نکنید و برای ژورنال دیگری اقدام فرمایید.
    البته نامه ای در خصوص عدم تمایلتان جهت چاپ مقاله در ژورنال مذکور تنظیم کرده و ارسال کنید.

 32. REZA
  ۱۰:۰۷ ۱۳۹۵/۰۵/۱۲

  با سلام
  من یک مقاله برای یک ژورنال کره ای فرستادم که حدود ۳۶ روز هست که ادیتور هیچ پاسخی نداده- خواستم ببینم میشه موضوع ، چکیده و نتیجه گیری این مقاله را کمی تغییر بدم و با چند پاراگراف اضافه در متنش برای یک ژورنال دیگه بفرستم؟

  • ایران مشاور
   ۵:۴۱ ۱۳۹۵/۰۵/۱۲

   به شرطی که مقاله شما فقط در یکی از این ژورنال ها نهایتا چاپ بشه می تونید.
   تغییر در موضوع و چکیده و نتیجه گیری مقاله را با قبلی متفاوت نمیکنه بلکه اساسا result باید تغییر پیدا کنه.

 33. ابراهیم
  ۱۰:۴۱ ۱۳۹۵/۰۵/۰۱

  با سلام

  خواهشمند است یک نمونه cover letter برای یک مجله علمی پزشکی در وب سایت ایران مشاور قرار دهید. سپاسگزارم.

 34. آيلار
  ۶:۳۱ ۱۳۹۵/۰۴/۳۰

  سلام. تشکر بخاطر مطالب مفیدتون.سوالی داشتم، من یک مقاله علمی پژوهشی نوشتم و برای یک مجله isi آمریکا با ضریب فاکتور ۲٫۵ فرستادم و بعد از یک هفته این جواب واسم اومد:
  While the paper appears to have a well-defined research goal and is fairly well-written, I am afraid that the research question is too narrow for publication in Management Science. If you are interested in publishing in the journal, I would recommend that you read some examples of previously published research, particularly in the IS Departmen.
  حالا نمیدونم علت narrow بودن سوالات پژوهشیم چیه؟ بخاطر اینه که مورد مطالعه ام شعب یکی از بانکهای شهرمونه و به درد اونا نمیخوره یا اینکه بازه زمانی ۱۰ سال و محدود هست چون شبیه سازی کردم، آیا قابل حل هست مشکل؟ یا اینکه اگه به همین شکل برای مجله ای با ضریب فاکتور در حد ۱ بفرستم امکان پذیرشش هست، چون واقعا مقاله ام خیلی کار شده و موضوعش خوبه. لطف بزرگی میکنید کمکم کنید، تشکر

  • ایران مشاور
   ۱۱:۳۴ ۱۳۹۵/۰۵/۰۱

   بله دوست عزیز شاید یکی از علت ها همون چیزی باشد که خودتون ذکر کردین یا اینکه مقاله در scope های مدنظر ژورنال نباشه.
   این پاسخ بیانگر این است که اونها مقاله شما را کلا وارد بررسی نکرده اند و همان مرحله اول برای ژورنال مناسب تشخیص نداده اند.
   چنین مواردی زیاد پیش میاد و دلیلی بر عدم کیفیت مقاله نیست.
   بلکه در بسیاری از موارد پاسخ محترمانه سردبیر بر عدم چاپ مقاله است.
   به ژورنال دیگه مقاله خود را ارسال کنید. دقت کنید که به موضوع شما حداقل در scope ها اشاره شده باشه.
   تو گوگل اسکالر می تونید عنوان مقاله خود را جستجو کنید تا مجلاتی که مقالات مشابه مقاله شما را چاپ کرده اند را پیدا کنید.
   در نهایت ما ژورنال های ای اس ای ایرانی هم داریم می تونید شانس مقاله را در اون زورنال ها هم محک بزنید.

 35. Donya
  ۱۰:۲۸ ۱۳۹۵/۰۴/۲۸

  با سلام من مقالم تو یه ژورنال اکسپت شده و مسلما دانشگاه باید نمره منو ثبت کنه ولی میگن تا اکسپت نهایی نیاد همچین کاری نمیکنیم، متوجه نمیشم منظورشون چیه مگه تو اکسپت چی ذکر میشه جز اینکه این مقاله اکسپت شده؟

  • ایران مشاور
   ۱۱:۲۷ ۱۳۹۵/۰۵/۰۱

   سلام دوست عزیز
   در اکسپت نهایی معمولا به تاریخ چاپ مقاله هم اشاره میشه.
   اگه اکسپت فعلی شماره و تاریخ چاپ را ذکر نکرده می تونید از ژورنال بپرسید کی قصد چاپ داره.

 36. مقداد
  ۸:۳۷ ۱۳۹۵/۰۴/۲۴

  با سلام. من و دوستم یک مقاله فرستاده برای elsevier سابمیت اومده. در داخل سابمیت چه چیز هایی باید قید شود

  • ایران مشاور
   ۳:۱۱ ۱۳۹۵/۰۴/۲۵

   سلام دوست عزیز
   جهت راهنمایی بهتر متن ایمیل ارسال شده را می فرستادین خوب بود.
   با این حال بعد از سابمیت مقاله معمولا ایمیلی (گاها به صورت خودکار) به نویسنده ارسال میشه.
   استاندارد مشخصی برای فرمت آن وجود ندارد
   اما مهم است در متن ایمیل اشاره شود که مقاله شما به طور کامل دریافت شده یا سابمیت کامل انجام شده است.
   شماره مقاله و راه های مکاتباتی هم در این ایمیل اشاره میشه.

 37. reza
  ۸:۲۸ ۱۳۹۵/۰۴/۲۰

  با سلام
  من بدلیل اختلافاتی که با استاد راهنمام پیدا کردم، فقط اسم خودم رو در مقاله گذاشتم- الان مقاله در حالت with editor هستش- اگر پذیرفته بشه می تونم اسم استاد راهنما رو اضافه کنم بهش؟

  • ایران مشاور
   ۱۰:۳۶ ۱۳۹۵/۰۴/۲۰

   سلام
   بله امکان پذیر است.
   در واقع معمولا اکثر ژورنال ها قبل از چاپ این اجازه را به شما می دهند تا تغییرات لازم را اعمال کنید.
   به ویژه with editor که هنوز مقاله شما وارد فرایند داوری نشده است و معلوم نیست داوران چه تصمیمی برای مقاله شما بگیرند.
   به هر حال جای نگرانی ندارد.

 38. Pouya
  ۸:۰۰ ۱۳۹۵/۰۴/۰۶

  سلام خسته نباشید…
  من الآن دانشجوی دامپزشکی هستم و مطالعه من درباره میکروب ها خوبه به طوری که چندتا ایده برای مقاله دارم …
  میخواستم بپرسم که آیا من میتونم با دادن مقاله در همین موضوع بورس پزشکی رو توی داخل یا خارج ایران بگیرم ؟!؟؟
  منظورم چندتا مقاله معتبر isi می باشد …

  • ایران مشاور
   ۶:۴۷ ۱۳۹۵/۰۴/۰۸

   سلام دوست عزیز
   مسلما بله. ولی قبل از هر کار شما در حیطه موضوع خودتان باید یه systematic literature review انجام بدین تا gap های ان حیطه مشخص شود.
   سپس می تونید جهت رفع این gap مقاله خود را تو این زمینه بنویسید.

 39. مجتبی
  ۱:۵۷ ۱۳۹۵/۰۳/۲۲

  سلام و خسته نباشید
  Uncorrected proof
  یعنی چی؟
  مرسی

  • ایران مشاور
   ۶:۰۰ ۱۳۹۵/۰۳/۲۲

   اصطلاح Proof به چه معناست؟
   این اصطلاح برای نسخه قبل چاپ مقاله کاربرد دارد و در واقع به معنای تایید مقاله از طرف نویسنده است. یعنی ژورنال ها معمولا بعد از اینکه مقاله را آماده کردند و خواستن زیرچاپ بفرستن یکبار مقاله را به نویسنده ارسال می کنند تا وی مقاله را نسخه خوانی کرده، اشکالات و غلط های احتمالی رفع کند و در نهایت نسخه را جهت زیر چاپ رفتن تایید کند.
   —————————————–
   In Press, Uncorrected proof
   مقالاتی هستند که هنوز مراحل نهایی تصحیح و ویرایش را طی نکرده اند و ممکن است قبل از چاپ نهایی، متن آنها تغییر کند.
   —————————————–
   In Press, corrected proof
   مقالاتی هستند که مورد بررسی و تصحیح نویسندگان قرار گرفته اند و ممکن است هنوز موضوع بندی و مراحل تعیین شماره صفحات مقاله در مجله چاپی مربوطه انجام نشده باشد.
   —————————————–
   accepted manuscripts
   مقالاتی هستند که مورد بازنگری و پذیرش هیئت ویراستاری جهت چاپ قرار گرفته اند، اما هنوز ساختار و سبک مورد نیاز مجله اعمال نشده است.
   —————————————–
   In Press
   شامل مقالات پذیرفته شده و بازنگری شده ای هستند که هنوز شکل چاپی آن ها منتشر نشده است. با توجه به اینکه این نوع مقالات هنوز دارای جزئیات کتابشناختی کامل نیستند اما می توانند با استفاده از سال انتشار و شماره doi مورد استفاده قرار بگیرند.
   —————————————–
   DOI چیست و چه کاربردی دارد؟
   جهت کسب اطلاعات در این خصوص به لینک زیر مراجعه کنید
   http://www.iran-moshaver.ir/1393/06/02/doi/
   اصلی ترین کاربرد doi در ارجاع دهی مقالات است که به نوبه خود می تواند باعث افزایش ارجاعات یک مقاله شود.

 40. هادی
  ۱۱:۴۳ ۱۳۹۵/۰۳/۱۷

  سلام.
  خسته نباشید.
  سوالی خدمتتون داشتم،من تقریبا با ۷,۸تا ژورنال کار کردم.
  حالا بعضی هاشون ج دادن بعضی ها هم نه.
  یه مقاله فرستادم به یک ژورنال elsevier الان نزدیک ۲۰ روزه with editorهست.
  سابقه نداشته برای with editor اینقدر طول بکشه.
  سوال من از شما اینه،مشکل به نظرتون چی میتونه باشه؟
  این ژورنال هم مال elsevier هست و مقاله م مشکلی نداره.
  سپاس از راهنمایی تون.

  • ایران مشاور
   ۹:۵۴ ۱۳۹۵/۰۳/۱۹

   عوامل مختلفی می تونه در این تاخیر دخیل باشد.
   مثلا ممکن است به جهت حجم زیاد مقالات سابمیت شده هنوز فرصت بررسی فراهم نشده باشد یا مدیر اجرایی مقاله شما را به سردبیر صحیح ارجاع نداده باشد و مشکلات فنی و غیره.
   بهترین راهکار این است که به ژورنال ایمیل ارسال کنید و از اینکه مقاله درست به دستشون رسیده اطمینان حاصل کنید.
   روال متداول این است که بعد از ۳۰ روز حتما یه پیگیری از ژورنال داشته باشید اگر پاسخ دریافت کردید که توضیح می دهند در غیر این صورت دو هفته بعد مجددا ایمیل پیگیری ارسال کنید و اگر مجددا پاسخی دریافت نکردید به فکر ژورنال دیگری باشید.

 41. مهرنوش
  ۸:۲۴ ۱۳۹۵/۰۲/۰۲

  سلام میخواستم بدونم منظور از recommend citation , که توی چاپ یه مقاله یا یه شماره ژورنال چیه ؟

 42. مهرنوش
  ۸:۲۱ ۱۳۹۵/۰۲/۰۲

  سلام ، منظور از recommended citation
  که توی چاپ یه مقاله یا یه شماره ژورنال میااد چیه ؟

 43. شاهین
  ۲:۳۲ ۱۳۹۴/۱۲/۱۰

  سلام.
  زمان ثبت نام برای ارسال مقاله دو تا فیلد را متوجه نمیشوم.
  ۱- Phone Alt
  منظور از Alt چیست و فیلد بالایی این فیلد phone بود
  ۲- Profession
  من فارغ التحصیل ارشد هستم
  چی بایدبنیوسیم این قسمت رو
  Researcher?
  خیلی ممنونم

  • ایران مشاور
   ۱۲:۰۳ ۱۳۹۴/۱۲/۱۱

   Phone Alt
   این عبارت بیانگر شماره تلفنی جایگزین است که معمولا در دسترس است. شما علاوه بر شماره اصلی یک شماره دیگر نیز که ممکن است شماره منزل یا محل کار باشد را در این قسمت باید وارد کنید.
   Profession
   بله اگر شغل حرفه ای ندارد. می توانید حرفه خود را Researcher بیان کنید.

   • شاهین
    ۶:۳۱ ۱۳۹۴/۱۲/۱۱

    ممنون از پاسختون
    من شاغل هستم اما مربوط به محیط آکادمی نیست- کارشناس مدیریت پروژه (Project Management Expert)
    اینو بزنم یا همون researcher
    در ضمن ی سری هم گفتن M.Sc. in Industrial Engineering را بزنم (کارشناس ارشد مهندسی صنایع)
    ممنون که راهنمایی میکنید

 44. مریم
  ۷:۲۸ ۱۳۹۴/۱۱/۳۰

  سلام ببخشید میخواستم راهنمایی ام کنید من مقاله ام رو چندین بار به ژورنال های با ایمپکت فاکتور بالا فرستادم اما هربار بعداز مدت طولانی ادیتور ریجکت کرده اما ایراد خاصی نگرفتن و حتی نوشتن {مقاله از نظر علمی خیلی خوبه فقط بهتره به ژورنال مناسبتر بفرستید}اما من مقالم هم گرامرش خوبه هم موضوع جدیدی هست هم خوب نوشتم وهم ژورنالها مناسب کارم بودند. بنظرتون چیکار کنم؟؟؟

  • ایران مشاور
   ۳:۰۹ ۱۳۹۴/۱۲/۰۱

   چند حالت ممکن است
   ۱-موضوع مقاله شما بسیار جزئی تر یا کلی تر از اسکوپ مد نظر ژورنال است. حتما چک کنید ژورنال اسکوپ مقاله شما را اعلام کرده باشد
   ۲-ادیتور ژورنال بنا بر دلایل مختلف از قبیل کشور ایران و غیره تمایل به چاپ مقاله شما را ندارد و محترمانه جواب رد بهتون میده. سعی کنید در مجلات اسیایی اقدام کنید مثل اندونزی یا چین
   ۳- مقاله از لحاظ روش شناسی مناسب ژورنال نیست حتما ژورنالی را انتخاب کنید که مقالات با روش شناسی مشابه را چاپ می کنند.

 45. setayesh
  ۷:۲۷ ۱۳۹۴/۱۱/۳۰

  سلام ببخشید میخواستم راهنمایی ام کنید من مقاله ام رو چندین بار به ژورنال های با ایمپکت فاکتور بالا فرستادم اما هربار بعداز مدت طولانی ادیتور ریجکت کرده اما ایراد خاصی نگرفتن و حتی نوشتن {مقاله از نظر علمی خیلی خوبه فقط بهتره به ژورنال مناسبتر بفرستید}اما من مقالم هم گرامرش خوبه هم موضوع جدیدی هست هم خوب نوشتم وهم ژورنالها مناسب کارم بودند. بنظرتون چیکار کنم؟؟؟

 46. دلارام
  ۶:۰۱ ۱۳۹۴/۱۱/۲۳

  سلام. میشه کمکم کنید. من یه ژورنال ازپایگاه taylor&fransic پیداکردم برای ارسال مقالم ولی نمیدونم ایمپکتش چنده وازکجادربیارم ایمپکتشو. مقاله من که توحوزه علوم انسانی هست حدود۶۰تامنبع داره وحالانمیدونم چه ایمپکتی براش خوبه.میشه راهنماییم کنید؟

 47. نوید
  ۱:۵۸ ۱۳۹۴/۱۰/۲۵

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم میشه مقاله فرستاده شده به کنفرانس و اصلاح کرد؟
  ثبت شده ولی تایید نهایی نشده
  با تشکر

  • ایران مشاور
   ۱:۳۸ ۱۳۹۴/۱۰/۲۶

   به طور متداول بعد از نهایی شدن اکسپت و ثبت مقاله در کنفرانس ها امکان ویرایش موردی وجود ندارد.
   با این حال اگر موضوع خیلی مهم باشد قابل مکاتبه بوده و میشه با مدیر اجرایی کنفرانس در تماس باشید تا اصلاحات لازم را اعمال کنند.

 48. Amin
  ۲:۳۴ ۱۳۹۴/۱۰/۱۴

  با سلام من مقاله ام رو فرستادم برای یه ژورنال داخلی
  چندتا اطلاحی بهش خورده منظورشو متوجه نمیشم میشه کمک کنید:
  ١.جداول در فایل اصلی مقاله کشیده و ارسال شوند. در صورتی که مقاله فارسی است، جداول راست چین کشیده شود؛ در صورتی که مقاله لاتین است، جداول چپ چین کشیده شود.
  من جدول هارو تو یه فایل جدا فرستادم و تویی مقاله اصلی نزاشتم یعنی باید بزارم؟
  ٢
  توضیحات جداول (هم زیر نویس و هم رو نویس) به لاتین ترجمه شود و در صورت امکان خلاصه شوند.
  منظور از این چیست؟
  با تشکر

  • ایران مشاور
   ۱۲:۵۸ ۱۳۹۴/۱۰/۱۵

   سلام دوست عزیز
   برای پاسخ به سوال شما نیاز بود حداقل نمونه ای از جداول را ببینیم.
   به طور کلی اصلاحات بیشتر ساختاری است.
   پاسخ سوال اول این است که بله جداول را جداگانه به ژورنال ارسال نفرمایید بلکه در بخش یافته های فایل اصلی مقاله ارائه کنید. مطالب جدول و خود جدول را هم راست چین کنید (از شخصی که تسلط هوبی بر نرم افزار ورد داره مشورت بگیرد.)
   ۲- توضحات جدول معمولا شامل عنوان جدول است که بنا بر نظر مجله گویا باید به انگلیسی نوشته شود.
   به هر حال بهترین کار این است که شما یک نسخه از مقالات شماره اخیر مجله را دانلود کنید و ببینید جداول را چطوری قرار داده اند.

 49. داوری
  ۴:۳۵ ۱۳۹۳/۰۷/۱۳

  با سلام

  میخواستم کمکم کنید در زمینه تحلیل دینامیکی دال بتنی مقاوم سازی شده با ورق FRP مقاله در یکی از نشریات معتبر با imapact factor 1 به بالا چاپ کنم
  میخواستم اگه میتونید کار مرحله به مرجله انجام بشه که فرایند حل و روند مدل سازی به خوبی مشخص باشه
  هزینه ها رو میشه مرحله به مرحله پرداخت کنم

  • ایران مشاور
   ۱۰:۰۰ ۱۳۹۳/۰۷/۱۴

   با سلام
   لطفا درخواست خود را از بخش ثبت سفارش مقاله به ما ارسال کنید تا توسط تیم مقالات مورد بررسی قرار گیرد.
   ولی به طور کلی برای اکسپت مقاله در ناشران معتبر و با ایمپکت بالا شما نباید محدودیت زمانی داشته باشید و اجازه بدهید تا مقاله شما در فرایند داوری چند مجله پخته شده و نهایت پذیرفته شود.