پرسشنامه اعتماد به نفس ورزشی(SCI)

پرسشنامه اعتماد به نفس ورزشی(SCI)

دانلود رایگان پرسشنامه اعتماد به نفس ورزشی (SCI)

ویلی و نایت (۲۰۰۲) بیان داشتند که بهترین اعتماد به نفس برای ورزشکاران، اطمینانی است که ورزشکاران از توانایی های خود برای کسب صلاحیت جسمانی، روانی و شناختی شان دارند.

پرسشنامه اعتماد به نفس ورزشی متشکل از ۱۴ سؤال و سه خرده مقیاس اعتماد به نفس مهارت های بدنی و تمرینی (۵ سوال)، اعتماد به نفس کارایی شناختی (۵ سوال) و اعتماد به نفس بازگشت پذیری (۴ وسال) بود که ارزیابی سؤالات آن براساس مقیاس ۷ گزینه ای لیکرت انجام می پذیرد.

بر این اساس، ویلی و چیس (۲۰۰۸) در یک مطالعه چندمرحله ای، مدل جدیدی از اعتماد به نفس ورزشی را ارائه کرده اند که بر مبنای نظریه شناختی اجتماعی – بندورا (۱۹۹۷) توسعه یافته است. این مدل برخلاف ، مدل اولیه اعتماد به نفس ورزشی ویلی (۱۹۸۶) اعتماد به نفس را یک ویژگی پویا و چندبعدی به حساب می آورد، نه خصیصه ای ثابت و تک بعدی. ویلی و نایت (۲۰۰۲) در این مدل، سه نوع اعتماد به نفس ورزشی را شناسایی کردند که شامل؛ اعتماد به نفس ورزشی مهارت بدنی و تمرینی  ، اعتماد به نفس ورزشی کارایی شناختی  و اعتماد به نفس ورزشی بازگشت پذیری ، می باشد (به نقل از ماچیدا، ۲۰۰۸، ص ۴۰).  اعتماد به نفس ورزشی مهارتهای بدنی و تمرینی، اعتقاد یا درجه اطمینان یک ورزشکار به تواناییهای خود برای به کارگیری مهارتهای بدنی لازم برای اجرا؛ اعتماد به نفس کارایی شناختی به اعتماد یا درجه اطمینان یک ورزشکار به تواناییهای خود برای تمرکز و حفظ آن؛ و اعتماد به نفس بازگشت پذیری به درجه اطمینان یک ورزشکار به توانایی های خود برای به دست آوردن دوباره تمرکز پس از خطای عملکرد تعریف می گردد (ویلی و چیس، ۲۰۰۸، ص. ۷۲) این ابعاد سه گانه اعتماد به نفس ورزشی هرکدام به طور متفاوتی اضطراب رقابتی، مهارتهای مقابله ای و به طورکلی عملکرد ورزشکاران زن و مرد را تحت تأثیر قرار می دهند (هایز و همکاران (۲۰۰۷)؛ ویلی و نایت، ۲۰۰۰)

پرسشنامه اعتماد به نفس ورزشی ویلی و نایت ۲۰۰۲

ورزشکاران برای کسب موفقیت در ورزش به توانایی­های مختلفی از قبیل مهارت­های بدنی، تمرکز ذهنی وآمادگی جسمانی مطلوب نیاز دارند. در این پرسشنامه از شما درخواست می­شود بر اساس احساسی که از توانایی­های خود در ورزش دارید به هر سوال پاسخ دهید. پاسخ­های شما کاملاً محرمانه خواهد بود، لطفا آنچه را که احساس می­کنید صادقانه بیان کنید.

* شما تا چه اندازه مطمئن هستید که…. اصلاً مطمئن نیستم خیلی کم مطمئنم کمی مطمئنم نمیدانم مطمئنم یا نه زیاد مطمئنم خیلی زیاد مطمئنم کاملاً مطمئنم
۱ مهارت­های بدنی لازم برای موفقیت در مسابقه را به نمایش بگذارید؟ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
۲ تمرکز ذهنی خود را در سراسر مسابقه حفظ کنید؟ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
۳ اجرای ضعیف خود را پشت سر گذاشته و به راحتی مهارت­های بعدی خود را اجرا کنید؟ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
۴ تمرینات بدنی­تان به اندازه کافی شما را برای برنده شدن آماده کرده است؟ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
۵ در سراسر مسابقه تصمیمات حیاتی را اتخاذ کنید؟ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
۶ پس از یک خطا در اجرا، تمرکز ذهنی خود را دوباره به دست آورید؟ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
۷ میزان آمادگی بدنی­تان به شما اجازه دهد تا به طور موفقیت­آمیزی مسابقه دهید؟ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
۸ به طور موثری تدابیر مورد نیاز برای برنده شدن را به کار ببندید؟ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
۹ بعد از یک اجرای ضعیف بر تردید خود غلبه نمایید؟ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
۱۰ به طور موفقیت­ آمیزی مهارت­های بدنی لازم را در حین مسابقه به کار بگیرید؟ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
۱۱ تمرکز ذهنی مورد نیاز را برای اجرای موفقیت ­آمیز در حین مسابقه را به کار گیرید؟ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
۱۲ بر مشکلات و چالش­ ها غلبه نموده و به طور موفقیت­ آمیزی به اجرای خود برگردید؟ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
۱۳ از آمادگی بدنی لازم برای اجرای موفقیت­ آمیز برخوردار هستید؟ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷
۱۴ بر اعصابتان مسلط باشید تا عملکردتان آسیب نبیند؟ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷

نمره گذاری پرسشنامه اعتماد به نفس ورزشی(SCI)

شیوه نمره گذاری این پرسشنامه به روش لیکرتی می باشد.

پایایی و روایی پرسشنامه اعتماد به نفس ورزشی(SCI)

عبدالعلی زاده(۱۳۸۹) روایی محتوای این پرسشنامه را قابل قبول و عبدالعلی زاده (۱۳۸۹) و خودستان (۱۳۸۹) پایایی آن را به ترتیب ۰.۹۱ و ۰.۸۹ گزارش کرده اند.

جهت دانلود مقاله بیس کلیک کنید

پرسشنامه اعتماد به نفس ورزشی(SCI)

منابع

Vealey, R. S., & Kinght, B. J. (2002). Multidimensional sport confidence: A conceptual and psychometric extension. Paper presented at the Association for the Advancement of Applied Sport Psychology Conference, Tucson, AZ

Vealey, R. S., & Chase, M. A. (2008). Self-confidence in sport: Conceptual and research Advances. In T. S. Horn (Ed), Advances in Sport Psychology (3rd ed). Champaign, IL: Human Kinetics. 65-97

Vealey, R. S. (2004). Self-Confidence in Athletes. In Encyclopedia of Applied Psychology, 3, 361-368

Machida, M. (2008). An examination of sources and multidimensionality of self-confidence in collegiate athletes, A Thesis Submitted to the Faculty of Miami University in partial fulfillment of the requirements for the degree of Master of Science Department of Kinesiology and Health

Hays, K., Maynard, I., Thomas, O., & Bawden, M. (2007). Sources and types of Self confidence identified by word class sport performers. Journal of Applied Sport Psychology, 19, 434-456

به جهت قدردانی از زحمات نویسنده این بخش، لطفا روی آیکن گوگل پلاس سایت یکبار کلیک کنید یا این صفحه را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

اقدام خیرخواهانه در جهت حمایت از پژوهشگران و دانشجویان عزیز با به اشتراک گذاری رایگان پرسشنامه | سرور و پشتیبانی رایگان از ما؛ به اشتراک گذاری پرسشنامه رایگان از شما. کپی برداری از مطالب این سایت صرفا با ذکر لینک سایت مجاز می باشد. لطفا در انتهای مطالب لینک منبع را ذکر کنید.

اشتراک پرسشنامه های رایگان

سلام دوست خوبم امیدوارم مطلب ما مفید بوده باشه... پرسشنامه فوق به درخواست یکی از کاربران خوب سایت پست شده است. شما هم اگر پرسشنامه ای دارید که حس می کنید دوستانتان می توانند ازش استفاده کنند محبت کنید از مسیر زیر آپلود فرمایید تا به صورت رایگان در اختیار همه قرار بگیرد. شما هم به ما بپیوندید. از آنجایی که بسیاری از سایت ها به صورت غیر علمی اقدام به فروش پرسشنامه های می کنند که هیچ مالکیتی نسبت بدان ندارند و بسیاری از پژوهشگران را در جهت یافتن پرسشنامه دچار زحمت می سارند ما تصمیم گرفتیم تا با همکاری شما عزیزان، پرسشنامه های مختلف را به صورت رایگان در اختیار پژوهشگران و دانشجویان عزیز قرار دهیم.

حداکثر سایز 10 MB

CAPTCHA
اخلاق حرفه ای

اگر پرسشنامه ای دارای حق تالیف است و فکر می کنید به ناحق در این سایت به اشتراک عمومی گذاشته شده است لطفا مستندات لازم را جهت حذف آن از طریق لینک فوق به ما ارسال فرمایید تا در اسرع وقت اقدام شود. همچنین از کاربران محترم سایت تقاضا می شود به جهت رعایت اخلاق پژوهش حتما ارجاعات صحیح نسبت به سازندگان پرسشنامه داشته باشند. و من الله توفیق و علیه التکلان

جهت سفارش آموزش نگارش مقاله، پایان نامه یا تحلیل آماری روی ثبت سفارش آنلاین کلیک کنید.

ثبت-سفارش

**************

سریع ترین راه ارتباطی با ما = تکمیل فرم ثبت سفارش یا پیگیری

**************

در کمتر از یک روز کاری نتیجه بررسی را از ایران مشاور دریافت کنید.
لطفا صبر کنید

کانون متخصصان ایران مشاور با هدف آموزش تخصصی انجام پژوهش در سطوح آموزش عالی شکل گرفته است. این مرکز در راستای تقویت بنیه علمی کشور با نیازسنجی از جامعه علمی اقدام به برگزاری دوره های آموزش تخصصی نگارش پروپوزال، انجام پایان نامه، مدیریت زمان انجام پایان نامه دکتری، تحلیل آماری و شبیه سازی، تکنیک ها و فرایند بررسی اعتبار مجلات علمی پژوهشی و ISI ، شناسایی مجلات نامعتبر و جعلی، اصول و تکنیک های سابمیت مقاله به ژورنال های خارجی، پیگیری و چاپ فوری مقالات ISI و ISC و همچنین اصلاح و ویرایش مقالات ISI می نماید.جهت اطلاعات بیشتر از طریق شماره تماس های موسسه یا کانال تلگرامی با ما در ارتباط باشید. از اینکه پاسخگویی سوالات شما باشیم بسیار خرسندیم.

جهت مشاوره با تلگرام همین الان کلیک کنید

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶۷۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.