جستجو در پایگاه اطلاعاتی ابسکو EBSCO

جستجو در پایگاه اطلاعاتی ابسکو EBSCO

معرفی پایگاه اطلاعاتی ابسکو ( EBSCO)

ابسکو (EBSCO) ناشر ژورنال نیست بلکه یکی از پیشتازان ارائه دهنده پایگاه‌های جستجوی آنلاین و کتاب الکترونیک برای کالج‌ها، دانشگاه‌ها، کتابخانه‌های عمومی، بیمارستان‌ها، مؤسسات درمانی، شرکت‌ها، مؤسسات دولتی و مدارس است که دسترسی آن را خریداری کرده‌اند. این پایگاه اسناد اطلاعاتی سایر ناشران را در یک جا جمع آوری کرده است. در این صورت دانشگاه‌ها می‌توانند بجای خریداری هر یک از این انتشارات با خریداری از این پایگاه اطلاعاتی، از مجموعه‌ی این انتشارات بهره‌مند گردند،شامل مقالات ،کنفرانس‌ها و گزارش‌ها است. این بانک اطلاعاتی بزرگ‌ترین بانک علمی چندمنظوره تمام متن دنیاست که اختصاصاً برای مؤسسات تحقیقاتی و دانشگاه طراحی شده است.

پایگاه اطلاعاتی EBSCOدسترسی به اطلاعات بیش از ۱۰۰۰۰ هزار نشریه تمام متن به همراه خلاصه و نمایه بیش از ۴۰۰۰۰ هزار نشریه مختلف علمی را در حوزه‌های علوم اجتماعی ، علوم انسانی، آموزش و پرورش، کامپیوتر، مهندسی، تجارت ،و غیره را مهیا ساخته است. این بانک اطلاعاتی مقالات بیش از ۶۰۰ نشریه ادواری، بعلاوه معرفی کتاب‌ها، گزارش‌ها و گفتگو با صاحب نظران را در حوزه کتابداری و اطلاع رسانی از سال ۱۹۶۰ تاکنون را پوشش می‌دهد. این بانک شامل بیش از ۵۰۰ نشریه در حوزه‌های آموزش و پرورش است که ۱۶۵ نشریه آن تمام متن می‌باشد و پایگاه اطلاعاتی ابسکو حدود۲۰۱بانک اطلاعاتی تولید کرده است، که در بین آن‌ها بانک‌های اطلاعاتی Academic Search Premier و  Business Source Premier دارای اهمیت بیشتری بوده ( البته از بین بانک‌های خریداری شده توسط دانشگاه‌های ایرانی) که تعداد عناوین اسناد آن‌ها (شامل ژورنال ، مجلات ، کتب و …) به بیش از ۱۱۰۰۰ عنوان می‌رسد. این پایگاه اطلاعاتی شامل ۲۲۶۰۵ عنوان ژورنال می‌باشد و قابلیت ارائه اطلاعات کتاب شناختی، چکیده، متن کامل، متن و تصویر را دارا هست.

این شرکت به بیش از ۳۷۵ هزار پایگاه داده جستجو ازجمله مدلاین و ۴۲ هزار کتاب الکترونیکی و کتاب صوتی،سرویس مدیریت اشتراک مجلات برای ۳۵۵ هزار مجله الکترونیک، سیستم‌های پشتیبانی تصمیم گیری تشخیصی برای پزشکان، منابع آموزشی هدفمند برای کارشناسان آموزش و توسعه، و آرشیوهای دیجیتال تاریخی مجهز است.

پوشش موضوعی:

این پایگاه زمینه های از قبیل علوم، اقتصاد، ارتباطات، علوم کامپیوتر، علوم فنی و مهندسی، زبان شناسی، علوم انسانی، علوم اجتماعی ، حقوق، هنر، ادبیات، پزشکی، روان شناسی و علوم تربیتی و تکنولوژی و مدیریت، آموزش و پرورش و غیره را تحت پوشش قرار می‌دهد.

در ابتدای ورود به سایت باید پایگاه های مربوطه را انتخاب کرده و سپس شروع به جستجو کنید.

ابسکو

نشانی پایگاه: ebscohost.com

سطح دسترسی به صورت تمام متن توسط این پایگاه بستگی به نحوه عضویت دانشگاه‌ها در این پایگاه دارد.

نحوه جستجو در پایگاه EBSCOhost

کاربرانی که سرویس EBSCOhost را برای جستجوی خود انتخاب می‌کنند می‌بایست پس از ورود به این سرویس، پایگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر اساس نیازشان از یکی از جستجوهای ابتدایی یا پیشرفته سرویس بهره‌مند شوند.

از ویژگی‌های جالب این سرویس می‌توان به قدرتمندی این سرویس در پیدا کردن مقالاتی که بیش‌ترین ارتباط را با موضوع مورد برسی دارند اشاره کرد.

 پایگاه اطلاعاتی ابسکو اقدام به طراحی محیط جستجوی فارسی برای پایگاه خود نموده است. کافی است کاربرانی که به این پایگاه دسترسی دارند روی گزینه preferences در صفحه اول جستجو کلیک کرده و با انتخاب زبان فارسی در بخش زبان، محیط جستجو را به فارسی تغییر و آن را ذخیره نمایند.

جستجوی ساده:

کلید واژه مورد نظر را در کادر جستجو تایپ کنید. برای خاص کردن جستجو روی گزینه search option کلیک کنید. مواردی را که در این قسمت می‌توان بکار برد:

  1. Search modes. استفاده از عملگرها و عبارات، واژهای مرتبط ،بازیابی در متن مقاله و جستجوی هوشمند
  2. Limit your results. ایجاد محدودیت بر اساس متن کامل،حیطه زمانی مشخص، جنسیت، نوع مقاله، تعیین زبان، بازیابی در مجلات بر اساس تقسیم بندی موضوعی (Journal& Citation Subset)، نمایش جدول –نمودار –تصویرو غیره

 

  1. جستجوی ساده (ابسکو)

جستجوی ساده (ابسکو)

جستجوی پیشرفته :

لینک Advance search را کلیک کنید و واژه مورد نظر خود را در کارد جستجو تایپ کنید. در این قسمت امکان ترکیب چندین واژه یا عبارت قرار داده شده است. حتی می‌توان با کلیک بر روی Add row تعداد واژگان (یا عبارت) مورد نظر ترکیب را گسترش داد.

search option در جستجوی پیشرفته قدری با جستجوی ساده متفاوت است:

  1. Search modes. استفاده از عملگرها و عبارات، واژهای مرتبط، بازیابی در متن مقاله و جستجوی هوشمند
  2. Limit your results. ایجاد محدودیت بر اساس متن کامل،حیطه زمانی مشخص، جنسیت ،مقالات بازبینی شده، تعیین زبان مقاله، تعیین طیف سنی مورد نظر در جستجو، سؤالات بالینی، بازیابی در مجلات بر اساس تقسیم بندی موضوعی، تعیین نوع مقاله چاپ شده، نمایش جدول-نمودار –تصویر و غیره
جستجوی پیشرفته (ابسکو)
جستجوی پیشرفته (ابسکو)

نتایج جستجو:

پس از انجام مراحل جستجو، می‌توانید نتایج بازیابی شده را مشاهده کنید. چنانچه مایل به ایجاد تغییراتی در نتایج به دست آمده باشید می‌توانید از محدودکننده‌هایی که در این قسمت در اختیار شما قرار گرفته استفاده کنید. باید توجه کنید که هر محدودیت مرتبط با تعداد نتایج به دست آمده می‌باشد.

به جهت قدردانی از زحمات نویسنده این بخش، لطفا لینک مطلب را در سایت، وبلاگ یا شبکه های اجتماعی خود قرار دهید.

کپی برداری از مطالب این سایت صرفا با ذکر لینک منبع مجاز می باشد. ارجاع به لینک منبع توسط گوگل توصیه شده و تاثیر مثبتی در سئو سایت شما خواهد داشت. با اشتراک گذاری لینک صفحه در شبکه های اجتماعی، ایران مشاور را به دوستان خود معرفی کنید...

جهت سفارش آموزش انجام پایان نامه یا تحلیل آماری روی ثبت سفارش آنلاین کلیک کنید.

ثبت-سفارش

**************

سریع ترین راه ارتباطی با ما = تکمیل فرم ثبت سفارش یا پیگیری

**************

در کمتر از یک روز کاری نتیجه بررسی را از ایران مشاور دریافت کنید.
درخواست فوری

سلام دوست خوبم امیدوارم مطلب ما مفید بوده باشه... ایران مشاور پایگاهی برای مطالب آموزشی در موضوعات انجام پایان نامه، نگارش رساله، تحلیل آماری پایان نامه، اکسپت مقاله، چاپ مقاله، ادیت نگارش علمی و روش شناسی پژوهش است که فعالیت خود را از سال 1390 شروع کرده است. بازخوردهای بسیار خوب دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها برای انتشار مطالب متناسب با نیاز مخاطبان همیشه یاریگر ایران مشاور بوده است. شما هم اگر نیازمند آموزش، راهنمایی یا مشاوره در زمینه موضوعات فوق بودید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید

 

کانون متخصصان ایران مشاور با هدف آموزش تخصصی انجام پژوهش در سطوح آموزش عالی شکل گرفته است. این مرکز در راستای تقویت بنیه علمی کشور با نیازسنجی از جامعه علمی اقدام به برگزاری دوره های آموزش تخصصی نگارش پروپوزال، انجام پایان نامه، مدیریت زمان انجام پایان نامه دکتری، تحلیل آماری و شبیه سازی، تکنیک ها و فرایند بررسی اعتبار مجلات علمی پژوهشی و ISI ، شناسایی مجلات نامعتبر و جعلی، اصول و تکنیک های سابمیت مقاله به ژورنال های خارجی، پیگیری و چاپ فوری مقالات ISI و ISC و همچنین اصلاح و ویرایش مقالات ISI می نماید.جهت اطلاعات بیشتر از طریق شماره تماس های موسسه یا کانال تلگرامی با ما در ارتباط باشید. از اینکه پاسخگویی سوالات شما باشیم بسیار خرسندیم.

جهت مشاوره با تلگرام همین الان کلیک کنید

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶۴۸

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.