دانلود کتاب های درسی رایگان در Boundless Learning

دانلود کتاب های درسی رایگان در Boundless Learning

دانلود کتاب های الکترونیکی درسی رایگان در Boundless Learning

 ناشران امروز با استفاده از سازوکاری گردانده می‌شوند که مایک پری، استاد دانشگاه میشیگان آن را مدل «به سبک کارتل» می‌نامد: «دانشجوها مجبور هستند جزوه‌های خاصی را با قیمت بالا بخرند.» پری محاسبه کرده که قیمت کتاب‌های درسی از دهه ۱۹۸۰ سه برابر نرخ تورم افزایش یافته است. به‌طور متوسط، دانشجوها هر سال ۱۲۰۰ دلار روی کتب و منابع درسی هزینه می‌کنند. این هزینه‌ها که گاهی از هزینه تحصیل در یک دانشگاه دولتی تجاوز می‌کند، مخالفت گسترده‌ای علیه ناشران تجاری ایجاد کرده است. در ماه فوریه، قانون‌گذاران ایالت کالیفرنیا قانونی را به تصویب رساندند که دولت را موظف می‌کرد نسخه رایگانی از جزوه‌های مورد استفاده در ۵۰ رشته محبوب دانشگاهی را در‌اختیار دانشجویان دانشگاه‌های این ایالت قرار دهد. در ماه اکتبر، وزیر آموزش و پرورش، آرنی دانکن اعلام کرد که جزوات چاپی، یک صنعت ۶ میلیارد دلاری (با احتساب فروش جزوه‌های نو و استفاده ‌شده) باید «منسوخ» شود.

اریل دیاز (Ariel Diaz) که هنوز از پولی که در زمان دانشگاه صرف کتاب‌های درسی کرده ناراحت است، از همین ناراحتی ایده جدیدی برای کار بعدی خود پیدا کرد. او در سال ۲۰۱۱ شرکت Boundless Learning را در بوستون تأسیس کرد. کار این شرکت عرضه کتاب‌های الکترونیکی درسی به‌صورت رایگان است، کتاب‌هایی که موضوع‌های دانشگاهی مانند تاریخ امریکا، آناتومی و فیزیولوژی، اقتصاد و روانشناسی را در بر می‌گیرند.

چگونه محتوای کتاب های الکترونیکی درسی Boundless Learning  نوشته می شود؟

موضوع بحث‌برانگیز، چگونگی ایجاد این جزوه‌ها توسط این شرکت است. شرکت به شکار محتوای عمومی در سایت‌هایی مانند ویکی‌پدیا می‌پردازد و سپس مطالب را در قالب سرفصل‌هایی نزدیک به سرفصل‌های پرفروش‌ترین کتاب‌های دانشگاهی با یکدیگر ادغام می‌سازد. در ماه آوریل  سال ۲۰۱۳ چند ناشر از این شرکت شکایت کردند و آن را به مبادرت ورزیدن به «مدل کسب‌وکار مبتنی‌بر سرقت» متهم کردند. این کار دزدی باشد یا نه، در هر صورت صنعت انتشار کتب دانشگاهی به مرحله‌ای از اشباع رسیده که زمینه ساز یک تکان نواورانه باشد.
بر‌خلاف ناشران که در میان استادان بازاریابی می‌کنند، شرکت دیاز به‌طور مستقیم دانشجوها را نشانه رفته است. این شرکت از تابستان ۲۰۱۱ در چهار دانشگاه، از جمله دانشگاه ایالتی فلوریدا آگهی پخش کرده است. طبق گفته دیاز طی چند هفته دانشجوهایی از هزار دانشگاه در سایت ثبت‌نام کردند. آن‌طور که دیاز می‌گوید، راهبرد باوندلس استفاده از کتاب‌های رایگان برای گرد هم آوردن تعداد زیادی مخاطب است تا بتوان بعدها سرویس‌های «فریمیوم» دیگری را به آن‌ها فروخت، مثلاً آموزش. البته، او درباره محصول‌های چندان واضح صحبت نمی‌کند و ممکن است این محصول‌ها تا یک یا دو سال آینده هم معرفی نشوند. حتی با وجود چنین ابهامی شرکت موفق به جذب هشت میلیون دلار سرمایه در ماه فوریه شد.
مایک تیرل که یکی از شرکای ونراک، سرمایه‌گذار اصلی است دلیل اصلی جلب نظر و سرمایه‌گذاری خود را این می‌داند که تعلیم‌ و تربیت در امریکا به همان شکلی گردانده می‌شود که در دهه شصت انجام می‌شد.  چنان‌که او می‌گوید: «با همه فناوری‌هایی که در مقابل یک صنعت به کار گرفته شده و این صنعت [هنوز] تغییری نکرده، این [موضوع] چنین حوزه‌ای را برای سرمایه‌گذاری جذاب می‌سازد.»

نحوه فعالیت Boundless Learning

به‌نظر می‌رسد که در حال حاضر، جایگزینی «اصول اقتصاد» از اِن گرگوری منکیو (که نسخه نوی آن ۲۹۴ دلار است) یا «زیست‌شناسی» از کمبل اند ریس (۲۰۸ دلار) فعالیت اصلی شرکت باوندلس لرنینگ است. اگر دانشجویی نام هر یک از این کتاب‌ها را در سایت باوندلس تایپ کند یک پیغام با متن «در حال تنظیم کتاب شما» دریافت می‌کند. اما به‌زودی فهرست محتوای کتاب در صفحه  ظاهر می‌شود.درباره کتاب اصول اقتصاد، باوندلس متنی از مفاهیم اصلی دارد که همان موضوع‌های اقتصادی را شامل می‌شود. منکیو، نویسنده این کتاب قلم خاصی دارد که مثلاً فصل مالیات را با حکایتی از آل کاپون آغاز می‌کند. متن نسخه باوندلس بیش‌تر از نوع کتب مرجع است اما ساختار آن از روی ساختار کتاب منکیو تقلید شده است. هر دو نسخه ۳۶ فصل دارند و حتی جمله نخست هر دو یکی است: «واژه economy از کلمه یونانی oikonomos گرفته شده ‌است که به معنای کسی است که یک خانوار را مدیریت می‌کند.» کتاب‌های جایگزین باوندلس برای دانشجوهایی مانند هِدِر هی‌گود جذاب هستند. او دانشجوی سال سوم دانشکده پایکس پیک در کلورادو اسپرینگز است. او از نسخه باوندلس زیست‌شناسی استفاده می‌کند که دانشکده‌اش آن را به قیمت ۱۷۸ دلار می‌فروشد.
او خود در این باره می‌گوید: «واقعاً نمی‌پذیرم که این‌قدر بابت کتاب پول بدهم و خوش‌شانس بودم که آن را به‌صورت رایگان یافتم!» آرون وایت، یکی از بنیانگذاران باوندلس و مدیر ارشد فناوری این شرکت از ترکیبی از ویراستاران انسانی و فناوری برای ایجاد جزوه‌ها استفاده می‌کند. او ویراستاران را استخدام می‌کند تا به یافتن محتوای عمومی در منابعی مانند ویکی‌پدیا، سایت‌های دولتی و Connextions (مخزنی از منابع اپن‌سورس آکادمیک) بپردازند. سپس این اطلاعات وارد یک سیستم مدیریت محتوا می‌شود که به شرکت اجازه می‌دهد از توضیحات و تفاسیر در جزوه‌های مختلف دوباره استفاده کند.
ناشران تجاری با تمام سرعتی که می‌توانند به سمت فرمت‌های دیجیتال در حرکت هستند. بیش‌تر آن‌ها کتاب‌های الکترونیکی کم‌هزینه‌ای را از طریق سایت‌هایی مانند CourseMate ،Kno و iTunes می‌فروشند. بتلام فورسا نایب رئیس هاتن میفلین هارکورت، بزرگ‌ترین ناشر کتب درسی K–۱۲ در ایالات متحده است. او می‌گوید: «ما اکنون در قلب [یک] یک برافکنی تازه و ورود به دوره‌ای جدید هستیم.» ناشران کتب درسی کاغذی هنوز از برخی مزیت‌ها سود می‌برند. در آموزش K–۱۲، دولت نمی‌تواند از دانشجویان فقیر درخواست کند که کامپیوتر یا تبلت بخرند، بنابراین، همچنان به توزیع کتاب ادامه می‌دهد. در سطح دانشگاهی، استادان میلی به تعویض کتب درسی ندارند زیرا در این صورت باید ساختار دوره خود را دوباره بسازند.
چنین موانعی توضیح می‌دهد که چرا جنبش کتب درسی اپن‌سورس که به مدت یک دهه در جریان است، فراتر از این نرفته است. سنفورد فورته که یازده سال پیش  Open Source Textbook Project را بنیان گذاشته، می‌گوید: «حقایق بازار توزیع نقش زیادی در اتفاق نیفتادن یک جهش فناورانه بازی می‌کند.»

شکایت از Boundless Learning

Cengage Learning ،Pearson Education و MacMillan Higher Education ناشرهایی بودند که در ماه مارس گذشته علیه باوندلس لِرنینگ شکایت کردند و این شرکت را به نقض قانون کپی‌رایت، تبلیغات کاذب و رقابت ناعادلانه متهم کردند. دیاز همه اتهام‌ها را رد می‌کند. او اظهار داشته که شرکتش فقط از اطلاعات در دسترس عموم استفاده می‌کند و در حقیقت سازنده یا فروشنده جزوه‌ها نیست. او می‌گوید: «ما آن را از این زاویه می‌بینیم که چگونه پلتفرم محتوای نسل آینده ایجاد می‌شود که [این] بسیار بیش‌تر از فقط یک کتاب درسی است.»

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت زیر مراجعه کنید

www.boundless.com

منبع: ماهنامه شبکه
ترجمه: احمدرضا فرزان جم

به جهت قدردانی از زحمات نویسنده این بخش، لطفا لینک مطلب را در سایت، وبلاگ یا شبکه های اجتماعی خود قرار دهید.

کپی برداری از مطالب این سایت صرفا با ذکر لینک منبع مجاز می باشد. ارجاع به لینک منبع توسط گوگل توصیه شده و تاثیر مثبتی در سئو سایت شما خواهد داشت. با اشتراک گذاری لینک صفحه در شبکه های اجتماعی، ایران مشاور را به دوستان خود معرفی کنید...

جهت سفارش آموزش انجام پایان نامه یا تحلیل آماری روی ثبت سفارش آنلاین کلیک کنید.

ثبت-سفارش

**************

سریع ترین راه ارتباطی با ما = تکمیل فرم ثبت سفارش یا پیگیری

**************

در کمتر از یک روز کاری نتیجه بررسی را از ایران مشاور دریافت کنید.
درخواست فوری

سلام دوست خوبم امیدوارم مطلب ما مفید بوده باشه... ایران مشاور پایگاهی برای مطالب آموزشی در موضوعات انجام پایان نامه، نگارش رساله، تحلیل آماری پایان نامه، اکسپت مقاله، چاپ مقاله، ادیت نگارش علمی و روش شناسی پژوهش است که فعالیت خود را از سال 1390 شروع کرده است. بازخوردهای بسیار خوب دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها برای انتشار مطالب متناسب با نیاز مخاطبان همیشه یاریگر ایران مشاور بوده است. شما هم اگر نیازمند آموزش، راهنمایی یا مشاوره در زمینه موضوعات فوق بودید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید

کانون متخصصان ایران مشاور با هدف آموزش تخصصی انجام پژوهش در سطوح آموزش عالی شکل گرفته است. این مرکز در راستای تقویت بنیه علمی کشور با نیازسنجی از جامعه علمی اقدام به برگزاری دوره های آموزش تخصصی نگارش پروپوزال، انجام پایان نامه، مدیریت زمان انجام پایان نامه دکتری، تحلیل آماری و شبیه سازی، تکنیک ها و فرایند بررسی اعتبار مجلات علمی پژوهشی و ISI ، شناسایی مجلات نامعتبر و جعلی، اصول و تکنیک های سابمیت مقاله به ژورنال های خارجی، پیگیری و چاپ فوری مقالات ISI و ISC و همچنین اصلاح و ویرایش مقالات ISI می نماید.جهت اطلاعات بیشتر از طریق شماره تماس های موسسه یا کانال تلگرامی با ما در ارتباط باشید. از اینکه پاسخگویی سوالات شما باشیم بسیار خرسندیم.

جهت مشاوره با تلگرام همین الان کلیک کنید

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶۴۸

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.