نحوه عضویت در بنیاد ملی نخبگان

نحوه عضویت در بنیاد ملی نخبگان

  نحوه عضویت در بنیاد ملی نخبگان

بنیاد ملی نخبگان تنها مرجع رسمی و قانونی جهت شناسایی ، جذب و حمایت مادی و معنوی از نخبگان است که اولویت اول آن، جذب، حفظ، به کارگیری و پشتیبانی از نخبگان در راستای ارتقای تولید علم، فناوری و پیشبرد توسعه فرهنگی و علمی کشوراست.

تعریف نخبه و استعداد برتر

 ۱-۲- «نخبه» به استناد ماده ۴ اساسنامه بنیاد به فرد برجسته و کارآمدی اطلاق می‌شود که اثرگذاری وی در تولید و گسترش علم و هنر و فناوری و فرهنگ سازی و مدیریت کشور محسوس باشد و هوش، خلاقیت، کارآفرینی و نبوغ فکری وی در راستای تولید و گسترش دانش و نوآوری موجب سرعت بخشیدن به رشد و توسعه علمی و اعتلای جامعه انسانی کشور گردد.

۲ـ۲ـ «استعداد برتر» به فردی اطلاق می‌شود که به صورت بالقوه نخبه بوده ولی هنوز زمینه‌های لازم برای شناسایی کامل و یا بروز استعدادهای ویژه او فراهم نشده است

از جمله کسانی که تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان قرار می گیرند، عبارتند از:

۱-برگزیدگان المپیادهای علمی معتبر داخلی و جهانی

 ۲-برگزیدگان از میان نفرات برتر آزمون سراسری ورود به دانشگاه­ها

۳-برترین های مسابقات علوم قرآنی

۴-شخصیت های برجسته علمی – اقتصادی – اجتماعی و فرهنگی کشور

۵-برگزیدگان از میان آفرینندگان آثار بدیع و ارزنده هنری در حوزه های موسیقی، نقاشی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، معماری و غیره با معرفی مراجع معتبر و انتخاب بنیاد به عنوان استعداد برتر ( تشخیص مراجع معتبر یا بنیاد است)

۶-اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی و فناوری

۷-مدرسین و محققین علوم حوزوی

۸-برگزیدگان آزمون­های جامع پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

۹-برگزیدگان از میان دانشجویان نمونه کشوری

۱۰-برگزیدگان از میان مخترعان و مکتشفان

 الف) برگزیدگان مسابقات و جشنواره های علمی معتبر داخلی و خارجی از قبیل  جشنواره بین المللی  خوارزمی ،جشنواره جوان خوارزمی، و جشنواره علوم پزشکی رازی با معرفی وزارتین علوم و بهداشت و تأیید بنیاد به عنوان استعداد برتر.

ب) برگزیدگان از میان مخترعان و مکتشفان ایرانی که اختراع و اکتشاف آنان در مراجع ذیصلاح داخلی و یا خارجی به ثبت رسیده باشد به عنوان استعداد برتر ( بنیاد تعیین کننده مراجع ذیصلاح است)

تبصره : جشنواره ها و مسابقات علمی با تأیید وزارتین علوم و بهداشت و در موارد خاص با تأیید بنیاد معتبر شناخته می شود.

۱۱-برگزیدگان مسابقات معتبر ملی و بین­المللی قرآنی ،برگزیدگان  با تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان استعداد برتر

تبصره : تشخیص اعتبار مسابقه با بنیاد است .

 ۱۲-برگزیدگان مسابقات ملی و بین­المللی مهارت

۱۳-دانش آموختگان،

برگزیدگان از میان نفرات اول دانش آموخته رشته های دانشگاهی (کارشناسی و بالاتر) داخل کشور و حوزه های علمیه ( سطح یک و بالاتر) با معرفی «وزارتین علوم و بهداشت» و «مدیریت حوزه علمیه قم و خراسان» به عنوان استعداد برتر

فرایند استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان

جهت استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان ابتدا فرم تشکیل پرونده  را تکمیل و به همراه مدارک و مستندات لازم به نشانی الکترونیکی بنیاد  ارسال فرمایید. سپس برای ارائه درخواست جهت از استفاده از تسهیلات مصوب، از بخش «درخواست استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان» در صفحه اصلی وب‌سایت بنیاد، فرم درخواست مربوطه را دریافت و پس از تکمیل، به نشانی ذکر شده در فرم مربوطه ارسال فرمایید. نتیجه درخواست شما پس از برسی ، از طریق ،تلفن یا  E-mail به اطلاع شما خواهد رسید .

نکات مهم :

۱- فرم تشکیل پرونده را پس از تکمیل، در قالب یک فایل با فرمت TIFF پیوست نمایید.
۲- در صورت ذکر هر افتخار، مدرک تأییدیه آن از مرجع ذی‌صلاح را پیوست نمایید.
۳- حتماً مدارک پیوست را صرفاً در قالب TIFF ارسال فرمایید. برای این انجام این کار می‌توانید از یکی از این دو طریق اقدام نمایید:

در زمان scan نمودن  قالب TIFF را انتخاب نمایید، یا از طریق انتخاب گزینه print و سپس از طریق انتخاب گزینه
Microsoft Office Document Image Writer متن مورد نظر را ذخیره نمایید.
۴- در صورتی که حجم فایل‌های پیوستی زیاد است می‌توانید آن را طی چند مرحله ارسال نمایید.
۵-مقالات ارسالی، باید چاپ شده و یا دارای پذیرش نهایی برای چاپ باشند.
۶-برای ارسال مقالات چاپ شده در نشریات نمایه شده در مؤسسات اطلاعات علمی بین‌المللی معتبر، تصویر صفحه اول مقاله را پیوست نمایید.

۷-برای ارسال مقالات علمی – پژوهشی چاپ شده؛ تصویر جلد مجله ، تصویر فهرست مجله و تصویر صفحه اول مقاله را پیوست نمایید.

۸- برای ارسال مقالات علمی – پژوهشی دارای پذیرش نهایی برای چاپ، تصویر گواهی پذیرش را پیوست نمایید.
۹- برای ارسال مقالات کنفرانسی؛ تصویر جلد کتابچه کنفرانس ، تصویر فهرست کتابچه و تصویر صفحه اول مقاله در کتابچه را پیوست نمایید.

۱۰-چنانچه اختراع یا اختراعاتی را به ثبت رسانده‌اید تصویر گواهی ثبت اختراع را پیوست نمایید. در صورتی که برای اختراع خود «گواهی‌نامه تأیید طرح» سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران را اخذ  نموده‌اید تصویر آن را نیز پیوست نمایید.

۱۱- چنانچه درخواست بررسی پرونده براساس« آیین نامه دانش آموختگان برتر آموزشی- پژوهشی- نوآوری»را دارید باید مدارک لازم را به صورتی که در آن بخش شرح داده شده است، ارسال فرمایید.

سیستم دریافت پرونده‌ها پس از دریافت پرونده یا مدارک  پیغامی با مضمون «  ایمیل ارسالی شما دریافت گردید» به نشانی الکترونیکی فرستنده پرونده ارسال می‌نماید  که بدین معنی است که پرونده شما دریافت گردیده و ظرف ۴۸ ساعت آینده در دسترس کارشناسان برای بررسی درخواست‌های ارسالی  قرار خواهد گرفت چنانچه پس از مدت ۲۴ ساعت، پیغام فوق را در قسمت Inbox یا Bulk پست الکترونیکی خود مشاهده نکردید مجدداً درخواست یا پرونده را به طور کامل ارسال نمایید.

تشکیل پرونده به معنای عضویت شما در بنیاد نیست. ضمناً تشکیل پرونده به تنهایی منجر به بررسی پرونده نخواهد شد بلکه در صورت ارائه درخواست، پرونده ارسالی در راستای احراز یا عدم احراز شرایط برای استفاده از تسهیلات مورد نظر بررسی شده و نتیجه بررسی درخواست به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

برای کسب اطلاعات در خصوص تسهیلات، ضوابط و قوانین بنیاد ملی نخبگان به بخش  در خواست استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان بر روی صفحه اصلی وبگاه بنیاد مراجعه نمایید.

مراحل ثبت نام برای درخواست بررسی برای استعدادهای برتر هنری به چه صورت انجام می شود؟

گام نخست برای ارائه درخواست بررسی استعدادهای برترهنری ثبت نام در سامانه ثریا و تکمیل پرونده در این سامانه است .برای این منظور با کلیک بر روی لینک سامانه ثریا که بر روی صفحه اصلی سایت به نشانی bmn.ir جهت دریافت نام کاربری و کلمه عبور اقدام و سپس تشکیل پرونده دهید بعد از بررسی پرونده توسط کارشناسان در صورت داشتن شرایط، درخواست بررسی استعدادهای برترهنری برای شما فعال خواهد شد.

به جهت قدردانی از زحمات نویسنده این بخش، لطفا لینک مطلب را در سایت، وبلاگ یا شبکه های اجتماعی خود قرار دهید.

کپی برداری از مطالب این سایت صرفا با ذکر لینک منبع مجاز می باشد. ارجاع به لینک منبع توسط گوگل توصیه شده و تاثیر مثبتی در سئو سایت شما خواهد داشت. با اشتراک گذاری لینک صفحه در شبکه های اجتماعی، ایران مشاور را به دوستان خود معرفی کنید...

جهت سفارش آموزش انجام پایان نامه یا تحلیل آماری روی ثبت سفارش آنلاین کلیک کنید.

ثبت-سفارش

**************

سریع ترین راه ارتباطی با ما = تکمیل فرم ثبت سفارش یا پیگیری

**************

در کمتر از یک روز کاری نتیجه بررسی را از ایران مشاور دریافت کنید.
درخواست فوری

سلام دوست خوبم امیدوارم مطلب ما مفید بوده باشه... ایران مشاور پایگاهی برای مطالب آموزشی در موضوعات انجام پایان نامه، نگارش رساله، تحلیل آماری پایان نامه، اکسپت مقاله، چاپ مقاله، ادیت نگارش علمی و روش شناسی پژوهش است که فعالیت خود را از سال 1390 شروع کرده است. بازخوردهای بسیار خوب دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها برای انتشار مطالب متناسب با نیاز مخاطبان همیشه یاریگر ایران مشاور بوده است. شما هم اگر نیازمند آموزش، راهنمایی یا مشاوره در زمینه موضوعات فوق بودید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید

کانون متخصصان ایران مشاور با هدف آموزش تخصصی انجام پژوهش در سطوح آموزش عالی شکل گرفته است. این مرکز در راستای تقویت بنیه علمی کشور با نیازسنجی از جامعه علمی اقدام به برگزاری دوره های آموزش تخصصی نگارش پروپوزال، انجام پایان نامه، مدیریت زمان انجام پایان نامه دکتری، تحلیل آماری و شبیه سازی، تکنیک ها و فرایند بررسی اعتبار مجلات علمی پژوهشی و ISI ، شناسایی مجلات نامعتبر و جعلی، اصول و تکنیک های سابمیت مقاله به ژورنال های خارجی، پیگیری و چاپ فوری مقالات ISI و ISC و همچنین اصلاح و ویرایش مقالات ISI می نماید.جهت اطلاعات بیشتر از طریق شماره تماس های موسسه یا کانال تلگرامی با ما در ارتباط باشید. از اینکه پاسخگویی سوالات شما باشیم بسیار خرسندیم.

جهت مشاوره با تلگرام همین الان کلیک کنید

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶۴۸

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. رقيه صاعدي
  ۱:۴۴ ۱۳۹۶/۰۳/۲۹

  با سلام و احترام
  من هم دوست دارم عضو این بنیاد با ارزش باشم.
  تحصیلاتم ارشد عربی

  زبان و ادبیات عهبی می باشد.
  با تشکر

  • ایران مشاور
   ۵:۴۱ ۱۳۹۶/۰۳/۳۰

   سلام دوست عزیز
   کار چندان زیادی نداره
   فقط کافیه وارد سایت ثریا بشید و رزومه و توانمدی های خودتان را وارد کنید
   قبل از کلیک روی گزینه بررسی سعی کنید رزومه خود را طبق ایین نامه تقویت کنید
   کارشناسان ایران مشاور جهت تقویت رزومه شما در بنیاد ملی نخبگان در خدمت شما هستند.