پرسشنامه رایگان خودکشی در نوجوانان (ASQ)

پرسشنامه رایگان خودکشی در نوجوانان (ASQ)

پرسشنامه خودکشی در نوجوانان (ASQ)

هدف: ارزیابی میزان تمایل نوجوانان به خودکشی

خیر بلی سوالات ردیف
خیر بلی آینده شادی را خواهم داشت. ۱
خیر بلی اخیرا در خوابیدن مشکل داشته ام. ۲
خیر بلی فکر می کنم عامل تمام مشکلاتم خودم هستم. ۳
خیر بلی وقتی مریض می شوم اغلب دکتر برایم مسکن تجویز می کند. ۴
خیر بلی آینده من ایمن به نظر می رسد. ۵
خیر بلی گاهی اوقات واقعا می ترسم. ۶
خیر بلی گاهی اوقات می ترسم کنترلم را بر خودم از دست بدهم. ۷
خیر بلی اخیرا احساس می کنم دوست ندارم در فعالیتی مشارکت داشته باشم . ۸
خیر بلی گاهی اوقات بیش از حد سیگار می کشم یا مشـروب می خورم. ۹
خیر بلی ظرف چند سال اخیر حداقل دو بار تغییر مکان داده ام . ۱۰
خیر بلی من کسی را دارم که برای من خیلی مهم است. ۱۱
خیر بلی معمولا احساس می کنم کاملا بی ارزش هستم. ۱۲
خیر بلی اکثرا صبح ها سیگار می کشم / یا مشـروب می خورم . ۱۳

******************************************

شیوه نمره گذاری و تفسیر پرسشنامه خودکشی در نوجوانان (ASQ)

این پرسشنامه ۱۳ سوال دارد و توسط کیت طراحی شده است. هدف اصلی آن ارزیابی میزان تمایل یا احتمالی خودکشی در نوجوانان است. هر سوال دو گزینه دارد. به هر گزینه بلی ۱ امتیاز و به هر گزینه خیر ۰ امتیاز تعلق می گیرد. البته این شیوه نمره گذاری در مورد سوالات ۱، ۵، و ۱۱ معکوس خواهد شد. برای بدست آوردن امتیاز کلی پرسشنامه مجموع امتیازات تک تک سوالات را با هم جمع نمایید. این امتیاز دامنه ای از ۰ تا ۱۳ خواهد داشت. هر چه این امتیاز بالاتر باشد، بیانگر تمایل بیشتر فرد پاسخ دهنده به خودکشی خواهد بود و برعکس.

در نوجوانانی که تمایل زیادی به خودکشی دارند پاسخ ها به صورت زیر خواهد بود است

  1. خیر، ۲٫ بله ، ۳٫ بله ، ۴٫ بله، ۵٫ نه ، ۶٫ بله ، ۷٫ بله ، ۸٫ بله ، ۹٫ بله ، ۱۰ . بله ، ۱۱ . نه ، ۱۲٫ بله، ۱۳٫ بله

روایی و پایایی پرسشنامه خودکشی در نوجوانان (ASQ)

در پایان نامه نوری (۱۳۹۱) روایی صوری پرسشنامه به تایید دو تن از اساتید دانشگاهی رسید و همچنین پایائی پرسشنامه یا قابلیت اعتماد آن با استفاده از روش اندازه­گیری آلفای کرونباخ محاسبه شد. معمولاً دامنه ضریب اعتماد آلفای کرونباخ از صفر (۰) به معنای عدم پایداری، تا مثبت یک (۱+) به معنای پایائی کامل قرار می­گیرد و هر چه مقدار بدست آمده به عدد مثبت یک نزدیکتر باشد قابلیت اعتماد پرسشنامه بیشتر می­شود. آلفای کرونباخ برای پرسشنامه خودکشی در نوجوانان (ASQ) 65/0 به دست آمد که بیانگر پایایی قابل قبول این پرسشنامه است.

******************************************

منبع: نوری، عبدالرحیم، (۱۳۹۱)، بررسی رابطه بین شیوه فرزندپروری والدین و تمایل به خودکشی در نوجوانان شهرستان جهرم، پایان نامه کارشناسی، دانشگاه پیام نور، گروه علوم اجتماعی.

G.Keith Olson, Counseling Teenagers ,Loveland, COL Group Books, (1984), p. 376

******************************************

به جهت قدردانی از زحمات نویسنده این بخش، لطفا روی آیکن گوگل پلاس سایت یکبار کلیک کنید یا این صفحه را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

اقدام خیرخواهانه در جهت حمایت از پژوهشگران و دانشجویان عزیز با به اشتراک گذاری رایگان پرسشنامه | سرور و پشتیبانی رایگان از ما؛ به اشتراک گذاری پرسشنامه رایگان از شما. کپی برداری از مطالب این سایت صرفا با ذکر لینک سایت مجاز می باشد. لطفا در انتهای مطالب لینک منبع را ذکر کنید.

اشتراک پرسشنامه های رایگان

سلام دوست خوبم امیدوارم مطلب ما مفید بوده باشه... پرسشنامه فوق به درخواست یکی از کاربران خوب سایت پست شده است. شما هم اگر پرسشنامه ای دارید که حس می کنید دوستانتان می توانند ازش استفاده کنند محبت کنید از مسیر زیر آپلود فرمایید تا به صورت رایگان در اختیار همه قرار بگیرد. شما هم به ما بپیوندید. از آنجایی که بسیاری از سایت ها به صورت غیر علمی اقدام به فروش پرسشنامه های می کنند که هیچ مالکیتی نسبت بدان ندارند و بسیاری از پژوهشگران را در جهت یافتن پرسشنامه دچار زحمت می سارند ما تصمیم گرفتیم تا با همکاری شما عزیزان، پرسشنامه های مختلف را به صورت رایگان در اختیار پژوهشگران و دانشجویان عزیز قرار دهیم.

حداکثر سایز 10 MB

CAPTCHA
اخلاق حرفه ای

اگر پرسشنامه ای دارای حق تالیف است و فکر می کنید به ناحق در این سایت به اشتراک عمومی گذاشته شده است لطفا مستندات لازم را جهت حذف آن از طریق لینک فوق به ما ارسال فرمایید تا در اسرع وقت اقدام شود. همچنین از کاربران محترم سایت تقاضا می شود به جهت رعایت اخلاق پژوهش حتما ارجاعات صحیح نسبت به سازندگان پرسشنامه داشته باشند. و من الله توفیق و علیه التکلان

جهت سفارش آموزش نگارش مقاله، پایان نامه یا تحلیل آماری روی ثبت سفارش آنلاین کلیک کنید.

ثبت-سفارش

**************

سریع ترین راه ارتباطی با ما = تکمیل فرم ثبت سفارش یا پیگیری

**************

در کمتر از یک روز کاری نتیجه بررسی را از ایران مشاور دریافت کنید.
لطفا صبر کنید

کانون متخصصان ایران مشاور با هدف آموزش تخصصی انجام پژوهش در سطوح آموزش عالی شکل گرفته است. این مرکز در راستای تقویت بنیه علمی کشور با نیازسنجی از جامعه علمی اقدام به برگزاری دوره های آموزش تخصصی نگارش پروپوزال، انجام پایان نامه، مدیریت زمان انجام پایان نامه دکتری، تحلیل آماری و شبیه سازی، تکنیک ها و فرایند بررسی اعتبار مجلات علمی پژوهشی و ISI ، شناسایی مجلات نامعتبر و جعلی، اصول و تکنیک های سابمیت مقاله به ژورنال های خارجی، پیگیری و چاپ فوری مقالات ISI و ISC و همچنین اصلاح و ویرایش مقالات ISI می نماید.جهت اطلاعات بیشتر از طریق شماره تماس های موسسه یا کانال تلگرامی با ما در ارتباط باشید. از اینکه پاسخگویی سوالات شما باشیم بسیار خرسندیم.

جهت مشاوره با تلگرام همین الان کلیک کنید

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶۷۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.