تفاوت مقالات ISI, ISC, PubMed, Scopus, Thomson | انجام پایان نامه ارشد و دکتری
021-66127308

رتبه بندی مجلات(مقالات) بین المللی و داخلی از نظر اعتبار و امتیاز

مجلات بین المللی

اگر بخواهیم مجلات بین اللملی را از نظر درجه و اعتبار بررسی کنیم، بایستی تفاوت موسسات اصلی نمایه کننده(ایندکس) مجلات را بدانیم. در حالت کلی چهار ایندکس کننده معتبر بین المللی در علوم مختلف عبارتند از شرکت تامسون رویترز(Thomson Reuters)، اسکوپوس(Scopus)، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)  و در زمینه پزشکی هم پاب مد(PubMed) مهمترین ابزار برای جستجوی پایگاه داده های آزاد (دیتابیس) مدلاین است.

مجلات تامسون(ISI, WOS)

شرکت تامسون رویترز(Thomson Reuters) یک شرکت چندملیتی رسانه‌های گروهی است که زیر مجموعه هایی دارد که یکی از این زیر مجموعه ها پایگاه  Web of science می باشد، پایگاه (Web Of Science (WOS یک نمایه استنادی علمی است که توسط تامسون رویترز ایجاد شده است که جستجوی استنادی جامع را فراهم می‌کند. به صورت عامیانه و متداول مقالاتی که در این پایگاه نمایه می شوند به مقالات ISI  شهرت یافته اند، WOS  دو نوع مجله دارد که یکی دارای ایمپکت فاکتور بوده و دیگری بدون ایمپکت فاکتور هستند، به مجلاتی از WOS  که دارای ایمپکت فاکتور هستند مجلات JCR   گفته می شود و به مجلات بدون ایمپکت فاکتور، مجلات ISI Listed گویند.

برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در موسسه تامسون می توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید:

http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl/#journal_lists

مجلات اسکوپوس(Scopus)

اکنون  به بررسی موسسه اسکوپوس می پردازیم، اسکوپوس یکی از نمایه‌های استنادی معتبر و شناخته‌شده‌است که اطلاعات کتاب‌شناختی حدود ۲۵ میلیون سند را در خود جمع‌آوری کرده‌است. اسکوپوس اطلاعات محصولات حدود ۵هزار ناشر علمی را از سراسر جهان در خود جای داده‌است. در مجموع اسکوپوس اطلاعات ۱۶ هزار و پانصد مجله علمی پژوهشی را در خود نمایه کرده‌است. اسکوپوس(Scopus) یکی از محصولات الزویر(Elsevier) است که استفاده از اطلاعات آن نیاز به اشتراک و پرداخت هزینه دارد.

برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در موسسه اسکوپوس می توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید:

http://www.scimagojr.com/journalsearch.php

مجلات پاب مد(PubMed)

پاب‌مِد (PubMed) مهمترین ابزار برای جستجوی پایگاه داده‌های آزاد (دیتابیس) مدلاین است، که حاوی اطلاعات بیبلیوگرافی پژوهشی برای تمام رشته‌ای علوم پزشکی و زیست‌شناسی است. این دیتابیس تا سال ۲۰۰۸ حاوی ۱۷ میلیون عنوان بود که قدیمیترین آنها به سال ۱۸۶۵ باز می‌گردد. پاب مد مجموعه‌ای از اطلاعات کیفی مرکز ملی اطلاعات زیست‌فناوری و سایر نهادهای و سازمان‌های دولتی حوزه سلامت ایالات متحده آمریکا است. این دیتابیس بطور رایگان برای جهانیان قابل دسترس است.

برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در پاب مد می توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/nlmcatalog/

مجلات ISC

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)  یک سامانه اطلاع رسانی علمی است که در صدد تجزیه و تحلیل مجلات علمی کشورهای اسلامی بر اساس معیارهای علم سنجی معتبر اسلامی می‌باشد. پس از تامسون و اسکوپوس، ISC (پایگاه استنادی علوم جهان اسلام) سومین پایگاه استنادی برای سنجش عملکرد پژوهشی کشورها محسوب می شود که ۵٧ کشور در آن مشارکت دارند.

برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در پاب مد می توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید:

http://mjl.isc.gov.ir/Default.aspx?lan=en

اکنون پس از بررسی اجمالی ایندکس های معتبر بین المللی، لازم است تا با ارزش و اعتبار این ایندکس ها  در ایران آشنا شویم، که ما در این قسمت ایندکس ها را به سه سطح A,B,C  تقسیم بندی می کنیم.

ISI,ISC

مجلات داخلی

در حالت کلی در ایران سه نوع مجله داریم که اعتبار و درجه علمی آنها از سوی یکی از سه ارگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و حوزه علمیه تعیین می شود و به ترتیب اعتبار عبارتند از:

مجلات علمی- پژوهشی

 هر تولیدی که به دنبال جستجوی حقایق و برای کشف بخشی از معارف و نشر آن در  میان مردم و به قصد حل مشکلی یا بیان اندیشه ای در موضوعی از موضو ع های علمی، از طریق مطالعه ای نظام مند، برای یافتن روابط اجتماعی میان پدیده های طبیعی به دست آید و از دو خصلت اصالت و ابداع برخوردار باشد و نتایج آنها به کاربردها، روشها و مفاهیم و مشاهدات جدید در زمینه علمی با هدف پیشبرد مرزهای علمی و فن آوری منجر گردد، علمی – پژوهشی قلمداد می شود. در واقع هدف اصلی مقاله علمی پژوهشی ایجاد یک استدلال است. یکی از بخش های چنین مقاله ای مرور ادبیات است. در یک مقاله علمی پژوهشی، ادبیات بعنوان اساس و بنیان کار ارائه می شود و بینش جدیدی را که پژوهشگر به دنبال ایجاد آن است، پشتیبانی می کند. مخاطبین اصلی این گونه مجلات پژوهشی، اساتید دانشگاهها، دانشجویان دوره های دکتری و کارشناسی ارشد، پژوهشگران شاغل در مراکز علمی، تحقیقاتی و تولیدی هستند.

مجلات علمی- ترویجی

 یک مقاله علمی ترویجی یا مرور ادبیات، اطلاعات منتشر شده در حوزه یک موضوع بخصوص در یک محدوده زمانی را مورد بحث و بررسی قرار می دهد. مقاله علمی ترویجی(مرور ادبیات) می تواند خلاصه ای از مقالات و منابع موجود باشد اما معمولا سازماندهی خاص خود را دارد و خلاصه و استنتاج‌ها را ترکیب می‌کند و اطلاعات را در ساختاری نو ارائه می دهد. مقاله علمی ترویجی می تواند تفسیری جدید از مقالات و کارهای قبلی ارائه دهد یا اطلاعاتی جدید را با تفاسیر قبلی در هم آمیزد، یا سیر جریان پیشرفت فکری حوزه مورد بحث و مباحثات مربوط به آن را ترسیم کند. مقاله علمی ترویجی بسته به موقعیتف ممکن است مقالات و منابع را مورد ارزیابی قرار دهد و مناسب ترین و مربوط ترین منابع را به خواننده پیشنهاد کند. این مقالات بر پایه جابه‎جایی، تلفیق و ترکیب دانش موجود تهیه می شوند و معمولاً به روشن شدن زوایای مساله‎ای کمک می‎نمایند، از این گونه مقالات می‎توان به مقالات مروری، تدوینی، ترجمه‎ای، تحلیلی اشاره کرد. به لحاظ ارزش علمی در بین مقالات، در این مقاله‎های تحلیلی ارزش و اعتبار بالاتری دارنداما هدف یک مقاله علمی ترویجی خلاصه کردن و استنتاج مباحث و ایده های دیگران است، بدون اینکه پژوهشگر چیز جدیدی به آن اضافه کند. اینگونه مجلات دستاوردهای علمی، فنی و حرفه ای آموزنده و جالب را به زبانی ساده برای افراد دارای تحصیلات دانشگاهی، دانش آموزان سالهای بالای دبیرستانها، صنعتگران، مخترعین، مبتکرین و افراد دارای تحصیلات غیرکلاستیک ارائه میدهند.

مجلات علمی- تخصصی

این مجلات معمولا وابسته به برخی سازمانها و نهادهای خاص بوده و مباحث تخصصی در یک زمینه را مطرح می کنند و نویسندگان مختلف می توانند مطالب خود را برای این مجلات ارسال کنند. نکته قابل توجه در مورد این نوع مجلات این است که این مجلات معمولا هیچ گونه امتیاز و مجوز علمی را از ارگانهای زیربط مثل وزارت علوم،تحقیقات  و فناوری، وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی یا حوزه علمیه دریافت نکرده اند و صرفا به منظور اطلاع رسانی و بالا بردن آگاهی های قشر خاصی از افراد جامعه در زمینه های تخصصی به چاپ مطالب می پردازند.

مثل مجله علمی – تخصصی رشد که وابسته به وزارت آموزش و پرورش بوده و به فعالیت در زمینه مباحث آموزشی می پردازد.

همایش ها و کنفرانس ها

همایشها و کنفرانسهای علمی پژوهشی، از نظر سطح برگزاری در سطوح مختلف منطقه ای، ملی، بین المللی و دانشجویی برگزار می شوند. برای اینکه کنفرانس در هر یک از رده های فوق قرار بگیرد، باید دارای ویژگی های خاصی باشد.

از نظر تعریف عمومی می توان گفت که همایش (کنگره)، گردهمایی است رسمی، متشکل از متخصصین و افراد با تجربه که در آن ضمن طرح تازه های علمی، نتایج تحقیقات و پژوهشهای انجام شده در موضوع علمی مشخص بصورت ارائه مقاله، سخنرانی و پوستر برگزار می گردد و نتایج و دستاوردهای کنفرانس، به صورت عمومی و رسمی منتشر گردد. کنگره دارای سخنرانان متعدد بوده و بصورت دوره ای از یک تا پنج سال یکبار تکرار می گردد. طول مدت کنگره معمولا سه روز یا بیشتر می باشد. برای برگزاری هر کنگره تشکیل تعدادی کمیته تخصصی ضرورت دارد.

از نظر نامگذاری از واژه های متعددی مانند کنفرانس، همایش، گردهمایی، سمیناز، کنگره، سمپوزیوم استفاده می شود که از نظر فنی و اجرایی در حال حاضر در کشور ایران هیچ تفاوتی در این عناوین وجود ندارد و تعریف دقیق و مشخصی برای این واژه ها انجام نپذیرفته است. لذا از نظر برگزاری، به صورت مشخص و صریح می توان گفت که هیچ تفاوتی بین انتخاب واژه ها و عبارات فوق وجود ندارد و استفاده از عنوان کنگره، نشان دهنده بزرگتر بودن یا کوچکتر بودن و یا سطح اعتبار نیست. در پایگاه مرجع برگزاری کنفرانسها نیز، از کلیه عبارات فوق برای اشاره به یک جمع علمی استفاده می شود.

همایش ها و کنفرانس های بین المللی

مصادیق عینی بین المللی شدن یک کنفرانس:

۱- محورهای کنفرانس صرفا متمرکز بر معضلات داخلی نباشد.

۲- انجمنها و تشکلهای بین المللی، کنفرانس را همراهی کرده باشند.

۳- درصدی از مقالات از خارج از کشور ارسال شده باشد.

۴- زبان رسمی کنفرانس، انگلیسی باشد.

۵- کتاب مجموعه مقالات انکلیسی باشد.

۶- مستندات تبلیغاتی انگلیسی هم ارز مستندات تبلیغاتی فارسی باشد.

۷- در نشریات معتبر بین المللی آگهی کنفرانس درج گردد.

۸- کارگاههای آموزشی توسط متخصصان غیرداخلی ارائه گردد.

۹- کنفرانس شرکت کننده غیر ایرانی داشته باشد

۱۰- عنوان کنفرانس در وب سایتها و دایرکتوریهای بین المللی قرار گیرد.

۱۱- کنفرانس، حامیان رسانه ای بین المللی هم داشته باشد.

۱۲- کنفرانس، داوران بین المللی هم داشته باشد.

۱۳- وب سایت کنفرانس هم بخش فارسی و هم انگلیسی داشته باشد

همایش ها و کنفرانس های ملی

کنفرانسهایی که از نظر علمی و دریافت مقالات یا شرکت کنندگان جنبه کشوری داشته و برگزار کنندگان آن حداقل در سطح منطقه ای فعالیت نموده و یا نتایج آن در سطح ملی قابل ارائه شده باشد ، ملی خواهد بود.

نکته قابل ذکر این است که ارزش و اعتبار همایشهای بین المللی بیشتر از همایشهای ملی است

به جهت قدردانی از زحمات نویسنده این بخش، لطفا روی آیکن گوگل پلاس سایت یکبار کلیک کنید یا این صفحه را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

کپی برداری از مطالب این سایت شرعاً و عرفاً با ذکر منبع مجاز می باشد. لطفا در انتهای مطالب لینک منبع را به شکل زیر قرار دهید.

اشتراک مطالب آموزشی رایگان

سلام دوست خوبم امیدوارم مطلب ما مفید بوده باشه... مطلب فوق با تقاضای یکی از کاربران خوب سایت، پست شده است. شما هم اگر نیاز به مطلب آموزشی دارید که حس می کنید دوستانتان می تونند ازش استفاده کنند از بخش نظرات به ما اطلاع دهید. همچنین اگر خودتان تمایل به اشتراک مطلب دارید محبت کنید از مسیر زیر آپلود فرمایید تا به صورت رایگان در اختیار همه قرار بگیرد. با اشتراک گذاری لینک صفحه در شبکه های اجتماعی، ایران مشاور را به دوستان خود معرفی کنید...

حداکثر سایز 10 MB

جهت سفارش مقاله، پایان نامه یا تحلیل آماری روی ثبت سفارش آنلاین کلیک کنید.

ثبت-سفارش

**************

سریع ترین راه ارتباطی با ما = تکمیل فرم ثبت سفارش یا پیگیری

**************

در کمتر از یک روز کاری نتیجه بررسی را از ایران مشاور دریافت کنید.
لطفا صبر کنید

۱۰۴ دیدگاه برای “تفاوت ISI, ISC, PubMed, Scopus, Thomson”

 1. فهیمه می‌گه:

  با سلام وتشکرازاطلاعاتی که در ختیار کاربران قرار میدهید. مجلات علمی که مقالات Dssرا چاپ میکنند معرفی بفرمائید ممنون

 2. j می‌گه:

  آیا مقاله ای که در همایشی پذیرفته شده که یکی از برگزارکنندگان پایگاه استنادی جهان اسلام(isc) می باشد و در آنجا نمایه خواهد شد ، از نظر ارزش علمی جهت ارائه به دانشگاه برای دفاع از رساله دکتری،به اندازه مقاله علمی پژوهشی هست؟ اگر بخشنامه یا دستورالعملی در این زمینه وجود دارد ، لطفاً راهنمایی بفرمایید . چون گفته شده اگر در اکسپت نام همایش آورده شود قابل پذیرش برای دفاع رساله دکتری نمی باشد.

  • ایران مشاور می‌گه:

   سلام دوست عزیز
   بستگی به دانشگاه و ایین نامه تحصیلات تکمیلی دارد
   در بسیاری از دانشگاه ها جهت دفاع مقاله همایش پذیرفته نیست و صرفا به مجله توجه میشه
   با این حال لطفا دانشگاه خودتان را اطلاع دهید تا بهتر راهنمایی شود.

 3. آی اس آی می‌گه:

  با سپاس از پست شما

 4. کاوس می‌گه:

  سلام تشکر بابت اطلاعات کامل ومفیدتون. بنده فوق دیپلم الکترونیک هستم اما دارای فعالیت تحقیقاتی علمی شخصی هستم.اکنون میخواهم دریک مجله isiدرزمینه فیزیک، یکی ازمقالاتم را چاپ نمایم. لطفا به عنوان گام اول راهنمایی فرمایید چکارباید انجام دهم /تشکر

  • ایران مشاور می‌گه:

   سلام دوست عزیز
   تبریک به خاطر چنین تصمیمی
   مسلما گام اول یافتن ژورنال مناسب هست
   جهت راهنمایی می توانید مقالات تخصصی سایت را مطالعه کنید یا از طریق سفارش مقاله با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 5. مطهری (همه هنگی) می‌گه:

  سلام
  آیا نمایه شدن مقاله در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دارای ارزش بیشتری است یا در یکی از مجلات داخلی کشورمان

  • ایران مشاور می‌گه:

   مسلما پایگاه استنادی علوم جهان اسلام امتیاز بیشتری دارد به ویژه اینکه در سال های اخیر ایمکت فاکتور مجلات را هم محاسبه می کند.
   البته بسیاری از مجلات علمی پژوهشی معتبر داخلی در این پایگاه حضور دارند.

 6. ناصر می‌گه:

  سلام لطفا مجلات علوم سیاسی if مثبت را معرفی کنید و ایا شما هم کار پذیرش و چاپ هم انجام می دهید اگر می دهید چقدر زمان می برد و چقدر هزینه دارد ممنون

 7. مریم می‌گه:

  با سلام.مجله ای که برای چاپ مقاله ام انتخاب کردم مستر ژورنال لیست داره.یعنی ایمپکت نداره؟برای مصاحبه دکترا امتیازی براش محسوب میشه؟

  • ایران مشاور می‌گه:

   بستگی بر آیین نامه دانشگاه دارد
   بسیاری از دانشگاه ها و به ویژه دانشگا آزاد به مستر ژورنال لیست امتیاز قایل می شوند.
   تنها نگرانی این ژورنال ها این است که ممکن است یک سال و دو سال بیشتر در مستر ژورنال لیست دوام نیارند و از لیست خارج شوند
   بنابراین برای اهداف بلندمدت نمی توان روشون حساب باز کرد.

 8. مهدوی می‌گه:

  با سلام میشه بفرمایید چگونه استعلام یک مجله علمی تخصصی را بگیرم.میترسم سایت جعلی باشه
  مجله تازه های حقوقی

  • ایران مشاور می‌گه:

   هویت این مجله و مجلات مرتبط با این سایت معلوم نیست.
   این مجله با اینکه ادعا شده برای دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشد ولی توصیه می شود قبل از هر اقدام با این دانشگاه مکاتبه شود.
   همچنین فعلا این مجلات در لیست مجلات معتبر وزارتین قرار ندارند
   شاید مجله تازه کار باشد به هر حال تا زمان ایندکس کامل اقدام به چاپ مقاله نکنید به ویژه که دامین ها دانشگاهی نیستند و توسط یک فرد با ایمیل دانشگاه امیر کبیر ثبت شده است.
   person: Yaghoub Azizi
   e-mail: y.azizi@aut.ac.ir
   address: Tehran, SBU, SBU, Tehran, IR
   phone: +۹۸۲۱۹۸۹۸۲۳۴۵
   مجلات مرتبط با این سایت
   فصلنامه رهیافتی در مدیریت نوین ISSN: 2476-6062
   فصلنامه «تازه های حقوقی» ISSN: 2476-5929
   فصلنامه رویکردهای نوین در روانشناسی ISSN: 2476-5910
   فصلنامه شعر و زبان معاصر ISSN: 2476-6089
   صاحب امتیاز: دانشگاه علمی کاربردی شماره(۱) گچسارن
   محل انتشار: کهگیلویه و بویر احمد- گچساران
   لطفا دقت لازم را داشته باشید و بدون بررسی اقدام نفرمایید
   به ویژه اینکه انتخاب عنوان کلی و رشته های پرمخاطب و غلط املایی فاحش در سایت
   تمامی حقوق این وب سایت مطعلق
   هشداری نسبت به این مجلات است.

 9. روح اله می‌گه:

  سلام

  دوست خوبم

  من دلم می خواهد در مجله های ساده وعادی حقوقی مثل دادگستر،دادرسی یا بخش حقوقی مجلات پر تیراژ یا کم تیراژد

  یک مقاله مناسب چاپ کنم.

  خواهش می کنم من را راهنمایی وکمک کنید.

  پیشاپیش از لطف ومحبت شما عزیزان سپاسگزارم.

  باتشکر فراوان

 10. مجید می‌گه:

  با سلام لطفا راهنمایی کنیدمقالات خارجی بازاریابی از کدوم سایت سرچ کنم مقالات بروز شده

 11. کرامت سلیمی می‌گه:

  با سلام وعرض ادب واحترام
  دو مقاله جداگانه در باره دلایل علمی دروغ بودن سلا ح هست ه ای میفرستم که خواهش میکنم در صفحه اصلی سایتتان منتشر کنید.
  لینکهای زیر را ببینید

  مطلب ارسالی را درصفحه اصلی سایت و کانال تلگرامتان قرار دهید تا صدهاهزار و شایدهم میلیونها نفر به بازدیدکنندگان اضافه شود

  • ایران مشاور می‌گه:

   سلام. جناب سلیمی مطلب شما را کامل مطالعه کردیم
   مطالب بسیار زیبا و تحلیل های متفاوتی از موضوع بود.
   با این حال به جهت عدم تناسب با محتوای سایت ما، انتشار نیافت.
   هر چند که مخاطبان علاقه مند می توانند درباره دلایل علمی دروغ بودن سلا ح هس ته ای در اینترنت جستجو کنند.
   حتما توصیه می کنیم بحث جالبی هست.

 12. Grace می‌گه:

  سلام
  من یک سوالی در مورد نحوه سرچ کردن دارم. الان من دنبال موضوع مشخصی هستم، آیا بهتر است اول در گوگل اسکولار سرچ کنم یا نه برم تو تک تک سایت های الزویر، وایلی، اشپرینگرو … سرچ کنم؟
  سوال بعدی هم اینه آیا فقط در عنوان مقالات سرچ کنم یا اینکه نه کلی سرچ کنم؟
  خواهش میکنم کمکم کنید خیلی سر در گم هستم

  • ایران مشاور می‌گه:

   بهتره جستجوی خودتان را در پایگاه های معتبر زیر انجام دهید.
   (پایگاههای اطلاعاتی Proquest, Springer, scopus Science Direct, wiley, Ebsco, Sage)
   گوگل اسکالر قابلیت محدود کردن نتایج را ندارد و ممکن است دقیقا به آنچه که می خواهید دست پیدا نکنید.
   همچنین انتخاب استراتژی جستجو به موضوع شما بستگی دارد.
   اگر موضوع شما یا همان کلید واژه شما گسترده است و ممکن است با جستجوی آن بیش از ۵۰۰ مقاله بهتون پیشنهاد بشه بهتره نتایج خودتان را با انتخاب مواردی چون فقط در عنوان یا Abstract, Tiltle, Keywords محدود کنید حتی می تونید بازه زمانی را هم کمتر کنید. اصولا عنوان نتایج بهتری را نشان می دهد.
   با این حال اگر عنوان یا کلید وازه جستجو محدود است All Fields براتون مفید خواهد بود.

 13. .. می‌گه:

  سلام می خواستم از پایان نامه های خارجی در علوم پزشکی کمک بگیرم باید به کدوم دیتابیس مراجعه کنم؟

 14. bineshan می‌گه:

  سلام،
  آیا امکان داره یک ژورنال هم جزء مجلات تامسون باشه، هم اسکوپوس و هم ISC?

  • ایران مشاور می‌گه:

   بله دوست عزیز
   ژورنال هایی که ایندکس تامسون و اسکوپوس هستند بسیار زیادن
   موردهایی هم داریم که در هر سه پایگاه ایندکس هستند.
   در این مواقع حتما ذکر کند که ژورنال در هر سه پایگاه ایندکس هست.

 15. مسعود می‌گه:

  سلام خسته نباشید من دارم در مورد یک موضوع به نام مواد هوشمند جست وجو میکنم اما نمیدونم دقیق باید چی سرچ کنم و از کجا شروع کنم میتونید به من راهنمایی کنید من هنوز دوره کارشناسی هستم و میخواهم تو ISI دنبال بگردم ممنون میشم کمکم کنید

 16. الهام می‌گه:

  با سلام رشته من فیزیولوژی گیاهی است و موضوع کاری من در زمینه اکولوژی هست و قصد دارم مقاله ای اس ای بنویسم اما مجله ای اس ای که تایید وزارت علوم باشه و راحت مقاله منو اکسپت کنه پیدا نکردم میشه راهنماییم کنید کجا باید سرچ کنم. با سپاس

 17. mehdi می‌گه:

  سلام میخواستم ببینم آگه مقاله‌ای در مجله داخلی علمی تخصصی چاپ شود اشکالی دارد در مجله علمی ترویجی هم همون مقاله چاپ شود ممنون میشم البته یه سوال دیگم داشتم آگه بفهمند مقاله ای داخلی تکراری است عکس العملشون چیه ممنون

  • ایران مشاور می‌گه:

   بله اشکال دارد و اگر متوجه شوند برخی از مجلات زیر مقاله اعلام می کنند که مقاله نمونه ای از سرقت علمی است.
   با این حال شما اگر نسخه مقاله را توسعه دهید و داخل مقاله هم اشاره کنید که این نسخه تکمیل شده مقاله ای است که در فلان مجله قبلا چاپ شده، از ابتدا چون داور از آن اطلاع داشته لذا مشکلی براتون ایجاد نخواهد شد. در نمونه های بین المللی زیاد شاهد چنین جملاتی هستیم مثلا می نویسند این مقاله نسخه کامل تر و بهبود یافته مقاله ای است که در فلان همایش ارایه شده است.

 18. پری می‌گه:

  سلام دوستان
  من رشتم علوم قرانی است ومیخواهم مقالاتی رابه ژورنالهای ISIدارای ایمپکت فاکتوربفرستم به همین دلیل تخصصی در مورد این ژورنالها ندارم ممنون میشم اگر دوستان ژورنال ISI با if مثبت معرفی کنند از طرفی نمیخوام ژورنال از اعتبار زیادی برخورد باشد که مقالم رجکت بخوره و شانس اکسپت بالا بره.
  با تشکر

  • ایران مشاور می‌گه:

   شما می توانید در ژورنال های تخصصی scopus که مرتبط با موضوع مذهب و قران هست مقاله خود را چاپ کنید یا متناسب با حیطه مقاله خودتان در ژورنال های علوم اجتماعی یا علوم تربیتی نیز اقدام کنید.
   جهت یافتن ژورنال مناسب به سایت سایماگو مراجعه کنید.

 19. منصوره می‌گه:

  آیا می شود ژورنالی در لیست JCR باشد ولی در تامپسون نمایه نشده باشد؟
  چه تفاوتی بین ژورنال های JCR و ISI می باشد.

 20. سینا می‌گه:

  سایت خوبی دارید تشکر

 21. ssss می‌گه:

  سلام مجله Modern Applied Science دارای چه شرایطی میباشد؟

 22. ali می‌گه:

  سلام دوستان
  من رشتم کامپیوتر است و ۲ تا مقاله میان رشته ای در زمینه بیوانفورماتیک و بیولوژیکی دارم به همین دلیل تخصصی در مورد این ژورنالها ندارم ممنون میشم اگر دوستان ژورنال ISI با if مثبت معرفی کنند از طرفی نمیخوام ژورنال از اعتبار زیادی برخورد باشد که مقالم رجکت بخوره و شانس اکسپت بالا بره.
  با تشکر

 23. atf می‌گه:

  با سلام یه مقاله در ژورنال economic system تو سایت science direct دیدم خیلی خوشم اومد میخوام واس ایران کار کنم . استادم خیلی تاکید میکنه ک طوری کار کنم ک تو سایت gcr یا scopus ثپت بشه …. راهنمایی های لازم رو برین یه دنیا ممنون میشم

  • ایران مشاور می‌گه:

   جهت راهنمایی بیشتر باید بیشتر از مفاد مقاله اطلاع پیدا کنیم.
   ولی توصیه کلی این است که در روش شناسی کاملا سعی کنید مطابق مقاله بیس پیش برید و تمام ارجاعات و رفرنس نویسی مقاله را صحیح و مطابق اخلاق پژوهش انجام بدین. مسلما اگر موضوع یک مسئله بین المللی است و در ایران نیز این مسئله مشهود است می توان کار کرد و مقاله خوبی نوشت.

پاسخی بگذارید

لطفا کلیک کنید...
لطفا روی پلاس کلیک کنید :